Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety dedykowane



powrót

Problem z niską wagą ;x

Bakun




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 1

Witam!

Jestem chłopakiem, mam 15 lat, ważę około 57 kg przy wzroście 180 cm... Czyli dość mało. Jem praktycznie co chce i ile, ciężko mi powiedzieć ile zjadam jednak kalorii, bo nie notuję. Zdarza mi się, że zjem bardzo mało w ciągu dnia, ale to jak nie mam co zjeść lub nie chce mi się ;p Czasem nie czuję głodu przez cały dzień praktycznie, a czasem zjadam bardzo dużo.

Ostatnio próbowałem zgrubnąć, bo męczy mnie niska waga. Wpadłem na pomysł, po kilku dniach namysłu, że będę pił oliwę, codziennie. Rano 3 łyżki, po południu - 3 łyżki i wieczorem około 3 łyżki oliwy z oliwek. Jedna łyżka to powinno być około 15 gram oliwy, trzy - 45. 45*9 kalorii = 405 kalorii; 405*3 = 1215.

Oliwa jest zdrowa. Tłuszcz powinien dobrze się odkładać. Myślicie że to dobry sposób na przybranie kilku kilo? Co byście radziły/radzili. Piszę głównie z obawy, że jednak taka oliwa nie będzie się odkładać :P A i po wypiciu wcale nie czuję się najedzony, więc poza tym jem tak jak normalnie raczej.

Macie jakiś dobry sposób na zabicie tego.. niedobrego smaku? Ja nie oddycham podczas picia i od razu czymś popijam, najlepiej na bazie mleka. Zazwyczaj rozcieńczam oliwę w wodzie, ale i tak jest to bardzo upierdliwe ;/

PZDR

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Muszę Cię zmartwić, że nie potrzebnie się tak katujesz. Masz dopiero 15 lat, a więc ciągle rośniesz ! Niedługo przestaniesz intensywnie rosnąć i wtedy dopiero zacznie się przybieranie na wadze, chyba, że masz genetyczne tendencje do szczupłości. Oliwa z oliwek jest zdrowa i nie zaszkodzi jej picie, pod warunkiem że jest to oliwa extra vergine i żebyś nie nabrał do niej obrzydzenia w przyszłości, bo jest faktycznie wartościowym produktem. Nie da się niestety zneutralizować jej smaku, chyba, że będzie serwowana w połączeniu z innymi produktami, oczywiście dla jej właściwości nie można poddawać jej obróbce termicznej. Jeśli bardzo zależy Ci na przytyciu przyjrzyj się diecie dla szczupłych

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Pytanie czy 57kg w wieku 15 lat to mało czy dużo.. Jak dla mnie to idealna waga i wcale nie musisz martwić się o to,że jesteś za szczupły albo zbyt gruby. To okres dojrzewania,wiec Twoje ciało również sie zmienia.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

agaderka




Skąd: Bydgoszcz
Dołączyła: 06.09.2013
Posty: 6


Na razie nie masz się czym przejmować. Waga przyjdzie z czasem i oczywiście odpowiednią dietą. Jeśli uważasz, że obecny jadłospis jest nieodpowiedni i chciałbyś to zmienić wybierz się do dietetyka z pewnością co pomoże.
Serdeczności!

kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


Moim zdaniem kaloryczność Naszych posiłków powinna codziennie wzrastać...nie drastycznie! Nasza organizm musi mieć okazje przyzwyczaić się do wprowadzanych zmian. Przez ten cały czas powinniśmy obserwować to, w jaki sposób zachowuje się Nasz organizm (Czy nie czujemy się gorzej? Czy nie pojawia się "nadmiar" tkanki tłuszczowej w jednym miejscu...? Czy częstotliwość Naszych wizyt w WC nie zwiększyła/nie zmniejszyła się przesadnie?). W żadnym wypadku nie dołączajmy do Naszej diety dań z wysoką zawartością tłuszczu...

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


no dokladnie bo pozniej potrzebna bedzie dieta odchudzajaca ;/
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Margop




Dołączyła: 04.01.2021
Posty: 12


jak dla mnie bardzo głupi sposób:/ Brak odpowiednich mikro i makro elementów będzie tworzyć na przyszłość same problemy 

Rafaella48




Dołączyła: 18.05.2022
Posty: 39

Pomogła: 1


Na pewno żadna zmiana nie może być gwałtowna, bo to zawsze przynosi odwrotny skutek od zamierzonego.