Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Lekarze i specjaliści



powrót

Internetowa pomoc dietetyczna w odchudzaniu.

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Witam.

Jako dietetyk wiem jak trudne jest odchudzanie i związane z nim wszelkie psychofizyczne niedogodności, w związku z tym chciałbym zaoferować pomoc w doborze oraz skomponowaniu najefektywniejszej diety dopasowanej do indywidualnych cech każdego z nas, a także w opracowaniu pomocnych zaleceń, wyborze i dostosowaniu aktywności fizycznej do konkretnej osoby wraz z doradzeniem jakim sposobem zwiększyć efektywność i wpływ ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej.
Elementami bardzo często współistniejącymi z otyłością lub nadwagą są różne dolegliwości, schorzenia lub choroby cechujące się ograniczeniami lub niezbędnymi modyfikacjami w diecie. Niezwykle ważne jest aby uwzględnić takie ograniczenia w planie żywieniowym, ewentualnie zaproponować zamienniki takich niedozwolonych/ wymagających ograniczenia produktów spożywczych, a nawet w wielu przypadkach można włączyć artykuły żywnościowe w tym także ewentualne dobroczynne zioła i przyprawy wspomagające i przyspieszające leczenie.

Proponuje także pomoc w komponowaniu diety oraz doradzeniu w kwestii diety odnośnie wielu najróżniejszych dolegliwości i chorób m.in.:
- leczenie/wspomaganie leczenia dietą w nowotworach
- choroby układu krążenia
- choroby układu pokarmowego
- cukrzyca
- kamice nerkowe
- dna moczanowa
- hiperlipidemie, miażdżyca
- alergie i nietolerancje pokarmowe
- niedokrwistości
- i wiele innych...

a także:
- diety i zalecenia dla kobiet w ciąży
- diety i zalecenia dla dzieci i niemowląt
- diety i zalecenia dla sportowców, osób chcących zacząć uprawiać sport lub zwiększyć masę mięśniową
- dieta dla zdrowia i urody
- chętnie doradzę w kwestii róznych kontrowersji żywieniowych

Pożywienie jest dla nas lekarstwem, odpowiednio zastosowane może czynić cuda.

Dla osób chętnych zostawiam kontakt:

Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

ale jak przez internet zrobić badania, ile wody w organizmie, ile mięśni i tak dalej? bo bez tego ciężko chyba

piotr1976




Dołączyła: 10.11.2011
Posty: 7

super ułóż prawidłowe 2 śniadania ;-) dla alergika o zespole drażliwego jelita,dodajmy mu łuszczycę i w czym tam jesteś specjalistką...niech będzie astma oskrzelowa i bóle stawów
chcę zobaczyć tylko Twoje śniadanie...to mi wystarczy

lidka74




Dołączyła: 11.07.2012
Posty: 1

Ja mogę polecić dobrego dietetyka, który również "przyjmuje" ON-LINE za pomocą Skype

Długo szukałam w Gdańsku dobrego dietetyka, aż za poleceniem trafiłam do Pani Dominiki Stefankiewicz.
Przeprowadza szczegółowy wywiad po którym ułożyła mi indywidualny smaczny a co najważniejsze skuteczny jadłospis. Zgubiłam zbędne kilogramy a efekt utrzymuje się do dziś bez tego czego obawiałam się najbardziej - efektu jo-jo.
Ale chyba najważniejsze w tym czego nauczyła mnie Pani Dominika to zdrowego trybu życia - za co jestem jej bardzo wdzięczna.

Strona Pani Dominiki to:
dobrekalorie.com