Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki


«   | 1 | 2 |  

powrót

Jak pierzecie firankę

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91

Ja oddawałam do pralni ale to kosztuje dużo i zastanawiam sie czy nie uprać jej samodzielnie. Czy dużo z tym roboty? 

brette




Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78


Kochana ja większość firanek piorę samodzielnie.Pranie firanek w pralni jest drogie, tak wiec oddaję do niej jedynie delikatną koronkowa firankę, którą mam w sypialni. Resztę już nie.

Firanki wstawiam do pralki na standardowy program prania, ale w temperaturze nie wiekszej niż 40 stopni. Jesli temperatura jest wyższa to mogą powstać na nich nieładne plamy.

Już uprane firanki wieszam bezpośrednio na oknie. I tam sobie schną ( dzieki temu nie muszę ich prasować).


aniiia5669




Dołączył: 15.02.2018
Posty: 5

Odkąd przez firankę pralka zalała mi łazienkę, to ręcznie. Nabawiliśmy się przez to sporych problemów. Trzeba było wiele wymieniać, ale teraz mam chociaż pewność, że wszystko jest w porządku, bo w systemach instalacyjnych pozmienialiśmy zamocowania.

romina




Ostrzeżenia: 3
Dołączył: 07.06.2018
Posty: 22


Pewnie, ze nie ma dużo roboty. Praktycznie zawsze firanki piorę samodzielnie. Raz oddałam do pralni. Wypranie wszystkich kompletów firanek w mieszkaniu swoje mnie kosztowało.... Polecam kupić sobie do mieszkania firanki makarony:

bardzo łatwo się je pierze a jak zrobisz z nich warkocz to nie będą się plątały w praniu

fajnie wyglądaja na oknie

nie są drogie

no i nie trzeba ich prasować 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Przecież większość ludzi pierze samodzielnie, więc nie widzę problemu :P
hardcorowo

lalka




Dołączył: 29.01.2018
Posty: 6


piorę i od razu wieszam

michoo




Skąd: Łódź
Dołączyła: 20.12.2018
Posty: 3

Ręczny program.

joasiapio@wp.pl




Dołączył: 13.06.2019
Posty: 1

ja piorę w pralce normalanie -P

magda.r




Dołączył: 19.09.2019
Posty: 6


Ja zawsze prałam firanki ręcznie, a potem suszyłam na karniszu. Po kilku latach tej mozolnej roboty ktoś mi powiedział, ze firanki z powodzeniem można prać w pralce. Ok, wypróbowałam i eureka! wszystko super się skończyło. Aż do czasu...kiedy w moje ręce wpadłą firanka, którą zakupiłam w pewnej taniej sieciówce i jasny gwint porobiły takie mega dziury w czasie prania, że się załamałam. Dobrze, ze nie zapłaciłam za tę firankę dużo i teraz już wiem, że cena odpowiadała jej jakości. Także w pralce jak najbardziej prać można, ale jakościowe tkaniny. Ostatnio kupiłam w Sklepie Antex fajne firanki i przeszły już chrzest bojowy! Także tej firmy na pewno polecam :)

PatiMielewska




Dołączyła: 18.11.2020
Posty: 18


Ja zawsze odddaję do pralni

«   | 1 | 2 |