Dzisiaj jest: Środa, 17.04.2024 Imieniny: Roberta i Patrycego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika Lady_Marion
Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

[quote:196fe915f9="mirabelle"]Przydatne informacje [/quote:196fe915f9]

Zgadzam się. Nie ma nic bardziej przykrego niż cierpiące dziecko.
» przejdź do wątku

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

[quote:e137b23fbf="Kaka"]Jednak ten ....chleb. Jutro może zaprezentuję Wam "Kutię" - Pozdrawiam[/quote:e137b23fbf]

Dawaj, dawaj :-P. Na Święta będzie trochę wolnego czasu, a to jest przecież potrawa wigilijna, więc będzie można wypróbować.
» przejdź do wątku

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

Często zadaję sobie pytanie, dlaczego produceni nie informują na ulotce informacyjnej o zalecanej i najlepszej porze spożycia suplementów. Informacja jest generalnie mówiąc oględna, na zasadzie: 2 tabletki dwa razy dziennie. Co oni chcą osiągnąć ? Przecież przez takie traktowanie klientów i niedzielenie się informacjami tracą zaufanie i wiarygodność.
» przejdź do wątku

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

Wynika z tego, że wszystkie węglowodany mają zły wpływ na zdrowie.
» przejdź do wątku

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

[quote:4a25c6791c]O cholesterolu:
od 2:34 minuty
Wykład Dr Aleksandry Niedzwiecki z Instytutu Zdrowia Dr Ratha
http://www.youtube.com/wa...9PPs_bSisc&NR=1[/quote:4a25c6791c]

Coś w tym jest, bo jak inaczej wytłumaczyć fenomen diety dr. Kwaśniewskiego opartego na tłuszczu.
» przejdź do wątku

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

nwo - super post !!!

Mam jednak bardzo ważne pytanie. Nie znam za dobrze angielskiego, przeglądałam linki w poście ale właściwie nie wiem jak stosować suplementację witamin i minerałów :?: Są tam pewne dane, ale chyba odnoszą się w przeliczeniu na 1 dzień, ale dla mnie są nie zrozumiałe.
» przejdź do wątku

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

Dzięki bardzo. W końcu w jednym miejscu wszystkie informacje ! Ale zdziwiona jestem informacjami o powstawaniu cholesterolu z nadmiaru węglowodanów.
» przejdź do wątku

Lady_Marion




Skąd: Ozorków, łódzkie
Dołączyła: 06.06.2009
Posty: 8

Witam

Tak naprawdę mam mętlik w głowie w pytaniu [b:968918359a]czym tak naprawdę jest cholesterol ?[/b:968918359a]pod względem biochemicznym. Niby końcówkę ma na -ol, co wskazywałoby że jest alkoholem (pamiętam tą zależność z chemii :mrgreen: ), ale w większości opracowań jest zaliczany do tłuszczów.

Mam też pytanie jaka jest droga cholesterolu od momentu spożycia go z pożywieniem do momentu "usadowienia" go w organizmie.

I jeszcze jedno pytanie: Czym tak naprawdę różnią się cholesterol LDL i HDL. Wiem tyle, że pierwszy jest zły a drugi dobry.
» przejdź do wątku