Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Noelle
Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6

Witam wszystkich :D

Dzisiaj proponuję wam chipsy z pora, co wy na to? ^^

Składniki 

  • Por (cały najlepiej)
  • Papryka (najlepiej, jeśli jest słodka)
  •  Cebula (mała)
  • Marchew (nieduża)
  • Pietruszka

Sos do chipsów

  • pół łyżeczki kurkumy
  • sól(trzeba sprawdzić ile)
  • curry
  • zioła(bazylia, majeranek)
  • papryka suszona słodka(ostra, jeśli ktoś woli ;))
  • czosnek świeży(pół ząbka powinno wystarczyć)
  • dwie łyżeczki soku z cytryny/limonki i olej jeśli ktoś może(na diecie Ewy Dąbrowskiej pomijamy olej i dodajemy np. wodę albo więcej soku)

Pora, marchew i pietruszkę, paprykę obieramy i myjemy i kroimy w miarę cienki plasterki. Cebulkę drobniuteńko kroimy.

W między czasie przygotowujemy sos - dodajemy wszystkie składniki i mieszamy - jeśli sos wychodzi za gęsty można dodać więcej soku/oleju. Obtaczamy jeżyny (chpisy) i wrzucamy na patelnię razem z cebulą. Smażymy do momentu, aż uznamy, że są dobre ( ja zwykle biorę nawet pół surowe, bo nie potrafię wytrzymać).

Życzę smacznego! ^^ 

» przejdź do wątku
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^

Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6

Chciałabym założyć wątek do wzajemnego poznawania si, przy okazji zawrzeć z kimś tutaj znajomość, pogadać. Ktoś chętny? ^^
» przejdź do wątku
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^

Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6

Cześć! Jestem przyszłą studentką i chciałabym dowiedzieć się co wy studiujecie/studiowaliście i gdzie, jak wygląda studiowania, utrzymywanie się, łączenie tego z pracą itd. Przy okazji, może kogoś poznam od razu, bo mam zamiar studiować turystkę, ale jeszcze się waham.. Może etnologia? Ktoś chce tak wgl. zawrzeć nową znajomość z przyszłą studentką? Hahaha
» przejdź do wątku
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^

Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6

Heej!

Mam tu swój własny, pierwszy w dodatku przepis na wege paleo toritille, idealne na diecie Ewy Dąbrowskiej. Jeśli wydaje się komuś, że zrobiłam plagaiat to przepraszam bardzo, ale nie było na pewno moim celem, niczym się też nie sugerowałam.

          Do wrapów potrzebne nam będą(to ilość na średnią miskę do sałatki)

  • marchewka 
  • średnia cukinia
  • papryka(ja użyłam czerwonej)
  • nieduży pomidorek
  • sałata(ja użyłam lodowej)
  • przyprawy - curry, kurkuma, sól, kminek (szczypta, dwie - trzeba kierować się własnym smakiem)
  • + cokolwiek chcecie - zioła, cebula itd.

Na tarce do jarzyn ścieramy warzywa na grubych okach, by zachować ich smak i by masa miała ''jakotaką'' konsystencję. Potem, wrzucamy na patelnię starte jeżyny - tak, bez TŁUSZCZU - po części dlatego, że nie mogę i poza tym, zmniejsza to kaloryczność dania ;). Dusimy masę, mieszając ją co jakiś czas około 8 minut, by odparować jak największą ilość wody. Przed zdjęciem doprawiamy. Następnie, jeśli tego nie zrobiliśmy wcześnie, myjemy sałatę i wkładamy do zerwanych liści w całości masę. To wszystko ^^

Życzę smacznego  !

» przejdź do wątku
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^

Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6


Ja ... Hmm... Jestem wielką przeciwniczka cukru, wywalilam go z mojego życia już jakieś 1,5 roku i potrafię tylko o nim mówić biała śmierć. Tak jak tu wspominano, nutellę można zrobić własną tak jak wiele innych past - wystarczy poszperać w internecie P
» przejdź do wątku
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^

Noelle




Skąd: Sky
Dołączyła: 30.05.2017
Posty: 6

Heej, jestem Noelle i przed chwilą założyłam konto. Przygodę ze zdrowym odżywianiem zaczęłam ok 1,5 roki temu gdy zaczęły się moje problemy zdrowotne, tak więc rzuciłam cukier, wszelkie bardzo przetworzone rzeczy; aktualnie jestem na 7 dniu diety Ewy Dąbrowskiej a przyjęłam 42 tryb -).. Co jeszcze? Mam 19 lat, dużo marzeń, zaczęlam biegać ostatnio, jeżdże na rowerze i bardzo chcialabym nawiązać nowe kontakty. Mam nadzieję, że się tutaj odnajdę  

Pozdrawiam wszystkich cieplutko! ^^ 

» przejdź do wątku
Tylko ty jesteś w stanie sam siebie uratować - potrzeba trochę pracy, woli i energii a wszystko staje się niebywale łatwe :^