Dzisiaj jest: Środa, 11.12.2019 Imieniny: Damazego i Waldemara

Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5850

Forum dyskusyjne

Forum - Chcę schudnąć

powrót

Efekt jo- jo

chubby

W wielu tematach przewija się to określenie. Wiedzieć wiem o co chodzi, ale jak go uniknąć w takim razie?
Ostatnia dieta, którą stosowałam, żeby trochę zjechać na wadze sprawiła, że zgubiłam 9kg. Ale w ramach jo- jo odwetu wróciło mi 12.

Czy ktoś z Was mógłby udzielić mi jakiś rad jak poradzić sobie z tym?

Pozdrawiam. :)

Gutek

Moim zdaniem wszyscy (czyli my grubsi) jesteśmy ofiarami współczesnego modelu piramidy żywieniowej z zalecającej 60% węglowodanów w diecie czyli aż 300g przy diecie 2000kcal.
Ja od 2,5 miesiąca przeszedłem na schemat W/B/T (węglowodany, białko, tłuszcz zwierzęcy)
50g/100g/50g. Schudłem już dwadzieścia kilka kg i uważam, ze to dobre proporcje.

Gdy skończę moja dietę zastosuje zasady dr Wolfganga Lutz'a (to ten od "życia bez chleba";)
czyli 80/100/100 plus 70g w czystym alkoholu, czyli w sumie 2110kcal
a to powinno wystarczyć by jo-jo nie wystąpiło.

Agata Miłosz

Jeśli doświadczyłaś efektu jojo to znaczy że źle dobrałaś dietę lub głodziłaś się a to najgorsze co może być. Jeśli dieta jest dobrze dobrana to nie ma mowy o efekcie jojo.
Ona tak schudła, po zastosowaniu tego ---> http://foreverslim.pl/

edek123

Aby uniknąć efektu jo-jo, niezbędna jest cierpliwość w odchudzaniu. By ciało zaakceptowało zmianę nawyków żywieniowych, potrzeba około dwóch miesięcy, a na ich utrwalenie kolejne sześć.

Podczas odchudzania postaw na błonnik

Błonnik ma właściwości sycące i reguluje przemianę materii. Dzienną dawkę (ok. 30 g) dobrze jest rozłożyć na wszystkie posiłki, np. na śniadanie możesz zjeść owoce i razowy chleb albo muesli, na obiad przynajmniej jedną surówkę jako przystawkę. Deser powinien składać się z owoców, a kolacja z jarzyn oraz makaronu lub ryżu. Im większa różnorodność spożywanego błonnika, tym lepsze trawienie.

cofnąć się by wziąć rozbieg

Daisy07

Przepisy: 170

Ja słyszałam, że aby uniknąć efektu jo-jo po odchudzaniu należy chudnąć w tempie nie szybszym niż 1 kg na tydzień.

Adam Slownik

a jakie wykonujesz ćwiczenia?
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Marcelinkaa22

Jak ktoś wyżej napisał, jak próbujesz szybko schudnąć wtedy spowalniasz metabolizm co skutkuje tym że potem mało jedząc będziesz przybierać na wadzę. Dlatego lepiej chudnąc wolniej ale z głową.
Forum o tematyce odchudzania, porady specjalistów. Jeżeli zależy ci na spadku wagi to wypróbuj Tabletki na otyłość medicot