Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Pogaduszki



powrót

Płytki na podłodze a ogrzewanie podłogowe.

Okija




Dołączył: 08.09.2017
Posty: 2

Noszę się z zamiarem zmiany podłogi w salonie-powierzchnia to 30m2. Mieszkamy w małej miejscowości więc chcę coś co będzie praktyczne w utrzymaniu czystości. Płytki w salonie to ciekawe wykończenie podłogi: paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/maloe-2 Główne zalety płytek dla mnie to wytrzymałość i wygoda. Ale co z ogrzewaniem podłogowym?Czy każde płytki mogą być kładzione na takie ogrzewanie?

B.Sadowska80




Dołączyła: 01.09.2017
Posty: 29


Jak już myślisz o płytkach to najlepsze są ceramiczne, bo mają niski opór cieplny. Ale pod inne materiały także można instalować ogrzewanie podłogowe, jak na przykład drewno lub panel, tylko trzeba wybrać odpowiednie materiały. Drewno szczególnie o niskim współczynniku kurczenia się i wysokim przewodzeniem ciepła

Zapraszam na moją stronę: http://cake-time.pl/

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91

Ogrzewanie podłogowe sprawdzi się naprawdę dobrze jeśli chodzi o płytki.. Płytki bardzo dobrze będa utrzymywały ciepło. Są o wiele bardziej polecane niż na przykład panele czy tym bardziej parkiet )


 Jeśli lubicie wystrój tradycyjny to polecałabym zastanowienie się nad mozaiką.  Zobaczcie sobie jak świetnie wygląda to tutaj:

 


romina




Ostrzeżenia: 3
Dołączył: 07.06.2018
Posty: 22


Jeśli planujecie ogrzewanie podłogowe to płytki są najlepszym rozwiazaniem. Panuje przekonanie, ze jest to zimna podłoga.Jednak w przypadku ogrzewania podłogowego jest zupełnie inaczej. Podłoga jest przyjemnie ciepła. Niby panele również można przy takim ogrzewaniu położyć. Jednak ich efektywność nie będzie taka jak w przypadku gresu czy płytek....

Jesli o mnie chodzi, podobają mi się oryginalne plytki tego typu:

 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



I jak zdecydowałaś się na coś?
hardcorowo

werteria




Dołączył: 09.07.2021
Posty: 41

 

Płytki faktycznie mają dobre właściwości jeśli chodzi o ogrzewni podłogowe, sama jednak nie wiem czy bym zdecydowała sie na nie w całym domu. Dobrze sprawdzają się w lazience oraz w przedpokoju, jednak w salonie oraz w sypialniach są zbyt chłodne. Szczegolnie latem kiedy ogrzewanie podlogowe nie dziala.

Polecam raczej panele podłogowe, na przykład od Meiser. Mają świetne panele winylowe, ktore są podobnie wyrzymałe i mają dobre właściwości cieplne. Będzie jednak znacznie przytulniej.

DawidF11




Dołączył: 08.03.2023
Posty: 3

Płytki ceramiczne na podłodze sprawdzają się bardzo dobrze w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ skutecznie przewodzą ciepło i zapewniają równomierną dystrybucję temperatury na całej powierzchni. Warto jednak pamiętać, aby wybierać płytki zgodne z wymaganiami technicznymi dla danego systemu ogrzewania podłogowego, aby uniknąć uszkodzeń i zapewnić optymalną efektywność.