Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Aktywność fizyczna w odchudzaniu


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Stepper czy warto ?

Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2


Czy któraś z Was ma coś takiego i mogłaby się podzielić wrażeniami? Czy warto to kupić? Chciałabym zacząć ćwiczyć na stepperze, ale nie wiem jak. Czy wolno, czy z dużym obciążeniem, czy szybko. Chciałabym zgubić troche nadmiaru tłuszczu z ud i pośladków. Proszę o poradę osoby doświadczone :->

mamba




Skąd: Poznań
Dołączyła: 13.03.2009
Posty: 13

Nie mam takiego urządzenia, więc nie mam doświadczenia, ale każde urządzenie symulujące ruch wydaje się być lepsze niż bierne siedzenie na kanapie ;-)
"Jedz aby żyć, a nie żyj aby jeść"

iKarolajnaa




Skąd: Częstochowa
Dołączyła: 26.04.2009
Posty: 2

W moim domu stepper zagościł wraz z nowym rokiem i od tego czasu w miarę regularnie z niego korzystam. Na pewno jest to opłacalne, nie wspominając o tym, że każdy ruch to zdrowie ;) Na minimalnym obciążeniu można fajnie wzmocnić łydki, a im ciężej, tym bardziej czuć w udach. Ja osobiście używam steppera co drugi dzień po 20 - 25 minut, pierwsze 10min na minimalnym obciążeniu, a kolejne na maksymalnym. Jeśli chodzi o zgubienie tłuszczyku, to działa jak każde aeroby - im dłużej i więcej, tym lepsze efekty. Ale ja dodaje zawsze do niego ćwiczenia siłowe :)

Jellybelly




Dołączyła: 07.05.2009
Posty: 37

iKarolajnaa!
Co to znaczy "wzmocnic" lydki? Czy twoje zmienily obwod? Jesli tak, to w ktora strone? Ja slyszlalam, ze od steppera zawiazuja sie mocne miesnie i w sumie obwod moze sie zrobic wiekszy niz byl. A tego raczej wolalabym uniknac. ;-)

iKarolajnaa




Skąd: Częstochowa
Dołączyła: 26.04.2009
Posty: 2

Nie, moje łydki nie zmieniły obwodu. Po prostu po zewnętrznych stronach pojawiły się zarysy mięśni, a im dłużej korzystam ze steppera, tym bardziej są widoczne. Ogólnie mam wrażenie, że nogi mi się wysmukliły, ale nie przybrały na masie. ;)

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Stepr to urządzenie aerobowe, które oprócz stymulacji mięśni ud ma spalać tkankę tłuszczową. Żeby taki efekt uzyskać należy trenować co najmniej 30 min z tętnęm 70-75% tętna maksymalnego.
Uważam że steper jest bardzo dobrym urządzeniem i daje bardzo dobre rezultaty, choć jest wymagający.
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

mirabelle




Skąd: Szczecin
Dołączyła: 05.08.2009
Posty: 23

Przepisy: 4


Na taką pogodę jak dzisiaj i czekające nas jesienne i zimowe dni stepper wydaje się być optymalnym rozwiązaniem w kwestii zastąpienia roweru i biegania na dworze. Ja mam taką metodę, korzystając z dobrodziejstw cywilizacji - zapuszczam wielki telewizor LCD na jeden z moich ulubionych kanałów Animal Planet lub National Geographic i "wyruszam" w drogę. Przyjemne z pożytecznym. Mąż również korzysta ze steppera najczęściej oglądając kanały sportowe.

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

ja myślę, że to dobre rozwiązanie jeśli nie chodzisz na fitness i nie biegasz. Zimą lepiej sobie wskoczyć na stepper niż nie robić nic. Sama sobie nawet chciałam kupić, ale uznałam że chyba mi się nie przyda tak bardzo bo mam karnet na fitness. Ale kiedyś miałam i pamiętam, że mięśniory pracowały;)

gruszka




Dołączyła: 08.04.2010
Posty: 3

Ja nie posiadam tego typu sprzętu więc trochę ciężko jest mi odpowiedzieć na pytanie, czy warto jest w niego zainwestować, ale myślę, że na pewno nie zaszkodzi. I jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań to aktywność fizyczna nawet i taka najmniejsza może być bardzo pomocna w odchudzaniu.
Zgadzam się też z moją przedmówczynią, że jeśli nie chodzisz na fitness i nie biegasz to taki stepper może ci się przydać;)

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Zgadzam się,jężeli dużo przebywasz w domu i nie masz czasu na biegi czy jazde na rowerze,to stepper będzie dobrym rozwiązaniem.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

«   | 1 | 2 | 3 |