Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kalorie



powrót

Problem z kalorycznością Pomocy !!!

8olly




Dołączył: 11.03.2018
Posty: 1

Witajcie 
Jestem tu nowy i mam wielki problem. Mam nadwagę i muszę coś z tym zrobić. 
Mam 28 lat, 185 cm wzrostu i ważę 101 kg. Tłuszcz mam głównie na brzuchu - typ endomorfik. Wyliczałem ile kalorii powinienem spożywać w ciągu dnia biorąc pod uwagę lekką pracę fizyczną ( w domu) siłownią 3 razy w tygodniu i codziennym bieganiem i rowerem 6 razy w tyg. 
Różnie mi wychodzi ta kaloryczność ale wg. wzoru wyszło że biorąc pod uwagę moje dane i treningi, żeby schudnąć powinienem spożywać 2800 kalorii. Czy jest to dobrze wyliczone ?. Jak z bieganiem ? Warto biegać codziennie po 30-40 min ?. Gdzie w necie polecacie gotowe darmowe i dobre diety. Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Nie napisałeś ile chciałbyś schudnąć i w jakim okresie czasu. Na początek najlepsze dla Ciebie będzie pływanie i rowerek, siłownia też nie najgorszy pomysł - ale jest to bardziej beztlenowe ćwiczenie, więc spalanie tłuszczu nie będzie tak efektywne. Poniżej 90 kg włącz bieganie. Każda aktywność fizyczna powinna trwać powyżej 30 minut. Darmowych dostosowanych pod Ciebie i pod Twój gust diet to ciężko będzie ze znalezieniem - poszukaj w necie. Z płatnych programów możemy polecić diety Vitalii - baner powyżej mojego postu po prawej stronie jeśli korzystasz z wersji na komputerze.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Licz kalorie na jakiejs stronie i patrz jak będą działać na ciebie różne warianty. Na podstawie tego dokonuj zmian w kaloryce i będzie dobrze. Pamiętaj że nie zawsze za niskie kalorie będą najlepszą opcją, bo metabolizm też musi jakoś pracować.
hardcorowo

Karol




Dołączył: 09.05.2019
Posty: 1

Mnie się udało schudnąć 30 kilo i ,ważyłem 110 kg w wieku 33 lat,nadciśnienie i przeciążone serce,codziennie kupa leków ,pomogły mi bardzo produkty Herbalife i jedna babka ,która mnie poprowadziła,jakbyś chciał do niej kontakt to pisz na priv.
Karol

andrzej.raczek123




Dołączył: 01.08.2019
Posty: 4


Wydaje mi się, że mniej więcej jest to dobrze wyliczone. Dużo zależy też od intensywności Twoich treningów. Bieganie jest jak najbardziej ok, trzeba tylko uważać na kolana, zwłaszcza przy nadwadze.

ewa.pe




Dołączył: 24.09.2019
Posty: 4


Ciężko będzie znaleźć darmowe diety dokładnie rozpisane, to zazwyczaj płatna usługa dietetyków, niemniej jednak warto z niej skorzystać, bo nie kosztuje majątku, a dieta będzie sporządzana dokładnie w oparciu o Twoją sytuację.

Figon554




Dołączyła: 28.12.2020
Posty: 22

możesz zacząć od 2800 i na bazie obserwacji zmniejszać, bo kalkulatory mogą się mylić nawet do 500 kcal. Poza tym Ty możesz się również pomylić w aktywności, bo to też nie jest precyzyjne.