Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


«   | 1 | 2 |  

powrót

Prawidłowe odżywianie

roercik




Dołączyła: 11.05.2010
Posty: 1

Ważna informacja dla wszystkich, którzy zajmują się zbiorowym żywieniem:

www.wikt.pl
----------------------------------------------------------------------------------------

Jesteś tym co jesz...

mikser




Dołączyła: 09.06.2010
Posty: 2

podaje ksiązkę opisującą zasady zdrowego żywienia dla zainteresowanych mam nadzieje że rozwiąże wasze wątpliwości:

Książka o zdrowym odżywianiu


pozdrawiam

piscil




Dołączyła: 23.06.2010
Posty: 1

Dzien dobry,

Mam do sprzedania taki robot do przerzadaznia zdrowej zywnosci. Dostalam drugi tak sam i jednego chce sie pozbyc. Sprzedam za cene duzo nizsza niz producent. Jest niwy nie uzywany, fabrycznie zapakowany. Jak juz wspomnialam to jest moj drugi i jak dotad jestem bardzo zaowowlona. Mozna poczytac o nim w internecie . Osoby zainteresowane prosze o kontakt mailowy-malbourn@yahoo.com lub telefoniczny-604056477.
Pozdrawiam

cichy




Dołączyła: 22.09.2011
Posty: 1

posiadam spory problem, od dłuższego czasu. Chyba już to kilka lat mam problemy z odżywianiem, nie mogę normalnie się odżywiać, niemalże wszystko powoduje u mnie gazy i zaburzenia wypróżniania, czy to spaghetti czy to risotto czy lasagna. Ale własnie głownie kuchnia włoska, przeróżne makarony sosy... Owoce również, no i nabiał.. szczerze mówiąc trudno powiedzieć czym mogę się odżywiać żeby funkcjonować normalnie. Uprawiam sport ale dieta przynosi mi wiele trudności. Nie zależy mi na zrzucaniu na wadze mam 185 cm wzrostu i około 82-85 kg ważyłem trochę więcej ale przez tryb pracy zrzuciłem sporo (sadziłem ze to już załatwi problem ale wcale nie) Czy znacie jakiś sposób albo leki żeby pozbyć się tego problemu? albo go trochę zmniejszyć?

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


cichy napisał/a:

posiadam spory problem, od dłuższego czasu. Chyba już to kilka lat mam problemy z odżywianiem, nie mogę normalnie się odżywiać, niemalże wszystko powoduje u mnie gazy i zaburzenia wypróżniania, czy to spaghetti czy to risotto czy lasagna. Ale własnie głownie kuchnia włoska, przeróżne makarony sosy... Owoce również, no i nabiał.. szczerze mówiąc trudno powiedzieć czym mogę się odżywiać żeby funkcjonować normalnie. Uprawiam sport ale dieta przynosi mi wiele trudności. Nie zależy mi na zrzucaniu na wadze mam 185 cm wzrostu i około 82-85 kg ważyłem trochę więcej ale przez tryb pracy zrzuciłem sporo (sadziłem ze to już załatwi problem ale wcale nie) Czy znacie jakiś sposób albo leki żeby pozbyć się tego problemu? albo go trochę zmniejszyć?


Witaj

Postaw sobie pytanie czy w codziennym menu spożywasz dużo węglowodanów zwłaszcza oligosacharydów i produktów zawierających związki gazotwórcze (owoce, soki owocowe, biały chleb, biały ryż, warzywa strączkowe, słodycze, cebula, kalafior, kapusta, brukselka) ? Zazwyczaj to węglowodany z grupy tych prostszych są przyczyną, również błonnik, picie w trakcie posiłków, produkty mleczne zawierające laktozę (można wręcz cierpieć na nietolerancję laktozy). Pokarmy należy dokładnie rzuć. Proponuję powoli eliminować wspomniane produkty i przestrzegać wspomnianych zasad. Pomocne w zwalczaniu gazów są: kminek, mięta pieprzowa, imbir.

