Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Wasze sukcesy w odchudzaniu


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Zaczynamy odchudzanie

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Tak naprawdę wcale nie trzeba korzystać z pomocy dietetyka, aby ułożyć sobie dietę. Wystarczy zaznajomić się z tym jak działa nasz organizm oraz jakie składniki są w produkcie, aby samemu wiedzieć co i jak jeść. Problem zaczyna się tak naprawdę, gdy jesteśmy uczuleni lub mamy inne choroby towarzyszące. 
hardcorowo

Poznajsie




Dołączyła: 28.01.2016
Posty: 1


Wiele osób na początku odchudzania zapomina o tym, że nie należy całkowicie odstawiać tłuszczów - należy ograniczyć się do tych zdrowych i łatwo przyswajalnych :)


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja w ogóle bym nie odstawiał tłuszczów, bo to nie one są problemem a węglowodany. Niestety tylko 1% ludzkości to rozumie, bo większość dalej myśli, że ograniczenie tłuszczów = tracenie na wadze.
hardcorowo

Rusłana




Skąd: Płock
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 40

Przepisy: 58





Bodykox napisał/a:
Ja w ogóle bym nie odstawiał tłuszczów, bo to nie one są problemem a węglowodany. Niestety tylko 1% ludzkości to rozumie, bo większość dalej myśli, że ograniczenie tłuszczów = tracenie na wadze.

Też się z tym zgadzam. To jest głęboko zakorzeniony mit, wkręcony nam chyba przez  lobby producenckie. Jeśli chcemy się odchudzać to najlepiej uderzać tłuszczem w tłuszcz!

Ponadto z tego co wiem to każda błona komórkowa składa się z  białka i kwasu tłuszczowego, więc na logikę jak można pozbawiać organizmu ważnego składnika? Najlepiej jak w pożywieniu jest dużo kwasów omega-3 - one są najlepsze dla komórek.


monotonna




Dołączył: 14.04.2016
Posty: 4


Bodykox napisał/a:

Ja w ogóle bym nie odstawiał tłuszczów, bo to nie one są problemem a węglowodany. Niestety tylko 1% ludzkości to rozumie, bo większość dalej myśli, że ograniczenie tłuszczów = tracenie na wadze.
Zgadzam się. Wiele osób jednak nie jest tego świadomych dlatego osiąga mizerne efekty.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Cieszę się, że przynajmniej Wy się zgadzacie, bo na innym forum zostałem zrugany za to, że śmiem burzyć jakiś światopogląd. Ludzie ograniczali tłuszcze, ale rozpisywali sobie diety na makaronach myśląc, że schudną :)
hardcorowo

Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2



Tak podstawa to ograniczenie węglowodanów zwłaszcza tych prostych, a tłuszcz jest wręcz niezbędny do prawidłowego odchudzania - "tłuszczem w tłuszcz"! Żaden rodzaj węglowodanów nie zalicza się do wybitnie pozytywnych związków działających na zdrowie, natomiast wśród tłuszczów jest kilka takich perełek.

brette




Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78


Najlepsze zestawienie:

dieta plus sport

Nie uda się schudnąć bez diety. Jeśli nie będziecie z kolei uprawiać sportu to ładnie nie ukształtujecie swojego ciała.  Warto jest również poczytać sobie o ziołach. Wiele z nich ma lecznicze zastosowanie.


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Wiele osób mówi, że odchudzanie zaczyna się od lodówki. ;)
hardcorowo

kk001




Dołączyła: 17.05.2018
Posty: 3

Zmiana nawyków to podstawa ! Tu nie chodzi o to żeby zamienić cukier biały na miód ale o to, żeby jadło się 5 regularnych posiłków, picie wody no i ograniczenie. Wytrwałości i spadku kg życzę !

  | 1 | 2 | 3 |