Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Lekarze i specjaliści



powrót

Dieta w chorobie

Krysiek




Dołączyła: 24.11.2015
Posty: 8

Postanowiłam podzielić się z wami moją historią ponieważ wiem jak trudno znaleźć dobrego dietetyka, który zna się na żywieniu podczas ciężkiej choroby. Większość postów, które czytałam należały do dziewczyn, które chciały schudnąć. U mnie wygląda to inaczej. W zeszłym roku po wielu badaniach i bólach zdiagnozowano u mnie nowotwór. Na szczęście nie był złośliwy jednak potrzebna była chemioterapia. Nie wiem jak bym to przetrwała gdyby nie Pani Maja Łowińska, która mnie do niej przygotowała, a później regularnie wspierała. Jako jedna z niewielu wie, że inaczej odżywia się człowiek przed rozpoczęciem leczenia, a inaczej po. Jesteśmy w ciągłej współpracy ponieważ leczenie cały czas trwa. Odpowiednia dieta podczas leczenia nowotworu jest bardzo ważnym elementem, który pomaga zniwelować lub zmniejszyć skutki uboczne. Polecam poczytać o tym na stronie dietetykakliniczna.com.pl/zywienie-w-chorobie/choroby-nowotworowe

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Myślę, że warto jest stosować dietę, bo na pewno jest ona w stanie wzmocnić organizm i skupić się przede wszystkim na tych produktach, które nie są kancerogenne. Wydaje mi się, że to dość trudna dziedzina i nie każdy dietetyk na tym będzie się znał.
hardcorowo