Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

woda

leonard




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 02.11.2014
Posty: 35

Cześć, zastanawiam się jak duże znaczenie ma to jaką wodę wybieramy. I jak ma się do tego woda z dystrybutora. Pytam, bo rozważam zakup dystrybutora i chciałbym wiedzieć co i jak :)

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Moim zdaniem nie ma to jakiegoś dużego znaczenia. Ważne jest, żeby były niezbędne minerały i żeby woda nie była zanieczyszczona. Oczywiście mogę się mylić ;-)
hardcorowo

paleo




Dołączył: 17.06.2017
Posty: 11

oj tak wybór odpowiedniej wody ma znaczenie. Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od tego jaki jest cel :) ja od kiedy pamiętam dziennie piję 1,5 l wody mineralnej niegazowanej głównie ze względu na dietę. Woda dostarcza organizmowi niezbędne minerały, przyspiesza metabolizm i oczyszcza.

Daniela




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 18.08.2014
Posty: 42

To ma duże znaczenie! Kranówka na przykład to coś zupełnie innego niż woda butelkowa, a źródlana/mineralna/wysokomineralizowana to też różnica. Po wysiłku na przykład poleca się głównie wodę niegazowaną. Wysokozmineralizowanymi można uzupełniać niedobory na przykład wapnia albo magnezu, ale ich nie powinno się pic jakos strasznie duzo. Wodę źródlaną można w dowolnych ilosciach. A regularne picie wody mineralnej moze dobrze wplywac na organizm. Jeśli masz jakieś dolegliwości zdrowotne to najlepiej zapytać lekarza, co by polecał. Ja sama pije zwykle szklankę dziennie wysokozmineralizowanej, czasem w upały noszę przy sobie małą źródlaną.



Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Dobrze się dowiedzieć czegoś nowego ;)
hardcorowo

Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48


Z tego co mi wiadomo to woda źródlana wypłukuje witaminy z organizmu u osób dorosłych, poprawcie mnie jeśli się mylę, gdzieś o tym czytałam. Osobiście bazuję na wodzie mineralnej.
Imbryczek.net.pl

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Wypłukuje, ale co najwyżej elektrolity, ale tylko woda destylowana, dlatego wypicie ok. 5 litrów takiej wody mogłoby doprowadzić do śmiertelnego odwodnienia ( . Zwykła woda - a więc tak naprawdę źródlana jest wręcz potrzebna w przypadku witamin rozpuszczalnych w wodzie, a więc C i z grupy B.


Imbryczek_net napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to woda źródlana wypłukuje witaminy z organizmu u osób dorosłych, poprawcie mnie jeśli się mylę, gdzieś o tym czytałam.

karolcia1




Dołączyła: 08.05.2017
Posty: 6

Myślę, że wybór wody ma ogromne znaczenie. Czytałam o wodzie wodorowej której picie na co dzień świetnie wpływa na organizm. Jest też idealna dla osób, które spędzają dużo czasu na siłowni. Woda h2 odkwasza mięśnie, reguluje metabolizm i poprawia wydolność. Na stronie wodah2.com przeczytacie na jej temat jeszcze więcej. Tam też można zamówić generator wody h2.