Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Kuchnia 5-ciu przemian

MariolaZ




Dołączyła: 29.02.2012
Posty: 1

Witam :)

Mam pytanie takie dowas, czy słyszeliście może o czymś takim jak
gotowanie według 5 ciu przemian???
Właśnie dowiedziałam się o kursie takim i nie wiem czy jest sens wybrać się
nie niego,

Pozdrawiam

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


Jasne, że jest sens się wybrać. Poznasz coś nowego i ciekawego. Ja słyszałam same pozytywy o kuchni 5 przemian. Gotowanie według Pięciu Przemian sprawia nie tylko, że jedzenie jest smaczniejsze, ale przede wszystkim o wiele zdrowsze i lepiej przyswajalne przez organizm. Konieczność przestrzegania kolejności dodawania składników zmienia podejście do przyrządzania potraw. Sztuka kulinarna staje się naprawdę sztuką, opartą na refleksji i świadomym wyborze, nie zaś bezmyślnym wrzucaniem do garnka pierwszych lepszych produktów. Posiłki przyrządzone w ten sposób dostarczają mnóstwa energii i sprawiają, że mamy dużo sił i chęci do życia. Jednocześnie sposób ich przyrządzania sprawia, że są lżej strawne od tradycyjnych. Z kolei dostarczenie organizmowi kompletu potrzebnych mu składników sprawia, że nie odczuwamy chęci na podjadanie między posiłkami, co ułatwia nam osiągnięcie zdrowej wagi.

Elizka26




Dołączyła: 30.07.2012
Posty: 36

jest sens, jest - to jedna z najciekawszych kuchni jeśli chodzi o filozofię - ja namietnie gotuję wg jej zasad zimą - pozwala przygotowac super rozgrzewające posiłki, doskonale skomponowane i wpływajace dobrze na organizm.
co wazne: jest tania!
Lubię wiedzieć, co jem:)