Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

zdrowa kawa

kika75




Dołączyła: 14.05.2010
Posty: 67

szukałam dobrego ekspresu do kawy bo ten co miałam poszedł do lamusa przeglądając oferty różnych firm znalazłam ekspres do kawy moccamaster który dzięki specjalnemu filtrowi i parzeniu robi pyszną kawę i ta kawa pita w ilości 3-5 fliżanek dziennie jest bardzo zdrowa.kupiłam ten ekspres i codzienie z męzem pijemy tą kawę .jaką wy pijecie kawę ????

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

Myślę, że 5 filiżanek to trochę za dużo. 5 filiżanek jest dobrych na "podkręcenie energii", ale też wypłukuje z organizmu zbyt duzo cennych składników i filtry tu raczej nie pomogą. 2 filiżanki to wystarczająca ilość dziennie. Myślę, że kawy tej samej marki dostarczane na polski rynek są gorszej jakości niż np. tej samej marki w Niemczech :-| i dlatego wolę zieloną herbatę :-D.

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Ale zielona herbata zawiera dużo fluoru i to na dodatek łatwo przyswajalnego. Łatwo o zatrucie.

Myszka




Skąd: Kalisz
Dołączyła: 22.12.2008
Posty: 11

konrado5 napisał/a:

Ale zielona herbata zawiera dużo fluoru i to na dodatek łatwo przyswajalnego. Łatwo o zatrucie.


Wydaje mi się, że trzeba byłoby wypić "pociąg" z taką ilością zielonej herbaty, aby doszło do zatrucia, a tu jest mowa o 5 filiżankach dziennie. Przecież nie kwestionujesz chyba super właściwości odżywczych (antyoksydacyjnych) zielonej herbaty ?

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Myszka napisał/a:

cytat:

Ale zielona herbata zawiera dużo fluoru i to na dodatek łatwo przyswajalnego. Łatwo o zatrucie.


Wydaje mi się, że trzeba byłoby wypić "pociąg" z taką ilością zielonej herbaty, aby doszło do zatrucia, a tu jest mowa o 5 filiżankach dziennie.

Wydaje mi się, że 5 filiżanek dziennie wystarczy by zatruć się fluorem. O szczegóły warto tutaj zapytać:
http://vegie.pl/topics80/3960.htm

Myszka napisał/a:

Przecież nie kwestionujesz chyba super właściwości odżywczych (antyoksydacyjnych) zielonej herbaty ?

One też są przereklamowane, ale faktycznie są. Poza tym herbata zielona zawiera kofeinę, która wypłukuje magnez, a poza tym utrudnia przyswajanie żelaza.

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13


konrado5 napisał/a:

One też są przereklamowane, ale faktycznie są. Poza tym herbata zielona zawiera kofeinę, która wypłukuje magnez, a poza tym utrudnia przyswajanie żelaza.


Zawartość kofeiny w suchych liściach zielonej herbaty jest około dwukrotnie wyższa niż w suchych ziarnach kawy. Zawartość kofeiny w gotowym napoju zależy jednak od sposobu zaparzania oraz ilości użytego surowca w porównaniu do objętości wrzątku. Na ogół, kawę zaparza się w oparciu o większą ilość surowca. W odniesieniu do tej samej objętości gotowego napoju szacuje się, że typowo zaparzona zielona herbata zawiera dwu lub trzykrotnie mniej kofeiny niż przeciętnie zaparzona kawa.

Nie ma produktów idealnych (chyba, że znasz takie, ale zaraz dostaniesz kilka kontrargumentów). Proporcja zalet w stosunku do wad jest ogromna. Tu nie ma nawet 2 zdań.
"Właściwości lecznicze zielonej herbaty wykorzystywane są w medycynie chińskiej i japońskiej już od wieków. Dowiedziono, że zawiera ona m.in. witaminy A, B, B2, C oraz wiele minerałów i mikroelementów. Naukowcy z Centrum Badań nad Rakiem w Heidelbergu oraz z Instytutu Biologii Farmaceutycznej we Freiburgu potwierdzają, że składniki odkryte w zielonej herbacie umożliwiają skuteczną walkę z nękającymi nas dolegliwościami.

