Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Inne diety



powrót

Brak czasu i shake'i

Efrem




Dołączył: 27.11.2016
Posty: 1

W skrócie:
Absolutny brak czasu.
1-2 ciepłe posiłki w tygodniu.
BARDZO nieregularne odżywianie. (nie rzadko jedyny posiłek po 20:00). Wpadłem na pomysł by zapożyczyć "Shake'i" obecne jako pierwsze śniadanie w dietach redukcyjnych i rozciągnąć je na większość dnia.
W końcu zmiksowanie takiego to 2-3 min, a dobrze skomponowany dostarczył by mi tego co trzeba i tyle ile trzeba.
Co więcej systematyczne popijanie zniwelowało by moje nieregularne odżywianie.
Potrzebuję jednak porady kogoś kto się zna na odżywianiu by mi powiedział czy ten pomysł jest w ogóle dobry. Zauważyłem, że wszystkie shake'i miały niektóre takie same składnik: woda/mleko, białko serwatkowe i płatki owsiane... Czy to jest niezmienna baza?
Od czego zależy to co do nich się dodaje (garść owoców, orzechy, masło orzechowe, banan)?
Co by było najlepsze w mojej sytuacji?
Jak składniki zastępować innymi by stały smak shake'a się zmieniał i mi się nie "przejadł".
Czy monotonia białka serwatkowego może być szkodliwa?
Czy to dobry pomysł jeżeli rano wypijam 200ml. energy drinka? (nie lubię kawy).

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Osobiście myślę, że dobrze przygotowane szejki są w stanie dostarczyć organizmowi najistotniejszych składników. Co do napoju energetycznego, to ja osobiście odradzam jego spożywanie, ma sporo cukru i w dużych ilościach nie jest zbyt zdrowy. Szkoda, że nie lubisz kawy, bo to rozwiązałoby ten problem.
hardcorowo

Minnie45




Dołączyła: 24.07.2017
Posty: 1

Ja uważam, że te szejki to nie jest najlepszy pomysł. Ale brak czasu rzeczywiście może utrudniać prowadzenie diety, zgadzam się z tym. A brałeś może pod uwagę catering dietetyczny? Sama z tego korzystałam i mogę polecić ;) W Polsce powstało bardzo dużo firm cateringowych, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja korzystałam z diety Eatzone i udało mi się schudnąć zgodnie z planem 6 kg ;) A zaoszędziłam bardzo dużo czasu i energii na planowanie i przygotowywanie posiłków ;)

 


Mariola1976




Dołączyła: 02.10.2017
Posty: 3

To zacznę od końca - NIE PIJ ENERGETYKÓW !!!

A co do koktajli, to szejki to baaardzo dobry pomysł, jeśli są przygotowane na świeżo ( tzn w dniu, albo przed dzień spożycia ). Ja osobiście robię ze świeżych warzyw ( seler naciowy, ogórek, owoce wszelakiej maści, brokuł lub jakiekolwiek inne warzywa/owoce, które lubię ). Tak naprawdę ogranicza Cię tylko fantazja, a jak dobrze skomponujesz taką miksturę, to dostarczysz WSZYSTKICH niezbędnych składników żywieniowych. Robię coś, jak ten gościu youtube.com/watch?v=-rjgCdxuj2k&index=3&list=PLKELokrHVsfKK_pBCVyiiaju5LIx8XCXm


mandarynka2




Dołączyła: 15.01.2018
Posty: 3

Shakei mogą być dobrym wyborem, ale warto jednak jeść bardziej regularnie. Dla osób, które nie mają czasu gotować dobrym wyborem jest catering dietetyczny. Polecam masterdietę jak jesteś ze śląska ja jestem bardzo zadowolona z ich posiłków ) https://masterdieta.pl

tomorrow0@op.pl




Skąd: Kraków
Dołączyła: 20.05.2019
Posty: 2


W temacie shake'ów proteinowych i odchudzających ostatnio trafiłam na Chiashake- firmę cateringową, która oferuje mnóstwo odchudzających shake'ów zawierających witaminy i minerały, zamówiłam pakiet na 4 tygodnie i od razu kilka kilo w dół!! posiłki przygotowuwyje kilka minut i nie muszę spędzać czasu w kuchni na gotowaniu..