Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Inne diety


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

zielona herbata w diecie

kaszubanna




Dołączyła: 01.09.2010
Posty: 18

Picie herbaty w szczególności zielonej:
- to doskonały sposób na podniesienie poziomu energii organizmu
- pita w ilości czterech do sześciu filiżanek dziennie lub spożywana w formie suplementu zawierającego wyciąg z zielonej herbaty podnosi metabolizm o ok. 80 kalorii dziennie.
Więc pij zieloną herbatę.

Masz problem ze zdrowym odżywianiem lub redukcją wagi?
Daj znać.
Chętnie pomogę, a usługa jest DARMOWA.

TeaDrinker




Dołączyła: 08.03.2011
Posty: 4

Nie polecałbym 6 filiżanek dziennie, można mieć problemy z niedoborem magnezu oraz żelaza w organizmie co wiąże się w przyszłości ze spadkiem hemoglobiny.

Hamer1




Dołączył: 01.06.2011
Posty: 5

Naukowcy cały czas badają właściwości zielonej herbaty i wypada ona coraz bardziej korzystnie.
"Japoński magazyn wymienia raport stwierdzający, że ludzie którzy pili 10 filiżanek zielonej herbaty przetrzymywali nowotwór złośliwy o 3 lata dłużej od osób pijących mniej niż 3 dziennie. Tymczasem badania przeprowadzone przez Cleveland's Western Reserve University stwierdziły że picie czterech lub więcej filiżanek zielonej herbaty dziennie może zapobiec reumatoidalnemu artretyzmie, a nawet zmniejszyć objawy u osób cierpiących na tę chorobę. Z kolei Japońscy naukowcy w Saitama Cancer Research Institute odkryli, że istnieje możliwość zapobiegnięciu zapadnięcia na raka piersi, i powstrzymaniu rozprzeszczenienie się choroby pijąc pięć lub więcej filiżanek herbaty zielonej."

Myślę, że 4,5 filiżanek wypijac każdego dnia z dużą korzyścią dla zdrowia. Należy jedynie pamiętac by była to herbata niesłodzona i parzona samodzielnie. Niektórzy myślą, że to coś co się sprzedaje w butelkach w supermarketach pod szyldem zielona herbata też się liczy. Tak nie jest. Ta ciesz w butelkach wyrządz więcej złego niż dobrego i jest przepełniona cukrem.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Hamer1 napisał/a:

Ta ciesz w butelkach wyrządz więcej złego niż dobrego i jest przepełniona cukrem.
:ok:

Ta właśnie na pozór mała, ale istotna róznica stawia te dwa produkty na przeciwległych biegunach.

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

myślałam, że nie jest taka zła. ja tam lubię taką herbatkę

mirabelle




Skąd: Szczecin
Dołączyła: 05.08.2009
Posty: 23

Przepisy: 4


kaska85 napisał/a:

myślałam, że nie jest taka zła. ja tam lubię taką herbatkę


Jest oczywiście smaczna, ale niezbyt zdrowa, ma wręcz same negatywy, a żadnych pozytywów.

katarzyna80




Dołączyła: 24.07.2012
Posty: 2

Polecam spróbować afrykańskiej herbaty .

Mania45




Dołączyła: 18.12.2014
Posty: 3


Uwielbiam zieloną herbatę i od kilku lat nie wyobrażam sobie poranka bez niej :) cieszę się że do tego jest tak zdrowa.
Znacie puzzle Djeco?

Cookie




Dołączyła: 02.12.2013
Posty: 16

Przepisy: 501


Ja też lubię zieloną herbatę i codziennie piję co najmniej jedną..

BIOalejka




Dołączyła: 22.04.2015
Posty: 3

Warto wspomnieć jeszcze, że napar z pierwszego parzenia działa pobudzająco - zawiera dużo teiny, natomiast z drugiego uspokajająco - pomaga radzić sobie z napięciami emocjonalnymi i stresem. ;)
Połączenia tylu korzyści dla Klienta próżno szukać gdziekolwiek indziej! ;) http://www.bioalejka.pl/

«   | 1 | 2 | 3 |