Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Leila
Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10

 Podzielę się z wami kilkoma pysznymi przepisami jakie przygotowuje sobie sama w domku, może komuś się przydadzą! Często robię sobie gdy nachodzi mnie ogromna ochota na coś słodkiego a nie chce sięgać po niezdrowe rzeczy typu batony, chipsy. ;)

Koktajl z masłem orzechowym

2 łyżeczki masła orzechowego

1 banan

2 kulki lodów malaga lub waniliowych plus rodzynki suszone 

garść musli 

mleko 

 Jeśli dla kogoś jest zbyt kaloryczny można pozamieniać na jogurty naturalne i rodzynki zwykłe bez lodów, tez jest pyszny ;)

 

Koktajl orzeźwiający

świeżo wyciśniety sok pomarańczowy ok. 250 ml

świeżo wyciśnieta cytryna (lub jeśli ktoś lubi i może sorbet z cytryn, nawet domowej roboty nic trudnego a dużo zdrowsze!)

 trochę miodu, ok. 2 łyżki

pół szklanki mleka

 

Koktajl pożywny

2 suszone morele

1 suszona figa

garść ziaren słonecznika

musli lub otręby 

świeżo wyciśniety sok pomarańczowy

 

Życzę smaczego wypróbowania! ;) 

» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10

Oj tak, też robię sobie często sok z buraka ale też robię do obiadu surówki ;)
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10


Czy ładniejszy kwestia gustu, mi się np. Hurom HH2g ten bordowy mega podoba, do nowoczesnego wnętrza prezentuje się super, ale czy kwestia tego że jest ładniejszy powinna przesądzać o wyborze? Moim zdaniem nie, bo kuvings to jakby nie patrzeć podróbka Huroma, często zresztą bardziej awaryjna, warto poczytać sobie w internecie o jego perypetiach bo tak obserwuje i jak ja kupowałam swoją hurom dt chef ( tylko pozioma, urzekł mnie styl retro) to zastanawiałam się nad paroma różnymi markami ale nie żaluję wydanych pieniędzy, bo ani razu nic się z nią nie zadziało a używam codziennie od pół roku.
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10




Elizka26 napisał/a:
jest taka dość znana zagranicą, a u nas troche mniej terapia sokami, zwana też terapią Gersona.
Ogólnie chodzi o to, że pijąc odpowiednio zrobione soki (wg receptur dr Gersona), sięgając po kiełki itp można oczyścić organizm z toksyn i sprawić, że w trakcie początkowych etapów choroby nowotworowej będzie się lepiej czuło i niejako "likwidowało" przyczyny choroby a nie jej efekty.

W mojej rodzinie jest teraz jedna osoba, która intensywnie szuka takich naturalnych, anty-nowotworowych terapii i po opiniach, które w sieci znalazła jest "Za". Ja trochę o tym czytam (m.in tu są artykuły: Terapia Gersona, terapiasokami.pl/pl/n/14 itd itp) ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat pod kątem:

czy macie jakieś doświadczenia?
czy są efekty?
czy faktycznie człowiek chory na raka lepiej się czuje korzystając z soków przygotowanych wg zaleceń tej diety?
czy autentycznie wyciskarki do soków sa lepsze niż klasyczna sokowirówka
itd

Pomożecie?
Doświadczenie jako takie mam, co prawda nie choruję ale od około pół roku dołączyłam do swojej diety soki i koktajle owocowe i warzywne Kupiłam do tego specjalną wyciskarkę wolnoobrotową bo o tych sokowirówkach niestety nic dobrego powiedzieć nie można, szarpią podgrzewają soki zamiast tak jak wyciskarka wyciskać do ostatniej kropelki pulpę. Ja zdecydowałam się na Hurom, dlatego że potrzebowałam czegoś solidnego co posłuży mi na dłużej, mam długą gwarancję na cały ten mechanizm a nie jak mój poprzedni zelmer który przetrwał chyba w porywach do roku a wcale nie kosztował mało. Przechodząc do sedna sprawy, od tamtej pory czuję się dużo lepiej, mam więcej energii, skóra nie jest taka poszarzała, włosy i paznokcie rosną jak szalone ( to dla pań polecam!) ale ogólnie jeśli chodzi o samopoczucie to na prawdę baaardzo na plus, mam przede wszystkim więcej siły i ochoty na wszystko.
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10


Uważam, że ma to duży sens aczkolwiek, nie można popadać w paranoję. Warzywa wiadomo najlepiej ze sprawdzonych źródeł, mięso i wędliny najlepiej robić samemu a kupować w sprawdzonych masarniach albo gospodarstwach wiejskich, jajka zawsze kupuję od sąsiada który sam hoduje kurki, nic nie smakuje tak samo. A jeśli chodzi o resztę produktów to oleje, mąki ziarna do pieczenia chleba samemu w domu, lub inne dodatki kupuję w internecie, ze stron z ekologicznym jedzeniem, np puregreen.
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10




spacefly napisał/a:
Czy herbata zielona jest rzeczywiście aż tak zdrowa jak tu piszą?:
faceci.com.pl/subskrypcja26.html
Ile dziennie jej można pić? Czy kofeiny w herbacie zielonej jest na tyle mało, że kilka szklanek dziennie nie zabije dużej ilości witamin w organizmie?
jest bardzo zdrowa ale należy ją pić rozważnie, wszystko w nadmiarze niestety bardziej szkodzi niż pomaga ;)
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10


takie troche ala bezalkoholowa pina colada mmmmm pyszka!
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10




mucha napisał/a:
Ja robię to trochę inaczej.

Bez tortilli, ale z ryżem (brązowym). Na talerz kładę najpierw ugotowany gorący ryż, potem kwaśną śmietanę ! (to nie pomyłka), potem przysmażone zamarynowane gorące kawałki kurczaki, potem przysmażone gorące kawałki papryki, na sam koniec polewam sosem meksykańskim ze słoiczka (np. z Kotlina). Polecam
o kurcze, chyba dziś spróbuje narobiłaś mi smaka!
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10


ciekawe jakby pominąć sos sojowy, bo nie za bardzo lubię ;(
» przejdź do wątku

Leila




Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10


sama robię podobnie i zawsze wychodzi pyszne! ;)
» przejdź do wątku