Dzisiaj jest: Czwartek, 25.04.2024 Imieniny: Marka i Jarosława



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika rozana
rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Moze spróbuj pić wodę wysokozmineralizowaną. Ja piję na zmianę zwykłą wodę źródlana, a potem przez jakiś czas właśnie wodę mineralną. Tylko trzeba dobrze czytać skład wody, bo woda wodzie nierówna.... 
» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Witajcie, ja juz od dłuższego czasu borykam się z problemem nawracających bóli migrenowych, które czasem trwają nawet kilka dni. Każdy kto doświadczył migreny, wie że ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ostatnio przeczytałam właśnie artykuł na temat magnezu i jak się okazało niedobór magnezu może być odpowiedzialny za migreny. Odkąd zaczęłam jeść magnez regularnie, problem ustąpił..
» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Tato mówi, zę dzwieki, jakie dochodza z procesroa sa coraz bardzej naturalne i wydaja mu sie czystsze. Mowi, ze na poczatku mial wrazenie ze te dzwieki sa jakies komputerowe, ale teraz juz sie przywyczail... Dziekuje bardzo za informacje. Tata ma wprawdzie jeden z najnowszych modeli, ale jeśli będzie mozliwosc wymiany po czasie na jeszcze nowszy, to czemu nie skorzystać....
» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Wydaje mi się ze jest to skuteczne, jak @adzik już pisał na pewno dobrze wpływa na nogi i pupe i jest to tez dobry trening "Cardio" czyli dobre dla serca i spalania tkanki tłuszczowej. Jeżeli masz jeszcze przy tym frajdę to nawet jeszcze lepiej. Ja np. lubię pływać i się teraz przy tej pogodzie przybieram chodzić na basen co najmniej 5 razy w tygodniu. Zobaczymy jak mi to wyjdzie ;)

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Chciałabym ci podziękować za te strony które mi wysłałaś. Bardzo przydatne są i nawet tato był w stanie się poinformować o różnych akcesoriach Cochlear, strasznie mu się spodobał ten przekaźnik telewizyjny, chyba mu kupie jak skończy rehabilitacje lub jako prezent na urodziny ;) Co do tej innych strony, pewnie chodzi tobie o „razemdlasluchu.pl”; również super strona. Fajnie ze tyle pacjentów się tam wypowiada i jest tyle przydatnych wskazówek dla nosicieli implantów.

Jako mały "update": tato już robi naprawdę duże postępy podczas rehabilitacji, wiec wszyscy się cieszymy, wydaje mi się ze implantacja była dla niego dobrą decyzją...

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Witam,

Jeżeli chcę schudnąć około 5kg do wakacji (jeszcze 2, prawie trzy miesiące) to jest to plan realistyczny i zarówno zdrowy?? Uprawiam 4-5 razy w tygodniu sport (jogging jak i trening domowy) i jem raczej zdrowo ale 1-2 razy w tygodniu zdarzają mi się takie "cheat meals". Chciałabym się dowiedzieć jakie produkty z indeksu glikamicznego mogę jeść? 15? 30?

Nie chciałabym się za bardzo ograniczać niż wiem ze nie będę dala rady się trzymać jakieś ostrej diety, to wole uprawiać więcej sportu ;)

Dziękuje za pomoc

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Ten Aqua brzmi bardzo interesująco wydaje mi się ze jest to na pewno szczególnie przydatne dla dzieci no i jeżeli jeździ się często na wakacje nad morze lub basen...tak myślałam ze nie będzie to refundowane ale szczerze mówiąc z jakiej racji, przecież właściwie to są zbędne dodatki które nic nie mają wspólnego z chorobą. Sprawdziłam również na oficjalnej stronie Cochlear co za akcesoria jeszcze są w asortymencie i naprawdę jest w czym wybierać, lecz strona niestety nie jest w języku polskim, ja czytałam po angielsku. Wiesz może gdzie w Internecie wiecie informacji na temat tej firmy jest w języku polskim?

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Czytałam niedawno ze jest to nawet nie co zdrowsze kupić łososia hodowanego niż dzikiego bo morza są już tak toksyczne i zanieczyszczone. Nie wiem czy to prawda w 100 procentach ale brzmi to logicznie. Na pewno nie wszystkie ryby hodowane są zdrowe i trzeba tez sprawdzać jakie warunki ma poszczególna hodowla. Ogólnie mówiąc jest to tak zagmatwany temat, ze mi się wydaje w dzisiejszych czasach nic nie jest już naprawdę "Bio" chyba ze sam wyhodujesz. A nawet wtedy nie wiesz jak zanieczyszczona jest woda lub ziemia w ogródku przez sąsiadów...

