Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Świąteczne obżarstwo

JoannaChudzicka




Dołączyła: 06.09.2012
Posty: 5

Witam,

Często dużym problemem w czasie stosowania diet odchudzających specjalne okazje, świętowane przy stole, takie jak Święta Bożego Narodzenia.

Jak radzicie sobie, aby nie przytyć w czasie Świąt? Co robicie, aby Wasz przewód pokarmowy nie zwariował w tym czasie z powodu nadmiaru jedzenia? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Zachęcam do udziału w Internetowym spotkaniu na ten temat. Będzie można poznać m. in "dietetyczne: wersje tradycyjnych przepisów. Więcej informacji :
http://mapazdrowia.pl/swiatecznespotkania/

Pozdrawiam
Joanna Chudzicka - specjalista dietetyk z firmy Mapa Zdrowia
Skuteczny na zaparcia i oczyszczanie jelit - błonnik!
Leczenie wątroby i nie tylko - serwis o wątrobie

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


JoannaChudzicka napisał/a:

Jak radzicie sobie, aby nie przytyć w czasie Świąt? Co robicie, aby Wasz przewód pokarmowy nie zwariował w tym czasie z powodu nadmiaru jedzenia? Macie jakieś sprawdzone sposoby?


Nie łączę pokarmów, a więc ryby nie jem z chlebem, ciasta i słodkie jem co najmniej godzinę przed i godzinę po posiłku nie węglowodanowym, nie piję w trakcie jedzenia, jem długo i dokładnie przeżuwam.

Rusłana




Skąd: Płock
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 40

Przepisy: 58



5 posiłków dziennie, nie ciągły "przemiał". Święta to ciężki czas, ale można go przeżyć ;-)

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


A ja w święta przyznaję, że popuszczam pasa i nie zwracam zbyt dużej uwagi na to ile jem. Ale jak sama gotuję to już na tym etapie staram się podejmować zdrowsze wybory - w kuchni gości dużo warzyw, oleje roślinne zamiast tłuszczów zwierzęcych (nawet ciasta piekę na oleju rzepakowym, bo mam w rodzinie osoby chore na serce więc olej bogaty w omega-3 jest dla nich dużo zdrowszy), unikam ciężkich sosów i kremów. Nie jest tak źle ;)

MrHyde




Dołączył: 02.10.2014
Posty: 13

Przepisy: 117


Ja również w święta przestaję liczyć kalorie - w końcu to tylko kilka dni w roku, ale mimo to staram się nie siedzieć całymi dniami za stołem tylko chodzę na spacery.

Otylia




Dołączyła: 28.10.2014
Posty: 26


Ja w tym roku mam zamiar bardzo uważać na to co jem. Tak jak napisała @Rusłana- 5 posiłków dziennie, nie za dużo ;)

 


agafit23




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.12.2014
Posty: 17


Ja zazwyczaj jem wszystko po trochu. Ograniczam tylko pieczywo, a nie jadam takich rzeczy jak karp, bigos itp. bo po prostu ich nie lubię :)

rossweet




Dołączył: 04.03.2015
Posty: 4

Podczas obfitych posiłków warto zaserwować sobie herbatę miętową lub czerwoną. Mięta wspomaga czynności wydzielnicze żołądka i wątroby natomiast czerwona herbata wspomaga metabolizm. Po obfitych świątecznych posiłkach proponuję natomiast wypić kompot z suszu i udać się na chociażby krótki spacer.

 


leonard




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 02.11.2014
Posty: 35


o to dobrze znać takie praktyki, przynajmniej można się bez wyrzutów sumienia objadać:)

karola88




Dołączył: 10.05.2015
Posty: 12


Ja zawsze przez wszelkie święta pochłaniam jedzenie, a potem ostry reżim, dieta i ćwiczenia, żeby wrócić do wagi. Może niezdrowo, ale tyle tego dobrego jest zawsze na stole :)