Dzisiaj jest: Środa, 24.04.2024 Imieniny: Grzegorza i Aleksandra



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika zielonykalafior
zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13


Ja myślę tak (a nie jestem żadnym znawca przedmiotu, tylko staram się myśleć): Skoro cholesterol to produkt jedynie i wyłącznie zwierzęcy, to znaczy że trzeba ograniczyć spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, zwłaszcza tych tłuściejszych. zostawiłam więc z mięsa piersi z kurczaka i indyka, jak sie uda ale to rzadko królik. Zero śmietany, zero smalcu, masła, zero wędlin o bliżej nieznanym składzie, z odkostnionej masy mięsnej, z dodatkami diabli wiedza czego. Zamiast tych wszystkich dóbr (które naprawdę lubię) zaczęłam wprowadzać wyroby sojowe: parówki, wędliny, pasztety, tofu. Oczywiście trzeba też uważać na producentów, bo niestety większość używa soi modyfikowanej genetycznie. Na rynku mam pewność co do jednej firmy, że ma odpowiednie atesty. To jest Polsoja i jej się trzymam,.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13


Ja jestem zachwycona Vital3. To suplement z kolagenem typu II. Pomaga odtworzyć chrząstkę w stawach> jest łatwo przyswajalny dzięki  temu, że jest to specyfik w kroplach  i bierze się tylko 3 krople dziennie. Jest tańszy od innych, na dłużej wystarcza... same zalety.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Za nasze wszelkie nałogi, a wiec nałogowe jedzenie, zakupy, używki, seks, hazard itd odpowiada neuroprzekaźnik dopamina. Nie silna wola czy jej brak, tylko poziom dopaminy. "[dopamina] służy również jako główny transmiter w systemie nagród, sterując pragnieniem jedzenia, picia, poszukiwania partnerów seksualnych i innych czynności niezbędnych do przetrwania. Rola, jaką odgrywa w systemie nagradzania sprawia, że zaburzenia jej poziomu w organizmie mogą wywoływać skłonność do hazardu, ciągłego jedzenia i uzależnienia od narkotyków – zachowań wynikających z nieprawidłowości w systemie nagradzania". /David Eagleman Mózg incognito/
Naturalna dopamina występuje np. w bananach...
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Nie, no, karmienie 6 latka piersią to już perwersja. Fuj. Kilka miesięcy- 7-8. Max rok.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Ja do tej lektury dodałabym jeszcze drugą. Fiasko. Podręcznik nieudanej egzystencji. Autorem jest Tomasz Mazur, filozof, stoik. Pięknie pisze nie tyle o zdradach, choć o nich też, ale o męskim zakochiwaniu się. Wg tego antyporadnika zakochiwanie się służy zagłuszaniu prawdziwych problemów. dopamina zalewa mózg, podnosi samopoczucie, świat jest piękny, ludzie życzliwi, wszystko samo się toczy gładko. Tyle, że stan ten mija i jak po alkoholowej libacji, problemy są nadal. No to trzeba się znów zakochać i to szybko. A to prosta droga do "stoczenia się z fasonem".
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Szkoda, że temat umarł śmiercią naturalną... ale może komuś się przyda. Przede wszystkim nie napisałeś dlaczego czujesz się zagrożony. Bo palisz? Bo masz alergie? bo co?
Chce napisać o tym jak sobie radzę z alergią na pleśń i grzyby, która jest prostą droga do astmy. Okazało się, ze w naszym domu jest grzyb, wentylacja nie daje rady odprowadzać wilgoci i grzyb ma super warunki do rozwoju. Niestety, mieszkamy w starym budownictwie, które nie ma dobrej wentylacji i nie ma też możliwości bez kapitalnego remontu na założenie takowej. Rozwiązaniem okazał się system wentylacyjny z odzyskiwaniem ciepła inventer, który usunął nadmiar wilgoci i zarodniki grzyba, a nawiewane powietrze jest wolne od zanieczyszczeń ( również od kurzu, wiec jest czyściej) i pyłków. Zajęliśmy się zniszczeniem przyczyny a nie skutków.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

[quote:3d5cb3ca73="Bondini"]Fajny pomysł na dietę odkwaszającą - lorenc.krakow.pl/teksty/dietodkw.html

PRODUKTY SILNIE ZAKWASZAJ?CE

produkty kwaśne
[/quote:3d5cb3ca73]
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że kwaśne zakwasza. Jako podstawowe odkwaszacze proponowane są cytryny, grapefruity, ocet jabłkowy, ogórki konserwowe, ale już pomarańcze, mandarynki i kiszone ogórki NIE. Nie należy wiec generalizować.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Nie stosowałam i jestem przeciw. Jest cała masa sposobów naturalnych, które regulują kwasowość. Na początek wystarczy zrobić 2 rzeczy: ograniczyć spożycie mięsa i słodyczy i zwiększyć spożycie cytryny, grapefruita, dodać ocet jabłkowy...
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

W sumie to masz bardzo mądry organizm. Nie widzę powodu by go gwałcić.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Carmen ale tacy cudowni faceci są na tym świecie... i kobiety im ulegają ( vide Cher), i rujnują sobie zdrowie, zamiast żądać akceptacji takich jakimi są.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Carmen, ale czytałam wypowiedzi pod zdjęciami wychudzonych modelek, wypowiedzi mężczyzn, że 55 kg/ 170 cm to otyłość. Że jego dziewczyna ma 172 cm i waży 47 kg i jak idą ulicą to śmieją się z grubasów. Więc jak to jest? Mnie podobają się kobiety mające biust, biodra i ciało przykrywające kości, a nie wieszaki, które mogą służyć za eksponaty do nauki o budowie szkielety człowieka.
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

może napisz coś na temat, co?
» przejdź do wątku

zielonykalafior




Dołączyła: 17.07.2011
Posty: 13

Czy minął już czas anorektycznych modelek? Kiedy przejrzałam ostatni Fashion Magazine, zwróciłam uwagę na to, że jakby z wybiegów zniknęły wychudzone modelki. Dla mnie to dobry znak. Już nie lansuje się niezdrowego wyglądu, tylko po prostu szczupłość. Czy też macie takie wrażenie?
A skoro już o propagowaniu przez Wielkich świata mody anoreksji, co sądzicie o - co prawda starej, ale nadal robiącej piorunujące wrażenie - kampanii, do której zdjęcia przygotował Oliviero Toscani. Czy sądzicie, że połączenie kampanii społecznych z kampaniami reklamowymi przynosi dobre efekty?
http://polki.pl/zycie_gwiazd_znaniilubiani_artykul,10006475.html?print=1
» przejdź do wątku