Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Jagody Acai

milena935




Dołączyła: 14.10.2011
Posty: 1

Hej :) Ostatnio spotkałam się z artykułem w Internecie na temat jagód Acai:
ww w.jagodaacaiberry.blogspot.com/2011/09/jagody-acai-berry-w-polsce.html

I zastanawiam się nad różnicą między naszymi, polskimi jagodami a tymi. Co Wy o tym sądzicie?

P.S Z chęcią bym je spróbowała :)

queensaba




Skąd: Włocławek
Dołączyła: 18.09.2009
Posty: 26

Przepisy: 33


Zależy co chcesz spróbować czy świeże owoce (w taką możliwość wątpię), czy suszone owoce czy też sok. Wiadomo że sok ma mało wartości, suszone owoce jeśli były prawidłowo suszone mają dużo wartości odżywczych takich jak witaminy, minerały, błonnik, fitosterole i antyoksydanty. Nasze czarne jagody takich wartości mają znacznie mniej, ale za to są dostępne jako świeże. Gdybym miała kupić owoce jagód acai to tylko kupiłabym świeże lub suszone owoce w przypadku soku uważam, że w przypadku soku gra nie jest warta świeczki.


Dagmara




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.02.2010
Posty: 18

Przepisy: 15


Jagody acai mają naprawdę wielkie zdolności antyoksydacyjne, największe wśród owoców. Według wartości ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity - zdolność pochłaniania wolnych rodników tlenowych) ta wartość dla 100 g (proszku, czyli suszonego) to aż 102700 ! Dla naszych świeżych czarnych jagód ta wartość też jest całkiem wysoka - 4669, różnica między jednymi a drugimi to prawie 2200%. Poczytajcie to Antyoksydanty w żywności - czym są, wartości i tabele ORAC Uważam, że temat sproszkowanych jagód acai godny zainteresowania.

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


Faktycznie ciekawe są jagody acai, ale jeśli mam świeże polskie jagody prosto z lasu to nie widzę przeciwskazań aby się nimi opychać dance3

AnnaBG




Dołączyła: 21.05.2015
Posty: 1


Ja znowu uważam, że jednak sok jest warty wypróbowania. Do wszelkich innych produktów z jagód acai dostępnych na polskim rynku dodawane jest wiele konserwantów, Sok z jagód acai posiada wiele, z pewnością nie wszystkie, właściwości, które wykazują świeże owoce, także warto wypróbować
Nasza Pasja Twoje Zdrowie, bonavita.pl

fitmarlena




Dołączyła: 16.01.2016
Posty: 10


Mi te jagody kompletnie nie podchodzą w smaku i nie bedę sie zmuszać nawet gdyby były nie wiadomo jak bardzo zdrowe ; )

kottokot




Dołączyła: 23.02.2016
Posty: 9


Ni na siłę :) Nie każdy wypije sok, niektórzy łykają kapsułki. Ogólnie mówiąc co kto lubi. Jedno nie ulega wątpliwości - jagody acai są zdrowe i posiadają wiele właściwości prozdrowotnych. Warto poczytać na ich temat, a nie od razu negować :P

zinio74




Dołączył: 01.12.2016
Posty: 14

a co Wy na to ze jagody maja takie same wlasciwosci jak nasze czarne porzeczki ?

gdzies mi sie to obilo o oczy, a nie moge tego znalezc ;(

Jeśli człowiek szczerze chce wieść prawe życie, najpierw musi wyrzec się jedzenia żywności pochodzenia zwierzęcego.

~~ Lew Tołstoj