Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Ostropest - leczenie wątroby

stecyn23




Dołączył: 12.03.2015
Posty: 3

Witam, co sądzicie o ostropeście jako wspomagacz do regeneracji wątroby? Czy warto go kupić i stosować czy lepiej stosować jakieś tabletki reklamowanych firm?

Lucyna123




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 12.03.2015
Posty: 3


W zależności ile się pije, bo przy dużych dawkach, to nawet przeszczep wątroby nie pomoże. ;)

stecyn23




Dołączył: 12.03.2015
Posty: 3


Nie napisałem, że jestem lub byłem notorycznym koneserem napojów wyskokowych.. ;) Tylko prosiłbym o konkretną, trzymającą się tematu odpowiedź ;)

Lucyna123




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 12.03.2015
Posty: 3


Tak to prawda ostropest wspomaga leczenie wątroby, ale jak na razie nie spotkałam się z nim w formie tabletek, jedynie ziarna, ewentualnie w formie soku z nasion. Pozdrawiam

stecyn23




Dołączył: 12.03.2015
Posty: 3


A gdzie je kupujesz? Sklep lokalny w Twoim mieście czy jakiś zaufany sklep internetowy?

Lucyna123




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 12.03.2015
Posty: 3


nie zawsze mam czas chodzić po sklepach dlatego często zaglądam na swojską piwniczkę, możesz tam też znaleźć inne interesujące produkty. Pozdrawiam

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Żadnych tabletek. Ostropest można kupić np. na aukcjach internetowych. Przed zakupem warto się jednak dowiedzieć, czy jest to "żywy" ostropest (nie prażony, nie przesuszony) - czyli taki, który posiada zdolności kiełkujące. Taki "żywy" ma w sobie życie i ma "siłę" by wspomóc wątrobę. Taki ostropest można mielić i dodawać do soków czy też koktajli z owocami i warzywami

Amelia




Dołączył: 24.04.2015
Posty: 6


Ostropest jest dobrym lekarstwem dla osób, które mają problemy z wątrobą. Podczas jedzenia bardzo kalorycznych, tłustych rzeczy, mięs, sosów, nasz organizm jest bardzo narażony na negatywnie funkcjonowanie: objawiające cię  bólem, sennością. Ostro­pest jest zio­łem, które sku­tecz­nie wspo­maga i rege­ne­ruje wątrobe