Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety dedykowane



powrót

Dieta dla niepłodnych

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Zauważyłam, że nie ma w dietach dedykowanych diety dla niepłodnych. A ja się z taką dieta spotkałam. Otóż moja koleżanka walczyła z tą chorobą, schodziła wielu lekarzy, w końcu w Warszawie trafiła na klinikę metaboliczną Vimed, która zdiagnozowała u niej zaburzenia owulacji na tle dietetycznym. Nie do wiary po prostu. Toksyczne jedzenie, które na co dzień jemy było powodem dla którego nie mogła mieć dziecka. Lekarze stworzyli dla niej specjalną dietę, dopasowaną do jej fenotypu i na szczęście zaszła w ciążę. Rozmawiałam nawet z lekarzem stamtąd i mówił mi, jak wiele chorób wywołuje niewłaściwa dieta. Od głupiego cellulitu po raka. Strach jeść...

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

w każdym poście mówisz tylko i wyłącznie o tej klinice... mam wrażenie że ją reklamujesz w taki sposób, by nikt się nie domyślił że to reklama, ale myślę że czas przestać mówić o cudotwórczej klinice vimed która pewnie stosuje cyrki na kółkach i szczerze to nijako nie wierzę w ich skuteczność, tu się przedstawia diety i sprawy dotyczące odchudzania a nie wskazuje palcem do której firmy się udać. Może jeszcze podasz ulicę? Proszę o nie używanie nazw firm w swoich postach.

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Droga Haniu, skoro jesteś studentką, to chyba potrafisz liczyć, prawda? Wspomniałam o Vimedzie 3 razy. Znam tą klinikę, bo wyleczyli kogoś kogo znam z niepłodności. Sama rozmawiałam z lekarzami stamtąd na temat diet oraz związanych z nim cellulitem, bo jeśli jesteś choć trochę wyedukowana w kwestii diet i zdrowia, to wiesz że stąd się on bierze. Wybacz, że nie podaję przepisu na dietę kapuścianą, bo nie wierzę w to że coś daje. Natomiast dieta dopasowana do fenotypu ma szansę działania i wystarczy skończyć podstawówkę żeby rozumieć że mamy inne geny. Więc bądź tak dobra i nie mów mi tu o reklamie, bo jestem poważnym człowiekiem i zapewne troszkę starszym i bardziej doświadczonym od Ciebie. Pozdrawiam i powodzenia w sporządzaniu nowych diet i studiowaniu.

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Jako moderator proszę o nie reklamowanie tej kliniki wobec tego albo przenieść się do dzialu "lekarze i specjaliści". Liczyć potrafię, toleruję to, że polecasz tą klinikę i że komuś ona pomogła, jednak trzy razy to już za dużo i jako osoba obiektywna mogę to uzna za reklamę.
Dziękuję za słodką ironię i przy okazji dodam, że w dziedzinie nauki wiek nie idzie w parze z wiedzą, ponieważ ta, zwłaszcza w dziedzinie żywo rozwijającej się dietetyki zmienia się bardzo często, więc osoby z x-letnim doświadczeniem zapewne nie opierały się w nauce na książkach z roku 2005 i w górę, z uaktualnionymi danymi.
Ponadto, jako osoba mająca codzienny kontakt z dietetykami i osobami wykształconymi w dziedzinach pokrewnych - mogę cię zapewnić, że wiem o tych banalnych sprawach, co do których nie trzeba nawet studiować żywienia aby to wiedzieć.