Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Chcę schudnąć


«   | 1 | 2 |  

powrót

Ile powinnam jeść,żeby schudnąć 5kg??

anka_27




Dołączyła: 17.03.2012
Posty: 1

Ile powinnam jeść,żeby schudnąć 5kg??
Witam wszystkich.Mam 27 lat,181 cm wzrostu i ważę 75kg.Mam typ budowy androidalny,pracuję,mój dzień zaczyna się o 5:30,kończy ok.22,23:00 najpóźniej,oczywiście z wyjątkami.Pracuję do godziny 16:30, dopiero wtedy mogę zjeść obiad,najczęściej traktuję go jako obiadokolację.
Mój największy problem polega na prawdiłowym ustaleniu zapotrzebowania eneretycznego.Największy błąd jaki popełniam to taki,że najpierw jem za mało,a po pewnym czasie nadrabiam.Nie stosuję żadnej diety i nie chcę,chcę zdrowo się odżywiać.Trenuję 3 razy w tygodniu:2 razy siatkówka(90 minut) i aerobic(60 minut). Ile powinnam jeść,żeby zdrowo chudnąć?Nie spożywam alkoholu,nie palę,fast-foody nie są moim uzależnieniem,mam większą słabość do słodyczy.Nie jem żywnośći przetworzonej,a jednak gdzieś popełniam błąd,że waga się nie zmienia.
Ktoś może mi pomóc?

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


anka_27 napisał/a:

Ile powinnam jeść,żeby schudnąć 5kg??


Pytanie na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Problem nie tkwi w zapotrzebowaniu energetycznym ale rozłożeniu racji pokarmowych na poszczególne posiłki, pory spożywania posiłków. Sama widzisz, że pomimo wysiłku fizycznego i przestrezgania spożywania dość zdrowej żywności waga się nie zmienia.

Posiłków powinno być z 5 dziennie. Pierwsze śniadanie i obiad (nie obiadokolacja) powinny być najobfitsze, jednak obiad powinien być spożyty do godziny 16. Kolacja również powinna być spożyta, aby układ pokarmowy był stale obciążony.

flanka




Skąd: Tarnowo Podgórne
Dołączyła: 19.09.2011
Posty: 32

Śniadanie powinno być czymś, co da Ci kopniaka na cały dzień, więc w nim mogą być węglowodany - im później w ciągu dnia, tym bardziej powinno się węgli unikać. Obiad - obowiązkowo. I jakaś lekka kolacja, żeby nie doprowadzać do sytuacji, że idziesz spać, a zaczyna Cię ssać w żołądku, ze 2-3 h przed snem dobrze jest coś zjeść, nawet, jeśli nie jest się głodnym.

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


Jeżeli nie masz czasu na zdrowe odżywianie, jedzenie 4-5 posiłkow dziennie poczytaj o intermittent fasting może to coś dla Ciebie :)

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


to zależy do Twojego zapotrzebowania, najlepiej uważać co się je i zdrowo się odżywiać bez żadnych fast foodów
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Coyote




Dołączył: 01.10.2015
Posty: 5

Przepisy: 37


Ja myślę, że powinnaś starać się, aby każdy posiłek miał mniej więcej tyle samo kalorii i unikać objadania się na noc.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Nie można tego tak po prostu oszacować. Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego organizmu i przemiany materii. Musisz mieć ujemny bilans energetyczny, czyli więcej spalać niż przyjmować. 
hardcorowo

Adrianna M




Dołączył: 14.01.2016
Posty: 1


Optymalnie jest jeść 5 posiłków dziennie. Mój trener z Saturn Fitness na Targówku poradził mi w jakich porach jeść te posiłki ale to specjalnie pod kątem mojej pracy bo czasami jestem w firmie godzinę a czasami cały dzień więc potrzebowałam konsultacji. Generalnie to jestem przekonania że jak mam jakiś problem to najlepiej spytać trenera bo on się tym zajmuje i to jest w zasadzie lekarz z tą różnicą że się zna na swojej pracy.

Dizzy




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 11

Przepisy: 84





Adrianna M napisał/a:
Generalnie to jestem przekonania że jak mam jakiś problem to najlepiej spytać trenera bo on się tym zajmuje i to jest w zasadzie lekarz z tą różnicą że się zna na swojej pracy.
Niekoniecznie trzeba iść do trenera. Można też sięgnąć po specjalistyczną literaturę.

haraskaDJ




Dołączył: 21.03.2016
Posty: 8

polecam Ci dietę bebio która promuje ewa chodakowska. Chudnie się 1 kg tygodniowo ale masz zapewnione że nie dostaniesz efektu jojo

«   | 1 | 2 |