Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

opinia na temat książki

greg69




Skąd: siedlce
Dołączył: 16.04.2009
Posty: 13

Pomógł: 1


Witam!
Czy wpadła wam w ręce książka :Zdrowe odżywianie i jego sekrety: Sergeya Karpowa?
Co o niej sądzicie? Otych dość kontrowersyjnych tezach stawianych przez autora.
Jak ktoś czytał to może podzieli się swoją opinią na forum.
Pozdrawiam

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

Witam

Czytałem fragment darmowego e-booka o zdrowym odżywianiu i mam pozytywne nastawienie wobec tej pozycji. Według mnie autor łączy swoją wiedzę i przemyślenia i dodaje do tego wiedzę zaczerpniętą od Michała Tombaka i Williama Haya (twórcy diety niełączenia produktów - czyli diety dr Haya). Powstałą z tego całkiem ciekawa lektura.

greg69




Skąd: siedlce
Dołączył: 16.04.2009
Posty: 13

Pomógł: 1


Książka też mi przypadła do gustu mimo paru ciekawych żeby nie powidzieć kontrowersyjnych metod:
- kolacja najważniejszym posiłkiem(pomijamy śniadanie,obiad lekki)
- picie wody destylowanej lub z filtra z odwróconej osmozy
- różne metody oczyszczania organizmu z toksyn i pasożytów
Ciekawa pozyja.Uważam że za mało przestrzegamy zasad natury która jest w nas i otacza nasze codzienne życie.

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

cytat:

Uważam że za mało przestrzegamy zasad natury która jest w nas i otacza nasze codzienne życie.


Całkowicie się z tym zgadzam. Odeszliśmy zupełnie od natury i od produktów naturalnych. Nie jest to do końca nasza wina. Jesteśmy cały czas ogłupiani przez reklamy, pseudolekarzy, koncerny farmaceutyczne, mamy zanieczyszczoną żywność i powietrze. Kupując nawet produkt oznaczony jako "ekologiczny" lub "niskokaloryczny" to musimy liczyć się z podstępem lub nieuczciwością producenta.

Takie książki jak "Zdrowe odżywianie i jego sekrety" powodują w człowieku lekki wstrząs obyczajowy i normalnie w świecie wtedy dopiero możemy przejrzeć na oczy.

Pozdrawiam