Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika EDZdrowie
EDZdrowie




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 31.01.2011
Posty: 5

[b:5da9c93952]Witam.
Gratuluję wyniku. Ile zostało Ci jeszcze do osiągnięcia celu?[/b:5da9c93952]
» przejdź do wątku

EDZdrowie




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 31.01.2011
Posty: 5

hej.
Jeśli chodzi o wit D to wystarczy bć na dworze(spacery), latem krócej, zimą trochę dłużej np 1/2 godziny, żeby org sam ją sobie wyprodukował( to potrafi :-) ). ale przecież codziennie wychodzimy na dwór, więc tę wit. mamy z głowy. a wit E jeśli nie dostarczamy jej dostatecznie z pożywieniem, to można spokojnie suplementować. Ja tak robię już od kilku lat.
Do " zobaczenia"
» przejdź do wątku

EDZdrowie




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 31.01.2011
Posty: 5

Witam
Znam co najmniej kilka powodów dlaczego powinno się pić ok. 1,5 l płynów dziennie. Jeden z nich to taki, że z moczem pozbywamy się jeszcze toksycznych substancji.
A jeśli chodzi o pierwiastki śladowe - pozbywamy się w różny sposób np: z potem, (Twoja skóra na pewno codziennie jest choć trochę słona) czy ze łzami (tu akurat dominują kobiety, ja często płaczę ze śmiechu). Dlatego też, czy się chce, czy nie, trzeba je dostarczać z zewnątrz,
Poza tym pierwiastków śladowych raczej nie wypłuczę, bo:
1. piję nie tylko herbaty zwykłe czy owocowe, ale też wody mineralne typu " anka" np. mazowszanka, cisowianka... co akurat kupię w pracy np. kupuję ktoś sobie takiej " ankę" i pije przez cały dzień. To też dobry sposób.
2. staram się dostarczać wszystko co potrzebne, po prostu jedząc to co potrzebne i wartościowe.
Śniadania jem w zasadzie takie same od kilu lat (urozmaicając sobie tylko dodatkami) i to jest pierwsze źródło dobrych rzeczy na kilka pierwszych godzin (mało kaloryczne :-) ) Potem jem jeszcze 4. Przynajmniej się staram :-)
Do " zobaczenia"
P.S. Kiedy następne pomiary u Ciebie?
Czy mierzysz się też w obwodzie?
Pozdrawiam
» przejdź do wątku

EDZdrowie




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 31.01.2011
Posty: 5

Witam.
Bardzo dobrze, że masz tyle zapału i motywacji.
Jeśli chodzi o ciężkostrawne, to dłużej się trawią, dłużej zalegają w żołądku, to miałam na myśli( źle się wyraziłam) i nie wszystkie muszą dawać nieprzyjemne objawy ze strony ukł.pokarmowego. Zależy ile się zje i jak się przygotuje.
Bardzo dobrze, że ograniczyłeś węglowodany. Pamiętaj, żeby było więcej złożonych niż prostych ( o tym pisałeś w pierwszym poście)Zapewne wiesz, że złożone w miarę stałym poziomie uwalniają energię, a proste, robią to od razu, "wszystko za jednym zamachem" i potem jesteśmy zwyczajnie "oklapli"
a woda i pragnienie?
Nie chodzi o to, żeby pić kiedy się chce( to już jest deficyt płynów) Pij wtedy, kiedy nawet się nie chce( dziwne, prawda?)
Jako ciekawostkę, ja nie lubię wcale pić, chociaż wiem, że trzeba. Co robię? Mam duży kubas :)
0,5 l i piję do śniadania, po kilku godz. do przekąski i trzeci kubas do obiadu. Potem tylko kiedy mam czas i ochotę. Piję,bo tyle trzeba, nie dlatego, że czuję pragnienie i wyrobiłam sobie już taki nawyk.
To tyle mojego mądrzenia. Lecę do pracy.
Chwal się swoimi sukcesami :) chętnie Tobie pokibicuję , bo jak przypuszczam, żadnych sugestii nie przyjmiesz.
pz
» przejdź do wątku

EDZdrowie




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 31.01.2011
Posty: 5

Drogi Gutku.
Mój przedmówca ma rację.
1. 1000 kcal dziennie, to naprawdę za mało dla mężczyzny. Nie mówisz ile masz lat, ale przypuszczam,że jesteś dorosły.Bardzo się cieszę, że jest Ciebie mniej o 19 kg, ale obawiam się, że to jest ubytek wody i mięśni. Przy takiej ilości kalorii dziennie, ogólnie mówiąc Twój metabolizm zwolni, a to byłoby niewskazane- przecież chcesz schudnąć. 1800 kcal- najmniej.
2. Jesteś mniej głodny dlatego, że jesz posiłki ciężkostrawne
3. Pij wodę ok. 1,5-2 litry dziennie, jeśli zwiększysz białko.
4. sprawa składników odżywczych - musi ich być odpowiednia ilość na dobę, pamiętaj o tym, bo długa , jak sam wiesz droga przed Tobą i nie osłabnij.Niektóre z podanych przez Ciebie produktów jest ok!.
Jak chcesz możemy porozmawiać
Pozdrawiam
» przejdź do wątku