Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Chcę schudnąć



powrót

Dieta Low Gl

Madzia Kedzior




Dołączyła: 16.04.2015
Posty: 3

Witajcie !

 

Chciałam się zapytać o diety oparte na niski indeksie glikemicznym - najbardziej popularne to dieta Ferrisa, South Beach i Montignaca . Stosowałyście? Jakie są wasze odczucia? Wpadł mi w ręce artykuł który mówi że są to diety wymagające czasu ale bezpieczne dla zdrowia (swoją droga ciekawy artykuł, polecam 

diety low Gl

 

Jakieś 3 lata temu przez kilka miesięcy próbowałam wprowadzić w życie dietę Montignaca - nie schudłam znacznie (jakieś 3 kilo, ale wtedy więcej nie potrzebowałam i waga moja była w normie) , ale czułam sie bardzo dobrze. Z jakiś powodów (sama juz nie pamiętam jakich ) stopniowo przestałam stosowac. Teraz sporo  czytałam o south beach - (  http://southbeach.c10.pl/wskrocie.php  ) - podobno są to diety z tej samej grupy.

 Co sądziecie o dietach Low Gl? czy rzeczywiście sa bezpieczne i można je długotrwale stosować? jakieś doświadczenia?  Będę wdzięczna za podzielenie się wiedzą i doświadczeniami )


Kruszynka




Skąd: Zamość
Dołączyła: 22.01.2010
Posty: 55

Przepisy: 21


Lepszą alternatywą będzie dieta low GL (z niskim ładunkiem glikemicznym). Indeks glikemiczny nie jest tak dokładną miarą jak ładunek glikemiczny, chociaż i ten nie jest doskonały (np. fruktoza i produkty przetworzone  zawierające fruktozę). Z tego względu dieta Montignaca nie przyniosła Ci dużych efektów.

Każde ograniczenie węglowodanów prostych jest korzystne w diecie odchudzającej, bo to właśnie ich nadmiar jest w głównej  mierze odpowiedzialny za nadwagę i otyłość.

The Truth Is Out There

Madzia Kedzior




Dołączyła: 16.04.2015
Posty: 3


Kruszynka napisał/a:

Lepszą alternatywą będzie dieta low GL (z niskim ładunkiem glikemicznym). Indeks glikemiczny nie jest tak dokładną miarą jak ładunek glikemiczny, chociaż i ten nie jest doskonały (np. fruktoza i produkty przetworzone  zawierające fruktozę). Z tego względu dieta Montignaca nie przyniosła Ci dużych efektów.

Każde ograniczenie węglowodanów prostych jest korzystne w diecie odchudzającej, bo to właśnie ich nadmiar jest w głównej  mierze odpowiedzialny za nadwagę i otyłość.

 

  nie spotkalam się jeszcze z"ładunkiem glikemicznym", muszę zgłębić temat, byłam przekonana że indeks glikemiczny jest tu najważniejszy. A czy Montignac nie jest własnie rodzajem diety Low Gl?


NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Dieta Montignaca opiera się na indeksie glikemicznym jest więc dietą Low GI. Abyś mogła sobie łatwo skonfrontować to polecam artykuł z naszego portalu   - Indeks i ładunek glikemiczny

Madzia Kedzior




Dołączyła: 16.04.2015
Posty: 3


NutriAdvicerka napisał/a:

Dieta Montignaca opiera się na indeksie glikemicznym jest więc dietą Low GI. Abyś mogła sobie łatwo skonfrontować to polecam artykuł z naszego portalu   - Indeks i ładunek glikemiczny

 

 dzieki wielkie!!

 o diecie Monitignaca wiem od odawna, a tu nagle dla mnie taka nowość  o ładunku glikemicznym! dziekuję za pomoc, muszę przysiąść do materiałów i pozmienia pare rzeczy w diecie.


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Ja ogólnie nie uważam, aby GI był dobrym wyznacznikiem przy odchudzaniu. W ogóle dla mnie to niezbyt dokłada metoda, którą trudno jest monitorować.
hardcorowo