Dzisiaj jest: Sobota, 20.04.2024 Imieniny: Czesława i Agnieszki



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika agataa
agataa




Skąd: Bielsko- Biała
Dołączyła: 18.08.2015
Posty: 4

Warto pamiętać, że każda radykalna zmiana jest znacznie cięższa do przyjęcia od tych drobnych i znacznie trudniej w takiej nagle wprowadzonej diecie wytrwać. Zmieniaj nawyki stopniowo, nie odcinaj się od razu od wszystkich starych przyzwyczajeń i ulubionych smakołyków, zmniejszaj ilość z dnia na dzień, aż w końcu sama się zdziwisz że nagle przestało ci brakować słodyczy i śmieciowego jedzenia. Stopniowo wprowadzaj dodatkowe sałatki do obiadów i nie zmuszaj się do jedzenia czegoś co aż Cię cofa, można jeść zdrowo i smacznie. Po pewnym czasie jedzenia niekoniecznie pysznego brązowego(czego nie odczuwałam dotkliwie, ponieważ dodawałam do niego ulubione warzywa i wędliny i prawie tego nie czułam) pieczywa pewnego razu nagle stwierdziłam że mi spakuje, a biały chleb i bułki w smaku są dla mnie rawie nie zjadliwe- nie martw się jak na początku będzie trudno, bo organizm się w końcu adaptuje do zmian jakie wprowadzisz.

Powodzenia :)

» przejdź do wątku

agataa




Skąd: Bielsko- Biała
Dołączyła: 18.08.2015
Posty: 4

Wtrącę się, otóż doskonałym przykładem jest nadgorliwość z bieganiem, ponieważ lepiej od biegu tkankę tłuszczową spala intensywny marsz. Jestem też doskonałym przykładem tego, że pływanie nie jest specjalnie odchudzające: od lat trenuję intensywnie pływactwo do tego stopnia że w sezonie nie miesiączkuję. I przez te wszystkie lata mam sporą nadwagę zupełnie nie reagującą na godziny spędzane na basenie. W pasji towarzyszy mi rodzicielka, która uprawia pływactwo rekreacyjne, rzadziej i znacznie mniej intensywnie- również nigdy nie zauważyła spadku wagi, a budowę, że tak to nazwę, mamy podobną. Ma tu znaczenie przede wszystkim fakt, że systematyczny intensywny wysiłek jest skuteczny tylko pierwsze parę treningów, potem organizm się przyzwyczaja i spalanie tłuszczu znacznie zwalnia. Natężenie oraz rodzaj ćwiczeń ma duże znaczenie )


BrzuchStop napisał/a:
No tutaj nie do końca bym sie zgodził,wg mnie wiekszosc cwiczeń pomaga nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów,wymień chociaż kilka które mają negatywny wpływ na nasz organizm.
» przejdź do wątku

agataa




Skąd: Bielsko- Biała
Dołączyła: 18.08.2015
Posty: 4

Jazda na rowerze wysmukla uda, aczkolwiek jak się przesadzi to mogą przyrosnąć mięśnie,wszystko z umiarem a będzie dobrze ;)


Jolkaaa napisał/a:
Ja mam 165cm, waze ok.63kg... i problem w tym, że również mam dość masywne uda... u mnie w rodzinie mówią że jestem o grubej kości... cokolwiek to znaczy... w kazdym badz razie są trochę umięśnione i zastanawiam się czy jazda na rowerze pomoże mi je zeszczuplić, wysmuklić, czy wręcz przeciwnie staną się jeszcze bardziej masywne??
» przejdź do wątku