Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki



powrót

Konto oszczędnościowe-jaki bank wybrać?

rolla




Dołączył: 22.06.2017
Posty: 3

Obecnie mam od dłuższego czasu konto w jednym banku-nie lubię zmieniać jeśli już się do czegoś przyzwyczaję, ale potrzebuję też mieć jakieś oszczędnościowe na które można wpłacać i wypłacać pieniądze w oddziale, no i od czasu do czasu robić jakiś przelew na konto w głównym banku. Chcę mieć tym sposobem motywacje do regularnego odkładanie choć małych kwot co miesiąc.Pomyślałam o tym samym banku w którym już jestem - Deutsche Bank. Jak ktoś ma większe doświadczenie z bankami niż ja  to proszę o dobre rady. 

silly




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 15.04.2017
Posty: 5


Ja bym na twoim miejscu została przy jednym banku i założyła dodatkowy rachunek-im mniej haseł, loginów, PINów do zapamiętania tym lepiej i bezpieczniej.

lucjan21




Skąd: Kraków
Dołączył: 19.06.2017
Posty: 6


Polecam wpisać w google porównywarka kont oszczędnościowych i sprawdzać oferty, w którym banku są najlepsze warunki. Pamiętam do 10 lat wstecz banki oferowały wiele lepszy % na lokatach i kontach oszczędnościowych, teraz już nie jest niestety tak dobrze.

bulta




Dołączyła: 29.01.2017
Posty: 6


Witaj! Z tego co się orientuję to najbardziej korzystne konto ma teraz Nest Konto , bardzo korzystnie to wychodzi. Zerknij sobie może tutaj konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php tam jest cale zestawienie kont i masz pokazane które wychodzi najkorzystniej. Musisz po prostu wybrać to co najbardziej Tobie odpowiada.


aggga




Dołączył: 17.08.2017
Posty: 2


A czemu akurat konto oszczędnościowe?Są teraz nowoczesne produkty ubezpieczeniowe, wśród nich produkty łączące w sobie funkcje oszczędzania z elementami ochronnymi np. w Open Life. Ważne aby taki produkt był elastyczny czyli miał możliwość dostosowania wysokości składki do Twoich potrzeb, jeśli samemu nie uda nam się takiego znaleźć warto udać się po poradę do doradcy finansowego.

Felia




Dołączyła: 28.08.2017
Posty: 12


Co by tu poradzić? Konta oszczędnościowe niestety są mało opłacalne przez niskie oprocentowanie, ale jednak coś dają i są bezpieczne, sama mam oszczędności na koncie i to mi wystarcza

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91


Konta oszczędnościowe nie są wysoko oprocentowane i są często obłożone opłatami tak wiec nie wiem czy tak dobrze jest sobie takie konto załozyć. Będzie to dość drogie. Polecałabym raczej załozyć sobie zwykle konto osobiste ale resztę oszczędzonej kasy wpłacić na lokatę.

Aktualnie są dwie lokaty, które maja korzystne oprocentowanie:

mbank 3,5%

idea bank lokata happy 3,5%


mobby




Dołączył: 22.02.2018
Posty: 4

Ja zawsze uważam, że najlepiej zakładać tego rodzaju konta w banku w którym się już jest klientem-często bowiem bywa tak, że będąc stałym klientem możesz liczyć na jakieś dodatkowe przywileje, których nie ma osoba klientem niebędąca. Ja tak przynajmniej mam w swoim banku

Czerwinskaaa




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 04.03.2020
Posty: 5


też uważam, że najlepiej założyć je banku, w którym ma się już inne konto ;)

PatiMielewska




Dołączyła: 18.11.2020
Posty: 18


Ja mam konto w PEKAO i mi się dobrze sprawdza