Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki



powrót

Wafle ryżowe z biedronki - czy są w Waszych sklepach?

Ewelina eF




Skąd: Legnica
Dołączyła: 29.10.2015
Posty: 2

Dzień dobry wszystkim!

Założyłam ten wątek, bo być może jako osoby zainteresowane zdrowym i dietetycznym żywieniem, zwróciłyście na to uwagę. Otóż do tej pory, robiąc zakupy w biedronce (jak pewnie większość z Was, mam ją najbliżej domu), kupowałam tam ryżowe wafle w przezroczystych opakowaniach oznaczone marką Arroza (czyli marką własną biedry). Traktowałam je jako uzupełenie drugiego śniadania albo przekąskę w chwili słabości. To był naprawdę dobry produkt, w atrakcyjnej cenie i naprawdę przyzwoitym składzie (były też bezglutenowe!). Niestety obecnie w mojej okolicy zabrakło tych dostępnych do tej pory bez problemu wafelków. Obsługa nic nie potrafi powiedzieć i nie wiedzą, czy produkt wróci.

Chciałam zatem zapytać, czy w sklepach w Waszej okolicy są one w sprzedaży, czy może zniknęły wszędzie?

Będę Wam bardzo wdzięczna za informację. Może gdzieś niedaleko mnie można je dostać - podjadę sobie i kupię większy zapas :)

Ewelina eF

Severine




Dołączyła: 01.11.2015
Posty: 4

Przepisy: 31


Z tego co się orientuję to wafle ryżowe można również dostać w lidlu albo auchanie...

juras




Skąd: Wałcz
Dołączył: 17.11.2009
Posty: 19

Przepisy: 7



Obsługa w sklepie, z całym szacunkiem takiej wiedzy nie ma. Zadzwoń albo napisz do centrali korzystając z telefonów albo adresu e-mailowego podanego na stronie firmowej Biedronki, z zakładki pod nazwą Kontakt - biedronka.pl/pl/kontakt. Oni będą znali odpowiedź na Twoje pytanie.

Tak na marginesie to wg mnie takie wafle (muszą być bezglutenowe, bo ryż nie ma glutenu) absolutnie do zdrowych nie należą. Są one robione zazwyczaj z białego ryżu - czyli praktycznie bezwartościowego ryżu, ponadto żeby je zrobić potrzeba sporej temperatury co jeszcze dodatkowo obniża wartość odżywczą- jest to po prostu przetworzony produkt, Jedyną jego zaletą jest mała ilość kalorii, ale jak nie ma wartości odżywczych to są to puste kalorie, wzrasta po nich glikemia i żeby zaspokoić głód trzeba zjeść ich dużo, a więc oszukujemy samych siebie. Lepiej zamiast tego schrupać jakieś warzywa - marchewkę, brokuły itd.


Ewelina eF




Skąd: Legnica
Dołączyła: 29.10.2015
Posty: 2

Dzięki za rady. 

Juras - właśnie też niedawno o tym pomyślałam i napisałam do biura obsługi klienta Biedronki. Odpisali mi, że produkt zostały wycofany ze sklepów. Tyle tylko, że ostatnio byłam jeden dzień w Poznaniu i będąc w Biedronce, z cieekawości sprawdziłam - wafle były. I teraz bądż tu człowieku mądry. Tam są, tu nie ma, a BOK odpowiada jeszcze co innego...

Co do Twojej rady to na pewno nie można traktować wafli jako podstawy żywienia. Ja nawet nie traktuję ich jako zamiennika pieczywa. Ale na drugie śniadanko, w towarzystwie innych, pełnowartościowych produktów (serek, warzywa lub owoce) moim zdaniem to całkiem sensowna propozycja. Oczywiście w granicach rozsądku. Zjedzenie całej paczki na pewno zdrowe nie będzie ;)

Ewelina eF

Krysiek




Dołączyła: 24.11.2015
Posty: 8


Może dopiero wycofują ale próbują sprzedać jeszcze to co jest :) Może Poznań zaopatrzył się na dłuższy czas?

Karolinkaaa




Dołączył: 02.01.2016
Posty: 7

U mnie takie wafle pojawiały się również w lidlu. Uważam, że to hwilowy brak w zapasie i, że już niedługo znów powrócą do Twojej biedronki. U mnie też tak było, że przez jakiś miesiąc nie mogłam ich spotkać ale później znów się pojawiły. A też jestem do nich przyzwyczajona. Także bądź cierpliwa.