Dzisiaj jest: Wtorek, 23.04.2024 Imieniny: Jerzego i Wojciecha



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne


powrót
Wszystkie posty użytkownika amii
amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Ile wody spożywamy z pokarmem, czy ktoś wie jak to wygląda?
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Link do strony z lakomatami: http://alkomaty.biz
Czy ktoś z Was korzysta z tego typu urządzeń?
Jeśli tak to interesują mnie opienie na temat poszczególnych modeli
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Stepr to urządzenie aerobowe, które oprócz stymulacji mięśni ud ma spalać tkankę tłuszczową. Żeby taki efekt uzyskać należy trenować co najmniej 30 min z tętnęm 70-75% tętna maksymalnego.
Uważam że steper jest bardzo dobrym urządzeniem i daje bardzo dobre rezultaty, choć jest wymagający.
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

I jak wrażenia po soku z pomidora? Jestem ciekaw bo mam grupę B i generalnie jem dużo piersi kurczaka i wcale się źle nie czuję.
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Zgadza się myślę że w najbliższym czasie w każdym domu będzie takie urządzenie(biorąc pod uwagę ciągły proces uprzemysławiania środowiska).
Woda to 75% naszego organizmu więc musi być czysta!
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

[b:10c02fa266]franulka[/b:10c02fa266] - mineralizacja przebiega w ten sposób, że woda przepływa przez rozdrobnione i umieszczone w odpowiedniej siateczce skałki, także cały proces jest w pełni naturalny i można go porównać do strumyka górskiego, gdzie woda również przepływa po skałach i w ten sposób wzbogaca się w minerały.
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

[quote:41b64e430d="NutriAdvicerka"]Pozostaje jednak pytanie, na które nie znalazłam odpowiedzi czy filtruje z wody też wapń, magnez, potas i inne potrzebne nam mikroelementy ? Przydałby się również jakiś raport z badania takiej wody przed filtracją i po filtracji.[/quote:41b64e430d]

Inne mikroelementy, które wymieniłaś też są usuwane w dość znacznym stopniu z wody, aczkolwiek ze względu na to, że są mniejsze (pod względem wielkości) od metali ciężkich część z nich przenika przez membranę osmotyczną.
Filtry RO6 są wzbogacone o sztuczny mineralizator właśnie w celu uzupełnienia braku minerałów. Mineralizator znajdują się na samym końcu układu filtrowania wody.
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Dziękuję za odpowiedzi -)
NutriAdvicerka zgadzam się co do szczególnego zagrożenia ze strony metali ciężkich i pestycydów, są to związki o tyle podstępne, że nie możemy ich wyczuć organoleptycznie czyli pozostają dla nas niewidoczne. Po za tym ich działanie jest długotrwałe i często ciężko nam powiązać różne schorzenia ze złej jakości wodą jaką spożywamy.
Nie zgodzę się natomiast co do składników mineralnych. To fakt, że filtry (odwróconej osmozy) wytrącają z wody wiele składników mineralnych z tym, że picie wody wyjałowionej nie jest w żadnym stopniu szkodliwe a składniki mineralne występują w wystarczających ilościach w pożywieniu. Procentowa ich zawartość w wodzie jest bardzo mała.

ewelinka81 nie patrzyłam w raport ale nawet jeśli spełnione są wszystkie normy to warto wiedzieć, że w tej chwili normy te zrównują ze sobą wodę kranową i wodę mineralną.

Na tej stronie jest sporo informacji na temat tego jak działają -> filtry odwróconej osmozy. filtry odwróconej osmozy
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Eee.. rozumiem, że trzeba tylko kliknąć w link? Jesli tak to masz moj głos :-D
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty

amii




Dołączyła: 09.07.2009
Posty: 10

Chciałabym rozpocząć dyskusję o jakości wody pitnej w Polsce. W tym artykule -> http://www.poz-gaja.com.pl/2009/06/29/ocena-jakosci-wody/ jakie niebezpieczeństwo wiąże się piciem zanieczyszczonej wody, nawet takiej, która została przegotowana. Zastanawiam się na ile te rewelacje są prawdziwe.
Wpływ kiepskiej jakości wody trudno jednak zmierzyć i wydaje się prawdopodobne, że długotrwałe spożywanie takiego syfu może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia.
» przejdź do wątku
Akcja społeczna ilemogewypic.pl oraz alkomaty