Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki


«   | 1 | 2 |  

powrót

Studia - rady, kierunki itd

Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6

Cześć! Jestem przyszłą studentką i chciałabym dowiedzieć się co wy studiujecie/studiowaliście i gdzie, jak wygląda studiowania, utrzymywanie się, łączenie tego z pracą itd. Przy okazji, może kogoś poznam od razu, bo mam zamiar studiować turystkę, ale jeszcze się waham.. Może etnologia? Ktoś chce tak wgl. zawrzeć nową znajomość z przyszłą studentką? Hahaha
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^

rolla




Dołączył: 22.06.2017
Posty: 3

Ciężko jest doradzać bo wybór studiów powinien być bardzo indywidualną kwestią. Nie można się sugerować, radami, komentarzami czy trendami w studiowaniu bo nie o to chodzi. Ja wybrałam studia politologiczne  w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Z kierunkiem trafiłam w swoje upodobania a o to chyba własnie chodziło. Studia same w sobie są ciekawym przeżyciem uczącym samodzielności-będzie fajnie, zobaczysz:)

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91


Dokładnie. Wszytko powinno by ć indywidualne. Jednak nie zgadzam się z tym,ze kierunek należy wybierać jedynie ze swoimi zainteresowaniami. Jestem zdania,że warto jest zwracać uwagę na to jak wyglada rynek pracy. Tak aby w przyszłości znaleźć zatrudnienie.

Sama zdecydowałam sięn a szkołę policealną. Uczę się rachunkowości ) Oraz pracuję )

 Jeszcze w sumie zastanawialam się nad kursem makijażu.   


Felia




Dołączyła: 28.08.2017
Posty: 12


Co by tu powiedzieć? Wybór studiów to kwestia bardzo indywidualna i nie sądzę by radzenie by ktoś szedł na dany kierunek, choć mu nie odpowiada, ma jakiś sens

ladytst




Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


Ja skończyłam studia marketing w Wyższej Szkole Bankowej i zawsze byłam bardzo zadowolona z tego wyboru. Już podczas studiów zaczęłam rozglądać się za pracą jaką mogłabym wykonywać do skończeniu studiów. Na początku byłam na kilku kilkutygodniowych bezpłatnych praktykach w różnych firmach. Firmy raczej chętnie zatrudniają studentów na takich praktykach. Oni mają bezpłatną siłę roboczą a ty zdobywasz cenne doświadczenie. W wakacje udało mi się załapać na kilka płatnych wakacyjnych praktyk w banku. Na trzecim roku zaczęłam dorabiać w agencji reklamowej. Najpierw jednej a później drugiej. Jak widać okres studiów postanowiłam jak najbardziej wykorzystać na zdobywanie różnego rodzaju doświadczenia i przekonaniu się na własnej skórze co chce robić w przyszłości.

Ciężko mając osiemnaście lat zanim wybierzemy studia wiedzieć co chcemy robić w przyszłości. Studia to taki okres na zastanawianie się i nie należy bać się zmian. Nawet tych radykalnych. 


jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91


Nie wiem czy jest sens zaczynać drugie studia jak się już studiuje. Studia to dużo nauki, poświęcenie dużej ilości czasu ( na licencjat 3 lata, na magisterkę dodatkowe 2 lata).

Jeśli zastanawialibyśice się nad jakimś dodatkowym kierunkiem dla poprawy swoich perspektyw na przyszłość to proponowałabym wybrać się do studium. Atut ma kilka ciekawych kierunków:

technik usług kosmetycznych

florysta

fototechnik 


Fiona




Skąd: Legnica
Dołączył: 17.12.2017
Posty: 6

Taa po ratownictwie ludzie idą dorabiac w kinie, lidlu, bo mają większą kasę/h

Po zarządzaniu też mają kijowo...

Pielęgniarstwo wychodzi teraz jak jeden z najlepszych kierunków. Ja studiuję na Akademii Polonijnej w Częstochowie.


lupusekewe




Dołączyła: 18.09.2017
Posty: 9


najlepiej zgodnie z zainteresowaniami wybrać - to oczywiste. Jeśli nie masz ściśle określonych zainteresowań, to polecałabym coś związanego z nowymi technologiami/ programowaniem jeśli czujesz ze dasz radę. To przyszłościowe kierunki :) 

barcca




Dołączył: 13.03.2018
Posty: 3


Ja studiuję bezpieczeństwo narodowe na WSB w Chorzowie. Jestem praktycznie świeżo upieczonym studentem więc jeszcze nie mogę za bardzo mówić czy to był dobry wybór czy nie ale wiem jedno na pewno, że kierunek mnie interesuję i nie chodzę na zajęcia jak za karę więc myślę, że to już duża część sukcesu.

Gabi




Dołączyła: 15.04.2021
Posty: 4

A tak nieco z innej beczki, to czy ktoś z Was sobie dorabia studiując? Ja właśnie się zastanawiam nad podjęciem jakieś pracy, ale nie do końca wiem, czego szukać.

«   | 1 | 2 |