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Mój tato dopiero chodzi na rehabilitacje trochę ponad miesiąc, jestem dobrej myśli. Wydaje mi się ze po prostu jest niecierpliwy ale mowie mu krok po kroku do celu...Jaki model twój synek nosi? Mieliście już jakieś problemy z implantem czy wszystko funkcjonuje doskonale?

Czytałam ostatnio artykuł o implantach Cochlear i pisało tam ze są jakieś akcesoria do implantów które można dokupić w razie potrzeby, masz już jakieś doświadczenia z tymi dodatkami czy są one raczej zbędne?

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Ja kiedyś byłam na Seat1000! Było super, przez godzinę Cardio i ćwiczenia z własnym ciężarem. Do tego głośna muzyka i trener który cię motywuje. Niby 1000Kcal się spala w tej godzinie :)

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

 

Witam fitmama,

super brzmi to pozytywnie i obiecująco. Sadze że u dzieci to na pewno ciut szybszy proces niż u starszych ludzi. Moj tato ma model Baha i jak do tej pory radzi sobie, również już słyszy parę dźwięków ale jest trochę niecierpliwy i się denerwuje jak mu nie wychodzi tak jak chce. Wydaje mi się ze jest zadowolony ale jest krótko po operacji wiec jeszcze wiele nie może na ten temat powiedzieć...

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Placki smażone z cukinii również często robię, do tego jako dodatek naturalny jogurt! Jezu jakie pyszne :) Ostatnio czytałam tez o przepisie na lasagne z cukinii, czyli bez mięsa. Czy ktoś już robił i mógłby polecić?

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Wydaje mi się ze syrop z agawy lub kokosowy są smacznymi i dobrymi substytutami dla cukru, co najmniej mi smakują… Również znam stewia ale nie wiem jak to smakuje....

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Witam camillio,

cieszę się ze tyle osób się znalazło którzy mają tyle rad i doświadczeń co to implantacji. Moj tato nadal się znajduje w fazie rehabilitacyjnej. Jak na razie to nawet dobrze sobie radzi po operacji, lecz rehabilitacja będzie jeszcze trwałą parę miesięcy zanim będą jakieś znaczne postępy...Lekarze twierdza ze u dorosłych osób trwa to nieco dłużej niż u dzieci.

@fitmama: Jak tu u ciebie wyglądało? Ma to jakiś z związek jaki implant został wszczepiony? Wydaje mi się ze tato również ma Cochlear, ale może być ze się mylę bo te nazwy są wszystkie takie ciężkie do zapamiętania...Musze się jeszcze dokładnie dopytać... 

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Witam, mój tato również ma głęboki niedosłuch i niedawno został mu wszczepiony implant słuchowy. Operacja przeszła bez problemu i jest właśnie na końcowym etapie rehabilitacje. Myślę ze jest zadowolony ze swojej decyzji. Co poszczególnie ciebie interesuje? Postaram się pomoc i zapytam go :)
» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Mi pomógł absolutny detoks. Wyznaczyłam sobie dzień w który po prostu przestalam palic, nie było łatwo i długo sie zbierałam, motywowałam i przekonywałam lecz w końcu mi sie udało. Dużo żułam gumy i piłam kawy Życzę powodzenia wszystkim którzy są w trakcie rzucania.

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Rozumiem cię doskonale, mam ten sam problem. Ciężko mi jest je przerobić i nie dać im przejść w inne strefy mojego życia (praca itd.). Nie wiem dokladnie jak to od siebie odgraniczyć lub przepracować. Jedyne co mi na krótki czas pomaga jest nie myślenie o problemach ale nie jest to długotrwale rozwiązanie...

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21


Wydaje mi sie ze oprócz diety i zabiegów estetycznych nie obędzie sie bez sportu. Ale to tylko moja opinia. Co do zabiegów, ostatnio czytałam o zabiegu CRYO. Wchodzi sie do takiej tuby lodowatej na maksymalnie trzy minuty i spala sie po jednym takim zabiegu do 1200kcal. Dodatkowo jest to ponoć bardzo zdrowe dla skóry i ochronnego systemu immunologicznego…

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Ja ostatnio w H&M kupiłam fajne ciuchy na fitness, nie są takie drogie a z fajnego materiału który wchłania pot i nie przemaka tak bardzo jak zwykła bawełna...

» przejdź do wątku

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

 

Witam serdecznie, również jestem nowa na forum i cieszę sie służyć wszystkim użytkownikom moimi poradami i chętnie poczytam również innych porad jak i cieszę się nauczyć sie czegoś nowego na różne tematy! Pozdrawiam :)

» przejdź do wątku