Lista dobroczynnego działania zielonej herbaty na nasz organizm jest dość długa. Japończycy wymieniają aż 61 dolegliwości, w leczeniu których napój ten może być pomocny, np.:

chroni przed zawałem serca,
łagodnie stymuluje krążenie,
zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych,
obniża poziom cholesterolu,
zmniejsza ryzyko zachorowań na raka,
wzmacnia zęby i kości,
reguluje procesy trawienne."

Chyba nie powiesz, że 2 filiżanki dziennie są gorsze niż 2 szklanki nawet najlepszej wody mineralnej niegazowanej lub jakiegoś najlepszego napoju na świecie ?

konrado5 napisał/a:

Wydaje mi się, że 5 filiżanek dziennie wystarczy by zatruć się fluorem. O szczegóły warto tutaj zapytać:
http://vegie.pl/topics80/3960.htm


Czytając posty tej "wybitnej ekspertki" widzę, że nic jej nie odpowiada, wszystko neguje i pisze w sposób "olewający". Ciekawe co je i co pije.
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

zimna Zośka napisał/a:

Czytając posty tej "wybitnej ekspertki" widzę, że nic jej nie odpowiada, wszystko neguje i pisze w sposób "olewający". Ciekawe co je i co pije.

To nie jest "ekspertka" tylko ekspert. No i tutaj proponuje idealną dietę:
http://vegie.pl/topics80/2820.htm
Mogłabyś zapytać go o tą herbatę zieloną?

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13


konrado5 napisał/a:

Mogłabyś zapytać go o tą herbatę zieloną?


A po co mam pytać ? Ja odpowiedź już znam, a ponadto jestem tutaj na forum.


konrado5 napisał/a:

To nie jest "ekspertka" tylko ekspert.


Dla rzetelnej wiedzy płeć nie ma znaczenia :lol: . W którymś jego poście czytałam, że Ładunek glikemiczny jest w "kosmos" a o Indeksie pisze w tym co cytujesz poście

cytat:

Bardzo ważne jest obniżenie indeksu glikemicznego potraw, a jednoczesne jedzenie bardzo dużych ilości błonnika. Dieta taka jak opisana powoduje często całkowite cofnięcie się cukrzycy. Pokarmy o najwyższym indeksie glikemicznym to zboża i strączkowe, resztę można sprawdzić w tabelkach IG.
, więc jeśli według niego Indeks jest OK a ładunek jest be, to gratuluję wiedzy.
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

zimna Zośka napisał/a:

więc jeśli według niego Indeks jest OK a ładunek jest be, to gratuluję wiedzy.

Według jego późniejszych wypowiedzi Indeks nie jest OK, OK jest indeks insulinowy.

luke




Skąd: Warszawa
Dołączył: 28.10.2009
Posty: 10

cytat:

szukałam dobrego ekspresu do kawy bo ten co miałam poszedł do lamusa przeglądając oferty różnych firm znalazłam ekspres do kawy moccamaster który dzięki specjalnemu filtrowi i parzeniu robi pyszną kawę i ta kawa pita w ilości 3-5 fliżanek dziennie jest bardzo zdrowa.


Wydaje mi się, że maksymalnie 2 filiżanki dziennie. Nie widzę róznicy pomiędzy kawą robioną z ekspresu a normalnie parzoną. Więc po co przepłacać ? :mrgreen: Chyba, że dla czystej przyjemności.


konrado5 napisał/a:

Według jego późniejszych wypowiedzi Indeks nie jest OK, OK jest indeks insulinowy.

Tak przy okazji Offtop.
Konrado5. Jak Twoje problemy z nadciśnieniem, tarczycą, koncentracją, podziałem uwagi, odczuwaniem ciepła, wypróżnianiem i generalnie z postrzeganiem rzeczywistości ? Czy byłeś w psychologa ? Poczytałem trochę Twoich tematów i podejrzewam nerwicę natręctw.
Star Wars supporter