Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Kalincia
Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8

Dokładnie tak, jak wyżej – nic nie zastąpi zrównoważonej diety i ćwiczeń. Można sobie pomóc, czyli albo jeść produkty, które pomogą "naprawić" metabolizm i go na nowo rozkręcić, np. cytrusy, pić zieloną herbatę, albo kupić suplementy, które mają to w składzie, np. green thermo shape z activlab. Tak czy siak do tego musi dojść systematyczny ruch i dieta. Proponuję na początek odstawić słodzone napoje typu cola, słodycze i zacząć jeść regularne posiłki. Odradzam diety 1200 kcal i inne takie wymysły, bo głodzenie się na siłę nic nie da, potem się rzucisz na jedzenie i będzie efekt jojo. Trzeba jeść tyle kalorii, ile wymaga styl życia ;)
Co do treningów, skoro masz czas na spacery, to może na początek ze dwa razy w tygodniu zrób zamiast tego jakieś "turbo spalanie", jest pełno takich filmików w necie i zazwyczaj trening się zamknie w 30 minutach. Możesz też wchodzić po schodach, zamiast jeździć windą, jeździć rowerem zamiast autobusem i tak dalej, da się wcisnąć wysiłek fizyczny do planu dnia, jeśli się tylko bardzo chce.
» przejdź do wątku

Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


A ja cukinię dodaję do wszystkiego, do kaszy, smażę też samą w plastrach albo wydrążonych łódkach, do sosów, np. do ryżu.
» przejdź do wątku

Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


Kamień, ale też odpowiednio zaimpregnowany ;) granitowe chyba najłatwiej utrzymać.
» przejdź do wątku

Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


Potwierdzam, ja ostatnio miałam skierowanie od lekarza rodzinnego i czekałam kilka dni na usg brzucha na NFZ ;) prywatnie zapewne zrobią Ci "od ręki" i nie musisz mieć skierowania.
» przejdź do wątku

Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


Najlepiej chyba kupić naturalny, drogi sok z aloesu w zielarskim, albo aptece i go sobie rozcieńczać. Moja ciocia hodowała aloes normalnie na parapecie, ale nie robiła z niego napoju, tylko bardziej używała na jakieś poparzenia albo podrażnienia skóry.
» przejdź do wątku

Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


tak, olejowanie jest super, ale faktycznie trzeba najpierw poznać swoje włosy i określić, jaką mają porowatość, żeby dobrze dobrać. do moich pasuje olej kokosowy, a komuś innemu spasuje na przykład arganowy, fajny jest jeszcze rycynowy, bo można go też od razu dać na rzęsy, a nawet na buzię po prostu, działa antybakteryjnie i się sprawdzi dla osób z problemami z cerą. 

» przejdź do wątku

Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


Ja smażę na kokosowym i już nie rozważam, czy jest na pewno na 100% najzdrowszy, bo mi po prostu jedzenie takie smakuje, nie jest takie ciężkie i tłuste, jak to, które smażyłam wcześniej na zwykłym oleju czy margarynie.
» przejdź do wątku

Kalincia




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 8


A ja lubię chodzić, bo to dla mnie relaks, nie wszystko przeliczam na pieniądze, w sensie wiadomo, nie ma co płacić nie wiadomo ile za kotleta, ale raz na jakiś czas fajnie miło spędzić czas, odprężyć się, nie trzeba gotować, zmywać...
» przejdź do wątku