Dzisiaj jest: Środa, 24.04.2024 Imieniny: Grzegorza i Aleksandra



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika AnkaW
AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6

Cóż, najlepszy preparat wielowitaminowy, to dodawana do każdego posiłku świeża i pyszna... sałatka :D Serio, moim zdaniem powinniśmy zadbać o zdrową dietę, a nie iść na skróty i wrzucać w siebie jakieś chemiczne tabletki. Jeśli już na prawdę nie jesteśmy w stanie dostarczyć do naszego organizmu wszystkich potrzebnych składników, to chociaż starajmy się wybierać naturalne suplementy. Ja bardzo rzadko zażywam jakieś witaminy czy inne tabletki, jedynie magnez, bo piję dużo kawy. A w sezonie jesiennym i zimowym również askorbinian sodu. Sklep z warzywami powinien być przez nas częściej odwiedzany niż apteka ;)
» przejdź do wątku
Anka

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6

Ja piję bardzo dużo kawy. Być może jestem już od niej uzależniona. Trudno, nie zmienię tego ;) Ale zdaję sobie sprawę, że mogę mieć kłopoty z niedoborami magnezu. Do niedawna stosowałam, taki zwykły apteczny, albo nawet kupowane w markecie musujące tabletki magnezowe. Jednak niedawno odkryłam chlorek magnezu sześciowodny. Nie trzeba go zażywać drogą doustną. Wystarczy, że trochę dodamy do codziennej kąpieli. Bardzo podoba mi się ten sposób, bo nie obciąża żołądka. Mam nadzieję, że będzie faktycznie działać :) 
» przejdź do wątku
Anka

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6

Moim zdaniem nie warto przesadzać ze sztuczną suplementacją składników odżywczych. Powoli robimy się społeczeństwem paranoików i lekomanów. Jasne, ważne abyśmy dostarczali naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych składników. Jednak priorytetem powinna być urozmaicona dieta, a nie chemiczne tabletki. Jeśli nie jesteśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowania na produkty takie jak witamina d3, to może warto pomyśleć o jakiś naturalnych sposobach na wzbogacenie naszej diety w nią. Wyroby apteczne powinny być ostatecznością. 
» przejdź do wątku
Anka

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6


Ja również uwielbiam masło orzechowe, mogłabym jej jeść łyżkami :D niestety jest stosunkowo drogie, więc pozwalam sobie na nie tylko od czasu do czasu :/ 
» przejdź do wątku
Anka

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6

Moim zdaniem ta cała moda na cukier trzcinowy, to totalna bzdura. Ma mniej kalorii, bo jest mniej słodki, a to znaczy, że aby posłodzić nim np. kawę tak by nam smakowała, musimy użyć go nieco więcej, a to znaczy, ze przyjmiemy dokładnie taką samą ilość kalorii, jak w przypadku cukru białego... Szczuplejszy będzie tylko nasz portfel :) 
» przejdź do wątku
Anka

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6

Cześć wszystkim :) nie jestem specjalistką w dziedzinie odżywiania. Jednak od pewnego czasu zaczęłam bardzo dbać bym razem z moją rodziną długo zachowała zdrowie. Uważam, że dieta jest podstawą zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. 
» przejdź do wątku
Anka