Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Terapia sokami Gersona

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

jest taka dość znana zagranicą, a u nas troche mniej terapia sokami, zwana też terapią Gersona.
Ogólnie chodzi o to, że pijąc odpowiednio zrobione soki (wg receptur dr Gersona), sięgając po kiełki itp można oczyścić organizm z toksyn i sprawić, że w trakcie początkowych etapów choroby nowotworowej będzie się lepiej czuło i niejako "likwidowało" przyczyny choroby a nie jej efekty.

W mojej rodzinie jest teraz jedna osoba, która intensywnie szuka takich naturalnych, anty-nowotworowych terapii i po opiniach, które w sieci znalazła jest "Za". Ja trochę o tym czytam (m.in tu są artykuły: terapiasokami.pl/pl/n/14 itd itp) ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat pod kątem:

czy macie jakieś doświadczenia?
czy są efekty?
czy faktycznie człowiek chory na raka lepiej się czuje korzystając z soków przygotowanych wg zaleceń tej diety?
czy autentycznie wyciskarki do soków sa lepsze niż klasyczna sokowirówka
itd

Pomożecie?
Lubię wiedzieć, co jem:)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


czy macie jakieś doświadczenia?
Nie stosowałam, ale mam swoje (pozytywne) zdanie

czy są efekty?
Efekty są, jednak trzeba trzymać się wytycznych i nie zapominać o innych elementach diety takich jak np lewatywy, suplementy

czy faktycznie człowiek chory na raka lepiej się czuje korzystając z soków przygotowanych wg zaleceń tej diety?
Jeśli będzie stosował ścisłe wytyczne to nie tylko polepszenie zdrowia ale też istnieje olbrzymia szansa wyleczenia, jednak nie tylko soki, ale inne wytyczne i ich stosowanie jest niezbędne. Cała pełna terapia (zakup ekologicznych owoców i warzyw, obieranie, przygotowanie soków, mycie, przestrzeganie innych elementów terapii) nie jest prosta dla osoby już chorej i przemęczonej, dlatego potrzebna jest pomoc innej osoby.

czy autentycznie wyciskarki do soków sa lepsze niż klasyczna sokowirówka
Absolutnym nr 1 jest prasa Norwalk (kosztuje jednak ponad 10 tysięcy), na drugim miejscu wyciskarka dwuślimakowa Angel, na trzecim wyciskarka jednoslimakowa Champion. Co do miejsca nr 1 nie mam żadnych wątpliwości, jeśli chodzi pozycję 2 i 3 to jest to mój prywatny ranking. Sokowirówek nie stosuje się w żadnym wypadku do terapi Gersona - niszczą strukturę, pozwalają na szybkie utlenianie, są niedokładne, nie uzyskuje się wszystkich skłądników z owoców i warzyw

Kruszynka




Skąd: Zamość
Dołączyła: 22.01.2010
Posty: 55

Przepisy: 21


NutriAdvicerka napisał/a:

czy są efekty?
Efekty są, jednak trzeba trzymać się wytycznych i nie zapominać o innych elementach diety takich jak np lewatywy, suplementy


+ ekologiczne pestki moreli
The Truth Is Out There

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

NutriAdvicerka dzięki wielkie, to mi rozjaśnia sprawę, choć i tak siedzę i czytam i czytam. To wszystko tzn Terapia Sokami i cała filozofia jak się tak zagłębiam, to ma jakiś taki sens, który mnie przekonuje i pewnie, że chciałabym wierzyć że bliskiej mi osobie pomoże wyleczyć raka, ale jak to mówię, póki się nie spróbuje to się, nie wie.

Co do wyciskarki, to pewnie nie bedzie mnie stać na sprezentowanie takiej za 10 tysi, ale tańszą tak do połowy tej sumy pewnie tak.

a to pozytywne zdanie, skoro nie stosowałaś to od kogoś bliskiego może?
Lubię wiedzieć, co jem:)

aga2244




Dołączyła: 23.10.2012
Posty: 2

Stosuję terapie sokami od paru miesięcy i widzę różnicę:) Polecam tą wyciskarkę - terapiasokami.pl/wyciskarka-healthy-juicer-lolor-srebrny. Soki z niej są pyszne.

KamilaMama




Dołączyła: 02.07.2014
Posty: 2


Terapie Gersona stosuje od ponad roku. Trzeba być jednak konsekwentnym... a to idzie różnie :) Do tworzenia wszelakich sokowych mixtur polecam tą wyciskarkę -

wyciskarki.pl/wyciskarka-soku-hurom-he-hu-500.html

Jak dla mnie szybka, cicha i niezawodna.

Pozdrawiam


Karolina377




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 04.09.2014
Posty: 6

Nie słyszalam o tej terapii ale na pewno zdrowe odpowiednie odzywianie pomaga na różne schorzenie i ogólnie poprawia nastrój. Ja osobisci lubie po prostu naturalnie wyciskane soki szczególnie ze maja wartości odzywcze :)

 

KamilaMama a jak się sprawdza  ta wyciskarka? 

KamilaMama napisał/a:


Terapie Gersona stosuje od ponad roku. Trzeba być jednak konsekwentnym... a to idzie różnie ) Do tworzenia wszelakich sokowych mixtur polecam tą wyciskarkę -

wyciskarki.pl/wyciskarka-soku-hurom-he-hu-500.html

Jak dla mnie szybka, cicha i niezawodna.

Pozdrawiam


MissOlgu




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 17.09.2014
Posty: 11

Ja od miesiąca używam wyciskarki tej marki i jestem zadowolona. Nie był to tani wydatek, ale jeżeli ktoś dba o swoje zdrowie i regularnie pije różne, ciekawe i wymyślne soki to jest niezbędna. Wyciska soki ze wszystkiego, jest cicha, łatwa w umyciu i dostałam dodatkowo książeczkę z przepisami na soki :)

MissOlgu




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 17.09.2014
Posty: 11


MissOlgu napisał/a:
Ja od miesiąca używam wyciskarki tej marki i jestem zadowolona. Nie był to tani wydatek, ale jeżeli ktoś dba o swoje zdrowie i regularnie pije różne, ciekawe i wymyślne soki to jest niezbędna. Wyciska soki ze wszystkiego, jest cicha, łatwa w umyciu i dostałam dodatkowo książeczkę z przepisami na soki )

 

 

To jeszcze z mojej strony wstawie fotkę mojej wyciskarki firmy Hurom - tu sok z 5 marchewek i połowy selera ) Pyszny i zdrowy sok, zrobiłam bez problemów plus mycie po było szybkie )


Denny




Dołączyła: 22.09.2014
Posty: 1

Widzę wielbicielki Huroma :) Ja do terapii sokowych, do których zalicza się Gerson, stosuję Kuvingsa, bo skusiły mnie też dodatkowe sitka na mus i do sorbetów :) Szkoda, że instytut Gersona nie aktualizuje swoich opinii o wyciskarkach, bo jednak Champion jest trochę przestarzały. Nie to co te pionowe wyciskarki. Fajnie, że zadowolone jesteście z Huroma. Ja mojego Kuvingsa kocham nad życie, a poza tym... jest wg mnie ładniejszy ;)

«   | 1 | 2 | 3 |