Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety dedykowane



powrót

dieta w ciąży

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

Wiecie jak powinna wyglądać dieta kobiety w ciąży? Jakich produktów powinno się unikać, jaka powinna być kaloryczność dziennych posiłków? Sprzecznych informacji jest masa, może ktoś zna się na tym bardziej fachowo, lub jakaś pani może napisać jakie są jej własne doświadczenia?

pao




Dołączyła: 02.09.2010
Posty: 81

w przypadku ciąży jest specyficzna sytuacja, bo wszystkie składniki odżywcze nierówno są rozdzielane i idą wpierw na dziecko potem na nas. zatem nietrudno o niedobory. słynne zachciewajki ciężarnych to nic innego jak wołania organizmu o potrzebne składniki, jednak jeśli mamy ochotę na słodkie nie ulegajmy batonikom ale zjedzmy słodkie jabłko, bo nie o sacharazę nasz organizm woła przecież :)

co do składników odżywczych to różne etapy ciąży różnych proporcji potrzebują. początki (i przed to kwas foliowy za to końcówka to białko. to też wpływa na nasze samopoczucie zatem warto o tym wiedzieć.

jak się żywić to trudna sprawa, bo co osoba to inny model. ja jestem wegetarianką, mam za sobą dwie zdrowe i fajne ciąże a w domu dwie cudne, zdrowe i rozbrykane wegetariańskie córki.

ważne byśmy pamiętali o kilku rzeczach:
uzupełnienie mikro i makroelementów ale tu odradzam syntetyczne witaminy.
tak wiem, będę nudna z tymi kiełkami, ale to zdecydowanie doskonałe ich źródło, zdecydowanie tańsze i nade wszystko zdrowsze. do tego picie pokrzywy też jest dobrą ideą, melisy i ogólnie kilku ziół jednak tu wszystko by trzeba było indywidualnie

unikajmy w ostatnim trymestrze nadmiaru cytrusów, mleka i innych silnych alergenów. Nie to by kompletnie wykluczać ale zminimalizować by wypadało. (btw - pomarańcze zawierają sporo kwasu foliowego zatem nic dziwnego, ze na początku ciąży są bardzo często celem napadówek ciężarnych ;) )

jedzmy mniej a częściej. nasz żołądek z dnia na dzień ma coraz mniej miejsca. to zdrowe przyzwyczajenie ale warto pamiętać by podjadać rzeczy lekkostrawne,możliwie bez chemii, ot szukamy zdrowych przekąsek.

zadbajmy o jakość potraw. jedzenie ma być odżywcze, możliwie nieprzetworzone, unikamy fastfoodów czy inszych gotowców.



generalnie nie jest to trudne, kwestia świadomości tego, co potrzebuje nasz organizm i organizm naszego dziecka :) no i znów polecam kiełki jako dodatek. dobre jako przekąska, dobre jako ozdoba i nade wszystko wielce odżywcze

jako ozdoba:
http://www.kielki.net/nasiona-na-kielki-kapusta-czerwona-01kg/
ma fantastyczny kolor (a i skłądników odżywczych niemało)
jako przekąska:
http://www.kielki.net/nasiona-na-kielki-slonecznik-05kg/

smacznego ;)

wisnia




Dołączyła: 20.04.2010
Posty: 6

Odżywianie kobiet w ciąży jest rzeczą bardzo ważną, a niektóre kobiety niestety bagatelizują sprawę zdrowego odżywiania. Znalazłam bardzo ciekawy artykuł o odżywianiu w trakcie ciąży, również już po rozwiązaniu http://vimed.pl/jak-sie-odzywiac-przed-ciaza-w-trakcie-ciazy-i-po-rozwiazaniu/ Warto sobie zerknąć, bo tekst zawiera wiele ciekawych informacji i moim zdaniem niezbędnych.

anna_mistrz




Dołączyła: 01.07.2011
Posty: 3

Jeżeli chodzi o dietę dla kobiet w ciąży to poleca się często dietę dr Budwig. Oparta jest ona o olej lniany tłoczony na zimno. Moja ciotka się jej trzymała i poleca ją:) Obecnie na rynku jest duży wybór jeżeli chodzi o oleje lniane. Ona zażywała "Złoty Oliwin"

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


anna_mistrz napisał/a:

Ona zażywała "Złoty Oliwin"


Według deklaracji składu wydaje się byc dobrym olejem. Jest jednym z kilku olejów lnianych wysokolinolenowych dostępnych na rynku.

Apel
Drodzy forumowicze. bardzo proszę o niestosowanie "marketingu szeptanego" w przypadku kobiet w ciąży.

kaifasz1




Dołączył: 23.02.2013
Posty: 10


Dieta kobiety w ciąży jets regulowana przez jej organizm trzeba mu zaufać:P

Otylia




Dołączyła: 28.10.2014
Posty: 26

Ja planuję w ciąży iść do dietetyka, żeby ułożył mi odpowiednią dietę. Nie chciałabym za bardzo przytyć. 

helenkaa




Ostrzeżenia: 3
Dołączyła: 24.10.2014
Posty: 13


Dokładnie ja właśnie też byłam ustalać i faktycznie z niektórych produktów lepiej zrezygnować...nie wiem czy wy też pijecie dużo wody czy raczej soki?