Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


«   | 1 | 2 |  

powrót

zdrowe, smaczne, szybkie i tanie śniadanie

kaszubanna




Dołączyła: 01.09.2010
Posty: 18

Dietetycy mówią, że po nocy organizm potrzebuje zbilansowanego i odżywczego śniadania. Śniadanie to bardzo ważna sprawa.
Czym nafaszerujemy rano nasz organizm tak czujemy się przez cały dzień.
Miałam duży kłopot z porannym jedzeniem. Po prostu nie miałam czasu na przygotowanie porannych kanapek. Nie dość, że zaraz byłam głodna i jadłam niezdrowe przekąski to jeszcze czułam się słaba, bez energii.
Ale to się zmieniło :)
Pół roku temu odkryłam ZDROWE ŚNIADANIE - POSIŁEK ODŻYWCZY:)
- robi się go dosłownie 2 minuty
Posiada:
- 12 podstawowych witamin
- 11 minerałów
- ok. 18 gramów białka
- ok.25 gramów węglowodanów
- ok.4 gram błonnika.
Dla mnie jest REWELACYJNY!!! BARDZO WSZYSTKIM POLECAM :)
Nie masz czasu na poranny posiłek? Daj znać, a pomogę rozwiązać Twój problem.

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Ja jem na śniadanie otręby. Są syte, a ponieważ mam późni przerwę w pracy, to pomagają mi wytrzymać do następnego posiłku. Przyrządzam je w różny sposób, najczęściej po prostu z jogurtem, a jak mam trochę więcej czasu to korzystam z przepisów na FB Sante;)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


witaminka napisał/a:

Ja jem na śniadanie otręby


Pamiętaj, że jedząc otręby należy pić dużo wody (ze względu na dużą zawartość błonnika), inaczej efekt ich spożywania może byc odwrotny do zamierzanego.

witaminka




Dołączyła: 18.10.2010
Posty: 13

Pamiętam, pamiętam ;)

Marchewa




Dołączyła: 07.01.2011
Posty: 1

Najlepsze są otręby z kawałkami suszonych owoców, np. ze śliwkami.
Poszukujesz gdzieś dobrego biura tłumaczeń językowych? Znam najlepsze!

xxxxx17p




Dołączyła: 14.01.2011
Posty: 1

Hej spróbujcie super koktajlu który zawiera wszystkie witaminy i niezbędne białka więcej info na zdrowesniadanie.com/kowalczyk