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

cichy napisał/a:

Czy znacie jakiś sposób albo leki żeby pozbyć się tego problemu? albo go trochę zmniejszyć?


Bakterie kwasu mlekowego, czyli modyfikacja flory bakteryjnej.

slawkowski




Dołączyła: 13.03.2012
Posty: 1

powróćmy do podstaw-marchewka wyrwana prosto z ziemi bez chemii ,wytarta o spodnie ,zawierająca ileś tam bakterii a marchewka zmodyfikowana mniej skażona naturalnie lecz sztuczna ; piękna różowa szynkowa a tłusty świeży boczek ugotowany z liskiem i zielem -prawie robi wieką różnicę za resztę zapłcisz.. zdrowiem

Gowork




Dołączyła: 04.04.2012
Posty: 1

Kurs Dietetyki i Odchudzania I i II stopnia :super:



Kurs ma na celu przybliżenie słuchaczom tematyki związanej z żywieniem człowieka.

Spotkania zakończą się ćwiczeniami praktycznymi. Kurs jest polecany osobom zainteresowanym tematyką żywieniową, zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku Dietetyka oraz osobom chcącym pogłębić swoją wiedzę w dziedzinie dietetyki. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych przewidziane są materiały pomocnicze na tematy poruszane podczas spotkań.

Ilość godzin: 60
Zajęcia odbywają się przez 2 tygodnie od pn-pt
Grupy liczą od 3-8 osób
Cena kursu: 800 zł
Po zakończeniu kursu otrzymują Państwo dyplom oraz zaświadczenia na druku MEN.
Prowadzący szkolenia to z zawodu doświadczeni Dietetycy.

Program szkolenia obejmuje m.in.:
1. Wprowadzenie do dietetyki.
2. Omówienie roli dietetyka.
3. Wpływ odżywiania na sylwetkę, ogólny wygląd skóry, włosów, paznokci
4. Dostosowanie diety do rodzaju wykonywanej pracy, płci, trybu życia i stanu zdrowia
5. Składniki odżywcze i ich znaczenie w żywieniu człowieka.
Szczegółowe omówienie:

* białek,
* tłuszczów,
* węglowodanów
6. Witaminy
7. Składniki mineralne
8.Zasady prawidłowego żywienia człowieka
9.Klasyfikacja i charakterystyka diet
10.Żywienie w wybranych chorobach
11. Żywienie dzieci zdrowych oraz młodzieży w wieku szkolnym.
12. Żywienie w sporcie.
13. Żywienie kobiet w ciąży
14. Żywienie kobiet w trakcie karmienia piersią
15. Żywienie osób starszych
16. Zasady komponowania jadłospisów.
17. Układanie diet z wykorzystaniem programu dietetycznego.


WIęCEJ INFORMACJI O SZKOLENIU NA STRONIE WWW.GOWORK.PL. ZAKŁADKA KURSY/SZKOLENIA, KURS DIETETYKI I ODCHUDZANIA I I II STOPNIA

livingnatural




Dołączyła: 25.07.2012
Posty: 17

Jeśli chodzi o prawidłowe odżywianie to należy jeść racjonalnie i wszystko co naturalne i zdrowe. Nasz organizm potrzebuje wszystkiego. Powstał nowy portal społecznościowy livingnatural, na którym można znaleźć informacje na temat zdrowego trybu życia i jak korzystać z życia.

Poniżej link do jednego z artykułów:

http://livingnatural.pl/index.php?/living-natural/zdrowe-od%C5%BCywianie/ciemne-owoce-w-medycynie-naturalnej.html
LivingNatural

www.LivingNatural.pl to portal dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów jak zbliżyć się do natury i żyć w zgodzie z naturą

xclimber




Dołączyła: 06.10.2012
Posty: 1

Co do dobrych rad zdrowego odżywiania warto np. zamienić białe pieczywo na razowe. Żołądek nie będzie przeciążony gdyż ono szybko zapycha. :)

«   | 1 | 2 |