Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

O mleku

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Co sądzicie o tym co napisał tutaj "Tomek wilicki" (w całym wątku):
www.hilpers.pl/914938-mleko

Bondini




Skąd: Sopot
Dołączył: 28.03.2009
Posty: 46

Jak najbardziej zdrowy rozsądek. Nie ma tak naprawdę żadnych naukowych dowodów "przeciw", ale myslę, że nie tylko dla mnie sporym tematem do przemyślenia, podany kiedyś przez Ciebie link do strony, gdzie jest podane spożycie mleka w różnych krajach świata i drugi link z zachorowalnością na cukrzycę i widać jak na dłoni korelację. Znalazłem też kiedys statystyki z osteoporozą i korelacja ze spozyciem również istnieje choć już nie tak mocno.

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

A przeczytałeś wszystko co w tamtym wątku napisał "Tomek Wilicki"? Bo on mówi bardzo przekonująco o szkodliwości mleka.

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

"Tomek Wilicki" w mojej opinii pisze całkiem sensownie i punktuje wszystkich fanów "białego płynu".
Musimy jednak sobie zdać sprawę, że na tą chwilę nie jest możliwe ogłoszenie światu, że mleko jest złe i komunikatu "proszę go nie pić". Wywołało to by prawdopodobnie kryzys gospodarczo - ekonomiczny, kto wie czy nie większy od tego bankowego, który się rozpoczął w 2008. Mleko jest jednym z głównych ogniw gospodarek krajów całej UE, Ameryki Północnej, Australii i trochę Azji. Ponadto ... lekarze mieli by mniej pacjentów.