Dzisiaj jest: Środa, 20.11.2019 Imieniny: Feliksa i Anatola

Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5850

Forum dyskusyjne

powrót
Wszystkie posty użytkownika soki
soki

Nie będę odkrywcą jeśli dorzucę to szanownego grona wybitnych produktów chipsy. Robię to tylko w celu zakomunikowania rodzicom, że jest to produkt nadzwyczaj szkodliwy. Przykładowe chipsy: [b:28a30b27aa]Lorenz Crunchips x-cut kebab z cebulką[/b:28a30b27aa] (ale to nie tylko tej firmy, można powiedzieć że wszystkie chipsy są ze wszechmiar szkodliwe)

Skład: ziemniaki, olej roślinny, preparat amortyzujący o smaku kebabu z cebulką (sól, laktoza, wzmacniacz smaku i aromatu: E621 i E627; aromaty, dekstroza i maltodekstryny, proszek cebulowy, czosnkowy i paprykowy, czarny pieprz, regulator kwasowości: E341 i E330)

Zarzuty to oczywiście kaloryczność, wysoki indeks glikemiczny, tablica Mendelejewa, na pewno izomery trans, brak witamin i minerałów wynikający z przetworzenia.
» przejdź do wątku

soki

[quote:0edf045f93="kaska85"]piszę "niestety", ponieważ wiem, że ma bardzo dobre właściwości[/quote:0edf045f93]

Tak jak ja niestety nie lubię kiszonej kapusty i miodu, pomimo ich właściwości.
» przejdź do wątku

soki

[quote:a60e2bd12d="NutriAdvicerka"]Niedobory witamin najczęściej występujące w Polsce:
- witamina A
- witamina B1
- witamina B2
- witamina B9 (Kwas foliowy)
- witamina C [/quote:a60e2bd12d]

Z tego co czytałem na tym forum i w internecie to zdecydowanie dorzuciłbym i to na pierwszym miejscu witaminę D (niedawno przecież zwiększono zapotrzebowanie na tą witaminę - [URL=http://www.forum.odzywianie.info.pl/viewtopic.php?t=1020#2702]nowe normy[/URL] ), jeszcze zastanowiłbym się nad witaminą E.
» przejdź do wątku