Dzisiaj jest: Wtorek, 16.04.2024 Imieniny: Julii i Benedykta



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety dla grup krwi i metaboliczna



powrót

Dieta dla grupy krwi 0 - zagrożenie osteoporozą ?

Wiolka55555




Skąd: bydgoszcz
Dołączyła: 14.03.2009
Posty: 5

Od 2 miesięcy stosuję dietę dla grupy0 :-D ,na początku trudno było się przestawić, ale efekty sprawiły (lepsze samopoczucie,więcej energii życiowej i nieielki jak na razie spadek kilogramów) że mam więcej zapału i przekonania :-D Mam jednak dylemat. Dieta dla grupy krwi 0 zabrania jedzenia nabiału, a co za tym idzie jest mniejsze spożycie wapnia. Czy nie jest tak, że w przyszłości mogę mieć problem z osteoporozą ? Mam 37 lat, a moja mama i starsza siostra niestety zmagają się z osteoporozą.
najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Proszę się nie obawiać braku wapnia. Nie liczy się ilość tylko jakość wapnia. Musi on być w odpowiedniej proporcji do fosforu i magnezu oraz kilku innych czynników potrzebnych do wchłonięcia. Mleko i nabiał jest przereklamowanym źródłem wapnia i budzi obecnie coraz więcej wątpliwości. Dla grupy krwi 0 dobrym źródłem wapnia (w odpowiedniej proporcji z innymi składniki) są np. orzechy włoskie.

Jacek Wąsowicz




Dołączyła: 18.10.2012
Posty: 3

Wiolka55555 napisał/a:

Dieta dla grupy krwi 0 zabrania jedzenia nabiału, a co za tym idzie jest mniejsze spożycie wapnia. Czy nie jest tak, że w przyszłości mogę mieć problem z osteoporozą ? Mam 37 lat, a moja mama i starsza siostra niestety zmagają się z osteoporozą.

Jeśli zmagają się z osteoporozą, znaczy się, że przyjmują mleko krowie lub jego produkty, które silnie odwapniają organizm (paradoks!), a to ma niewiele do kwestii grupy krwi.
Zauważyłem, że w dobrej diecie i permanentnej zmianie jakości życia, drugorzędne jest czym nadrabiamy straty spowodowane błędami żywieniowymi – najważniejsze okazuje się wyeliminowanie złych pokarmów, w tym przypadku krowiego mleka: owsianki, twarożki, pierogi ruskie, serniki, owocowe jogurty, masło.

k.lina123




Dołączyła: 25.11.2013
Posty: 3

To są jakieś diety dopasowane do grupy krwi?? Pierwsze słyszę :p

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26





k.lina123 napisał/a:
To są jakieś diety dopasowane do grupy krwi?? Pierwsze słyszę :p
Są i kiedy się ich przestrzega to są naprawdę skuteczne. Przy każdej grupie krwi są 2 grupy - tzw. wydzielaczy i tzw. niewydzielaczy i w obrębie danej grupy krwi zalecenia delikatnie się różnią. Z tego co wiem aby się dowiedzieć do jakiej grupy się należy trzeba zrobić sobie specjalne badania - określenie antygenów (wydzielaczy, niewydzielaczy). Wydzielacze wydzielają swoiste antygeny grup krwi do płynów ustrojowych takich jak ślina, śluz, nasienie. 

Maryśka199




Dołączył: 07.01.2015
Posty: 3


Ja też mam grupę krwi "myśliwych" i faktycznie nieco ograniczyłam nabiał, ale nie wyeliminowałam go zupełnie. Jem w regularnych odstępach czasu, dużo się ruszam i stosuję dodatkowo Slimcea. Od początku roku udało mi się dzięki temu pozbyć 12 nadprogramowych kilogramów i czuję się świetnie.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja bym raczej w to nie wierzył. Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia akurat.
hardcorowo

martyna25




Skąd: Myszków
Dołączyła: 25.06.2021
Posty: 1


Kiedyś przeczytałam , że według mojej grupy krwi powinnam jeść płetwy rekina...Od razu stwierdziłam, że chyba to nie dla mnie. Ale jest coś w tym,że bardziej "0"  jest mięsna niż mleczna.

zyta36




Dołączyła: 25.06.2021
Posty: 1




martyna25 napisał/a:

Kiedyś przeczytałam , że według mojej grupy krwi powinnam jeść płetwy rekina...Od razu stwierdziłam, że chyba to nie dla mnie. Ale jest coś w tym,że bardziej "0"  jest mieśna niż mleczna.
Mam zerówkę i bez mięsa nie potrafię się obyć. Dla mnie nabiał mógłby nie istnieć. A z doborem diety to jestem jak na razie na etapie  poszukiwań ale nie będę cudowała kierując się grupą krwi.

IrenaM




Dołączyła: 11.04.2022
Posty: 8

Ja nie mogę za bardzo jeść piersi z kurczaka, mam grupę krwi B ;)