Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Jedzenie na piękną cerę POMOCY

Natalie




Dołączyła: 13.03.2010
Posty: 1

Moje problemy ze skora zaczely sie z poltora roku temu.Jestem pewna ze sa to zaskorniki przez bardzo zle jedzenie i tluste kosmetyki.MUSZę POWRÓCIć DO WCZEŚNIEJSZEGO STANU SKÓRY.Mam ciemne wągry/zaskórniki na nosie :( i trochę tych białych na skóze(zamknięte).Starsznie mnie to męczy.Do tego mam wysuszoną skórę nic nie dającymi lekami.

Jadlam mase slodyczy dziennie,tluste jedzenie.Wczesniej mialam mega idealna skore twarzy.Sól sypałam kilogramami.Chodź fast foodów nigdy nie jadłam.Teraz koniec z tym,ani grama slodyczy.

Jem komplety warzyw na patelnię z paczki i w ich skład wchodzą głównie brokuly,marchewka,kalafior,groszek,grzyby,kiełki bambusa,ziemniaki.Są one doprawione i słone.Czy może mi to zaszkodzić?Sól jest nie zdrowa.

Ze świeżych to ogórki,zamierzam też kupić kiełki.Pomidory i cebulę.To,co Mama kupi

Jem ciemny chleb np. słonecznikowy(do 3 kromek dziennie),ogólnie razowy,białego nie.Jem chlebki ryżowe(do 5 kawałków dziennie).

Z owoców pomarańcze(max 3 na dzień),banany-max 2 na dzień,jabłka-max 3-4 na dzień,grejphruty-max 2-3 na dzień.

I to co mnie też bardzo nurtuje-jogurty owocowe,waniliowe.Czy one SZKODZ? CERZE(zaskórniki,pryszcze itp.)?Czy je można doliczyć do słodyczy?
Skład tego co dziś jadłam: twarożek odtłuszczony,śmietanka,wsad waniliowy)cukier :(,sproszkowana laska wanilii,barwnik: B karoten,aromaty),cukier,białka mleka,skrobia kukurydziana modyfikowana,żelatyna wieprzowa(o Boże,dopiero teraz to przeczytałam :(!)

Wszystkim Ludziom Dobrego Serca Dziękuję!

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Mogłabyś dodać, ile masz lat. ;)

Jellybelly




Dołączyła: 07.05.2009
Posty: 37

Tak Natalie. Cukier rafinowany szkodzi skorze i juz czas zeby ktos to glosno powiedzial. :-)
Jogurty z wsadami, czyli owocowe sa do bani, przerzuc sie na naturalne, polubisz, zobaczysz. Potem sie bedziesz dziwic, jak Ci moglo takie badziewie wczesniej smakowac. ;-) Ale nie pilnuj tak restrykcyjnie wszystkiego co zjadasz, bo stracisz radosc zycia! Jedz na zdrowie i pochwal sie swoimi sukcesami.

Pozdrawiam. :-)