Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 |   »

powrót

Kawa- tak czy nie?

dariopez




Dołączył: 09.12.2016
Posty: 3


Kawa jest szkodliwa, ale w dużej ilości. Przeczytaj sobie to catering-szpitalny.pl/artykuly/zalety-picia-kawy.html W tym artykule masz wszystko wyjaśnione jak pić kawę i w jakich ilościach.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Nie rozumiem, dlaczego tak bardzo niektóre osoby doczepiły. Czegokolwiek byście nie jedli/pili w ogromnych ilościach, to tak czy inaczej prędzej czy później zaszkodzi to Waszemu zdrowiu.
hardcorowo

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Nie mogę się przemóc do naturalnej kawy mielonej. Czy picie rozpuszczalnej jest aż tak szkodliwe? (dodam, że piję 3 kubki dziennie). Co jest aż tak szkodliwego w kawie rozpuszczalnej ? A może są jakiej naturalne kawy rozpuszczalne?

PS. Nie wiem czy nie plotę głupot, ale kto wie.. może jakieś zdrowe rozpuszczalne też się znajdą w tych czasach. 


NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Naturalna kawa mielona w ilościach do 2 szklanek dziennie będzie dla zdrowia OK,posiada ona pewne wartości odżywcze i pobudza, mielona natomiast ze względu na ogromny stopień przetworzenia i wątpliwej jakości surowiec ze zdrowiem za dużo wspólnego niestety nie ma - przeczytaj sobie artykuł na wortalu - kawa rozpuszczalna - czy jest zdrowa? 

 


boogabear




Skąd: Kraków
Dołączył: 04.07.2017
Posty: 3


Kawe pijemy, tak jak wszystko - z umiarem. W dużych ilościach nawet woda jest dla naszego organizmu szkodliwa.
Adwokat Kraków - https://pbkb-adwokaci.pl

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Nananana napisał/a:


Kawa jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Wyjątek stanowi naturalna kawa zbożowa. I nie ma co głosić haseł typu "nie można sobie w życiu odmawiać przyjemności", bo to się może źle skończyć.

 

 

 Poproszę w takim razie o link do badań, które udowadniają że od filiżanki kawy dziennie umrę.

hardcorowo

Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48


Odnośnie badań, to według tych najnowszych właśnie kawa jest zdrowa, oczywiście ta dobrej jakości, nie rozpuszczalna lub z długim terminem ważności, a świeżo zmielona.  Nie wyobrażam sobie dnia bez filiżanki kawy.
Imbryczek.net.pl

WerkaZalewska




Dołączył: 07.12.2017
Posty: 6


Ja uwielbiam pić kawę ze spienionym mlekiem. Wiem że najlepiej pić czarną, bez dodatku cukru i też taką piję na tygodniu. W weekend, kiedy mam więcej czasu, pozwalam sobie na latte. Nie czuję, abym tym rujnowała sobie zdrowie. Bez przesady :) Nie dajmy się zwariować :)

Mineral-Guard




Dołączył: 11.02.2018
Posty: 12


Myślę, że wszystko jest "dla ludzi", pod warunkiem że znamy umiar i granicę, tak aby nie przesadzić w  żadną ze stron. Akurat ja osobiście również uwielbiam kawę zarówno z mlekiem jak i bez niego, zwykłą czarną. 

  | 1 | 2 |   »