Katrin3783




Dołączyła: 04.02.2010
Posty: 12

Śniadanie to nasz najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Odgrywa znaczącą rolę, ponieważ jest pierwszą dawką energii po dłuższej przerwie. Przy spożywaniu 5 regularnych posiłków w ciągu dnia, śniadanie powinno dostarczać 30% energii – czyli około 1/3 naszej dziennej dawki kalorii powinna przypadać na śniadanie
Jeżeli nie spożywamy śniadań, to spada efektywność naszej pracy, a u dzieci i młodzieży pojawia się zmęczenie i gorsze wyniki w nauce.
Można także w uproszczeniu stwierdzić, że jedząc regularnie śniadania o stałej godzinie – chudniemy! Dlaczego tak się dzieje i dlaczego tak ważne jest „nieomijanie” śniadania?
Śniadaniowe korzyści
Porządne, pełnowartościowe śniadanie przyspiesza przemianę materii. Jeśli rano „coś” zjemy, pomagamy naszemu organizmowi spalać tłuszcz i utrzymywać stałą masę ciała. Jeśli omijasz śniadania, Twój organizm nie wie czy głodujesz albo jesz mniej dlatego, że chcesz schudnąć, czy dlatego, że brakuje jedzenia – i wtedy zaczyna odkładać „zapasy” tłuszczu na później.
Co wybrać?
Podstawą pełnowartościowego śniadania powinno być mleko podawane w formie napoju mlecznego (np. jogurt, kefir, koktajl mleczny, kakao) lub zupa mleczna z dodatkiem otrąb, suszonych owoców i płatków, oczywiście niedosładzanych cukrem (musimy czytać etykiety). Zalecana jest także niewielka ilość tłuszczu oraz produktów białkowych o wysokiej jakości (jaja, sery, wędliny oraz ryby w różnej postaci, np. past), a także ciemne pełnoziarniste pieczywo. Nie możemy również zapomnieć o warzywach i owocach.
Idealnie byłoby, gdybyśmy zaraz po wstaniu z łóżka wypili szklankę wody oraz zjedli owoc o niskiej zawartości węglowodanów (np. grejpfrut, jabłko, śliwki, truskawki, wiśnie), a następnie ćwiczyli przez około 30 minut – wystarczy szybki spacer, który możemy wykonywać wszędzie lub dowolna aktywność, którą lubimy. Wówczas jeszcze bardziej zwiększymy tempo naszej przemiany materii, dodając sobie energii na cały dzień. Po takim wysiłku należy zjeść zrównoważone zdrowe śniadanie.
Poznaj nasze propozycje na zdrowe śniadania... Śniadanie to nasz najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Odgrywa znaczącą rolę, ponieważ jest pierwszą dawką energii po dłuższej przerwie. Przy spożywaniu 5 regularnych posiłków w ciągu dnia, śniadanie powinno dostarczać 30% energii – czyli około 1/3 naszej dziennej dawki kalorii powinna przypadać na śniadanie
Poniżej przedstawione zostały 3 propozycje zdrowych śniadań:
1. Jagodowy jogurt:
- pół szklanki jogurtu naturalnego,
- 3 łyżki płatków owsianych,
- 1 łyżka siemienia lnianego,
- pół szklanki jagód.
2. Jajecznica z papryką i łososiem:
- 2 jaja,
- papryka czerwona,
- 50g łososia wędzonego (2 plasterki),
- 1 kromka razowego chleba.
3. Pożywna kanapka:
- 1 kromka pumpernikla,
- 1 łyżeczka miękkiej margaryny,
- kilka liści sałaty lodowej,
- 2 plasterki chudej szynki np. drobiowej,
- 1 kiwi.
Jeżeli chodzi o napoje, to w porze letniej najlepsza jest woda gazowana lub nie, zależnie od naszych preferencji smakowych, najlepiej z dodatkiem mięty oraz limonki lub cytryny. W porze zimowej polecana jest zielona herbata, yerba mate czy też ciepły napar z imbiru.
Podsumowując – jeśli chcemy zachować zdrowie, mieć stałą masę ciała i maksymalnie wykorzystywać swoją codzienną energię – nie zapominajmy o śniadaniu.
Anna Kacperka Specjalista ds. żywienia człowieka
Wasz Sklep Zdrowa Tradycyjna i Ekologiczna Żywność
ul. Koszykowa 20 oraz Fort Piontek ul. Modlińska 310/312 Warszawa
www.waszsklep.com.pl
Wasz Sklep Zdrowa Tradycyjna i Ekologiczna Żywność ul. Modlińska 310/312 Fort Piontek oraz Koszykowa 20 Warszawa
www.waszsklep.com.pl

musashi




Dołączył: 12.08.2011
Posty: 4

Moje śniadanie to płatki owsiane + otręby + mieszanka warzyw i owoców.

Katinka




Skąd: Łódź
Dołączyła: 15.08.2011
Posty: 5

ja na śniadanie jem bardzo dużo owoców, często w postaci szejków najczęściej na bazie bananów.
jak mam ochotę na coś poza owocami (co rzadko się rano zdarza;) )to robię płatki żytnie/jęczmienne/owsiane na roślinnym mleku z dodatkiem suszonych owoców i orzechów.
mój blog z przepisami:
http://kasia-w-kuchni.blogspot.com
:)

Scrat07




Dołączył: 03.02.2014
Posty: 14

Przepisy: 301


A ja polecam owsiankę z owocami. Można sobie ją dosłodzić miodem i doprawić cynamonem. Pycha.)

«   | 1 | 2 |