Dzisiaj jest: Sobota, 20.04.2024 Imieniny: Czesława i Agnieszki



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika feniks01
feniks01




Dołączył: 30.09.2010
Posty: 4

Potrzebuję wapnia i magnezu. Co jeszcze mam jeść, czy zażywać tabletki?

Co do Twojego ostatniego wpisu, jest świetny. Spisuje się bardzo dobrze. Do teraz się tego stosuję.

Najgorzej jest z chlebem pełnoziarnistym. Nie ma go nigdzie więc muszę jeść zwykłe bułki. Czy to ok?

Nadal się głodzę i mam napady niekontrolowanego głodu. Mam nadzieję, że niewielkie.

Najlepiej, że zmieniłem dietę. Zmotywowałem się bardziej. Nie jem już tyle słodyczy. Kupuję więcej warzyw i jem owoce. Do tego więcej się wypacam.

Zapytam jeszcze. Ser mozarella, czy to jest to samo co twaróg? Taki ostatnio kupiłem. Twaróg. Niewiele na opakowaniu pisze. Ser jest pakowany w kulkę.

Co do sera żółtego, podobny jest bogatym źródłem wapnia i fosforu. Co jest mi teraz bardzo potrzebne, bo moje zęby czują się słabo.

Biały, świetny wymarzony, nie tuczy i zaspokaja głód. Ale jest zupełnie odwrotny do sera żółtego. Niszczy nasz wapn.

Tutaj o tym czytałem [ http://fitness.magicsport.pl/475,ser,zolty,kontra,bialy.html ]
» przejdź do wątku

feniks01




Dołączył: 30.09.2010
Posty: 4

Ok

:)

Next post

Chleb, bułki (jem najczęściej).

Kanapkowy, Almette, KMINKOWY (często), pleśniowy Turek i Valbone.

Śledzie w śmietanie (często), opiekane i w oleju (często).

Gotowe danie na zimno - gulasz.

Warzywa: kukurydza w puszcze, marchewki, rzodkiewki, sałata, kapusta, szpinak, pomidory, kalafior.

Owoce: jabłka, pomarańcze, brzoskwinie, ananas w puszcze, cytryna (1-2 sztuki w kilku kęsach)

Mleko, Woda (często).

Musztarda (często), ketchup, majonez (często).

Kebab, tortilla w bułce i cieście.

Orzechy solone.

To jest to co przychodzi mi do głowy. Nie wiem czy można by coś jeszcze dodać. Proszę podkreślić, dziękuję!

Nie piszę już słodyczy, którymi obżeram się cały czas. Przetwory niewyróżnione jadam bardzo rzadko. Przetwory często jedzone w odstępach kilku dni do 1-2 tygodnie. Nigdy codziennie, nigdy kilka dni pod rząd. Zaliczam tu kilkudniowe głodówki. Zawsze nieregularnie. Jem na zimno, surowo.
» przejdź do wątku

feniks01




Dołączył: 30.09.2010
Posty: 4

Dziękuję. Czuję się znowu jakbym był na biologii. Pewnie nic z tym nie zrobię ponieważ czytanie Zasad Zdrowego Żywienia nie jest dla mnie.

Dziękuję za podkreślenie na czerwono wszystkich szkodliwych produktów.

Moim problemem jest to, że nie wiem co można kupić. Nie wiem co można czym zastąpić. Jem wszystko i zjadłbym wszystko. Nawet szpinak mógłby być moim pokarmem.

Nie oczekuję zaawansowanej wiedzy, na temat żywienia. Nie oczekuję, szczegółowych informacji na temat marchewek, czy rzodkiewek.

Chciałbym dowiedzieć się co jest zdrowe i o co mogę poprosić w sklepie. Zastąpienie niezdrowych produktów, byłoby dla mnie krokiem do przodu.

ćwiczenia i aerobik dołączam do jedzenia. Wykonuję Szóstkę Weidera ( http://mamzdrowie.pl/6-weidera-cwiczenia/ ) i jeżdżę na rowerze. Pozdrawiam.
» przejdź do wątku

feniks01




Dołączył: 30.09.2010
Posty: 4

Z chęcią podpinam się pod temat.

Może ktoś przywróci mu jego aktywność?

Jem słodycze; czipsy, ciastka, miśki, czekolady. Codziennie coś się skubnie w nadmiernej ilości. Potrafię zjeść całą tabliczkę, nawet raz w tygodniu.

Jem bułki, chleb, szynkę, sery, musztardę, majonez, jajka, czosnek, cebulę, cytrynę, jabłka, brzoskwinie, pomarańcze.

Bułki, chleb, szynkę, sery, śledzie jem raz na 2 dni. Jeden posiłek dziennie. Jedna, dwie kanapki. Często jem co 3-4 dni. Odżywiam się słodyczami i ciastkami.

Piję soki, wodę, colę.

Ważę 73kg. Mam 170cm wzrostu. 21 lat.
Mam brzuch i tłuszcz pod bródkowy.
Mięśnie chuderlaka, raczej nie mam siły supermena.
Budowę mam postawną, nie jestem szczupły, plecy szerokie. Raczej figurę odpowiednią, zagiętą kaloriami, niezdrowym żywieniem.

Jem, jem i jem. Jem słodycze, przecinane bułką i chlebem.
W końcu powiedziałem sobie STOP.

Wchodzę na to forum i szukam pomocy.
Pomóżcie mi wybrać odpowiednią dietę. Nie tyle dietę, to zbyt wielkie słowo, co jedzenie, które powinienem konsumować.
Pomóżcie mi wybrać produkty, o które mam w sklepie się domagać.

Powiedzcie mi co mam jeść dzisiaj, jutro, pojutrze. Powiedzcie mi co mam jeść w tym tygodniu i o co powinienem iść teraz poprosić do sklepu.

Właśnie się wybieram. Zaraz pójdę coś kupić. Być może będzie to standardowe bułka i chleb, ale ja widzę tu sałatę i warzywa, wraz z owocami.

Co mam kupić w następnych zakupach, co w kolejnych i kolejnych. Co powinienem jeść i jak się odżywiać. Zróbcie mi listę jedzenia na cały tydzień, w zasadzie na jeden dzień. W każdy mogę jeść to samo, robiąc przerwy jakimś smakołykiem.

Pomożecie mi? Napiszcie listę produktów, które pochłaniać, delektować się i jeść. Pls. Nie wiem, czy pisać tutaj, czy zakładać nowy wątek. Do tego wszystkiego jeżdżę na rowerze i staram się biegać.

Czyli co powinienem kupić? Chcę pozbyć się brzucha i tłuszczu zbędnego, nabrać figury i żyć zdrowo. Do tego dołączam ćwiczenia i aerobik.
Damian
» przejdź do wątku