Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


«   | 1 | 2 |  

powrót

Aspartam - wielkie oszustwo

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


Witajcie

Pierwszy raz natknęłam się na informacje o szkodliwości tego związku w tym artykule Aspartam, byłam w szoku, ale to co dzisiaj przeczytałam po prostu mnie zamurowało :!: Znalazłam artykuł na jednym z forum a autorem jest Technolog Żywności

cytat:

Chciałbym jako absolwent Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz jako podyplomowy student Żywienia Człowieka i dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim przybliżyć Wam drodzy forumowicze jak społeczeństwo jest manipulowane przez wielkie koncerny.
Pracowałem w Coca-Coli jako kierownik produkcji. Znam cały proces produkcji tego słynnego czarnego napoju. Wielu z Was na pewno próbowało a już na 100% słyszało o produkcie Coca-Cola LIGHT.
Czy Coca Cola light pomaga schudnąć?
Otóż NIE...pijąc Coca-colę light można jedynie przybrać na wadze, mało tego...można mieć w przyszłości poważne problemy ze zdrowiem.

Warto w tym miejscu sobie zadać pytanie: Czy jeśli produkt nie zawiera tzw. KALORII to czy spożywanie jego pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy?
Odpowiedz brzmi: NIE

Trzeba przeanalizować skład produktu - to pierwsze co powinniśmy zrobić. Co mamy w napojach typu LIGHT?
Np. Aspartam czy Acesulfam K. Związki - tzw słodziki....
Fakt nie zawierają one węglowodanów - zatem i kalorii, ale za to mają dwie potężne wady o których już większość z Was nie ma zielonego pojęcia. Dlaczego?
Dlatego, ponieważ ktoś chce abyśmy myśleli, że mniej kalorii= niej kilogramów. Jest to jedna wielka farsa.
Czy na opakowaniu Coca-Coli light macie napisane, że spożywając ten napój pomoże Wam to zrzucić kilogramy? NIE...nie może tak być napisane bo to byłoby kłamstwo zagrożone procesem sądowym.
Za to mamy manipulację obrazkową:
Ładna etykieta - z napisem 0,2 kalorii...od razu kojarzy się to naszym Paniom z ładną sylwetką.

Jakie są słabości picia Coli light oraz słodzenia herbaty słodzikami?
Po pierwsze mogą one uszkadzać układ nerwowy i powodować różne dalekosiężne choroby o których dziś tak naprawdę ciężko nam powiedzieć.
Po drugie - spowalniają proces metaboliczny...czyli...zaczynasz tyć. Mało kto o tym mówi...a prawidłowy proces metaboliczny to 99% sukcesu w diecie. To m.in dlatego jednym pasuje dana dieta a innym nie, gdyż każdy powinien swoją dietę mieć dopasowaną do siebie.
Po trzecie - Nie znany jest rzeczywisty wpływ produktów rozpadu tych związków na nasz organizm.



Nieźle nas załatwiają i okłamują :!: :!: :!:

justysia




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 13.03.2009
Posty: 9

?ródła aspartamu: :-x

w napojach gazowanych,
gumach do żucia bez cukru,
płatkach śniadaniowych,
miętowych pastylkach odświeżających oddech,
napojach kakaowych i kawowych,
deserach mlecznych,
przetworach owocowych,
w tym dżemach niskocukrowych,
galaretkach bez cukru,
kisielach i budyniach,
koktajlach,
jogurtach,
wyrobach cukierniczych (czekoladkach, cukierkach i drobnych ciastkach),
pastach do zębów,
multiwitaminy.
You stysi A

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Znalazłam obszerny arykuł na temat aspartamu, stawiający go w bardzo ale to bardzo niekorzystnym świetle

Artykuł o aspartamie


Wniosek po przeczytaniu może być tylko jeden - unikać jak ognia produktów zawierających aspartam.

Jellybelly




Dołączyła: 07.05.2009
Posty: 37

Dziewczyny i... Chlopaki? ;-) Ale na kazdym pudelku z tym cholerstwem jest ostrzezenie, ze zbyt duze ilosci moga spowodowac efekt przeczyszczajacy. I tak jest. Mialam (nie)przyjemnosc sprawdzic na sobie. ;-) A ze to paskudztwo, to chyba nie trzeba juz nikogo przekonywac. Ja kawke slodze czarnym cukrem. Fajna jest! ;-)

kitkat




Dołączył: 13.03.2009
Posty: 7

Jedno jest pewne - dzieci i osoby odchudzające powinny się trzymać daleko od aspartamu !

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Czy aspartam jest rzeczywiście aż tak szkodliwy jak mówią na tym filmiku?:
http://www.youtube.com/watch?v=Q_aH4OKaI38
Zna ktoś może jakieś badania na medline na temat aspartamu?

maathildaa




Skąd: Holandia
Dołączyła: 14.01.2010
Posty: 19

jest szkodliwy i to bardzo!

Dlatego ja, jeśli już muszę, słodzę trzcinowym nierafinowanym cukrem albo syropem klonowym. Jakoś nie tyję. I na pewno jest to zdrowsze niż aspartam.
Życie bez muzyki byłoby błędem.
http://mathildaa.blox.pl

nixon




Dołączyła: 09.09.2010
Posty: 2

Witam,
jestem na 5 roku medycyny i pragnę zauważyć, że rzeczy które piszecie kompletnie mijają się z faktami:) W myśl zasady EBM (Evidence Based Medicine) odsyłam do fachowej literatury:
1) Wyjaśnienie problemu i przedstawienie błędów metodologicznych artykułu Soffritti w którym rzekomo udowodniono kancerogenność aspartamu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2430246/?tool=pubmed
2) Wpływ (m.in.) aspartamu na pobór kalorii oraz poziom insuliny: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2900484/?tool=pubmed
3) Stanowisko NCI: http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/risk/aspartame

W każdym artykule można znaleźć odniesienia do innych publikacji, więc jeśli ktoś pragnie zgłębić temat polecam taką metodę a nie googlowskie fora, "Panią Domu", czy stronę "http://www.grazingsheep.com" //co to w ogóle jest?! ;)

Dodatkowo chce wyjaśnić jeszcze jedną rzecz, mianowicie każda publikacja, niezależnie gdzie wydana (nawet w New England Journal of Medicine) jest z czasem weryfikowana pod względem metodologicznym. Każdy autor może popełnić błąd założenia, błąd pomiaru, błąd próby i inne błędy, które (na szczęście) są wyłapywane przez specjalistów z dziedziny epidemiologii i statystyki. Nie twierdze, że aspartam w żaden sposób nie wpływa na nasz organizm i że jest nieszkodliwy - uważam natomiast, że do tej pory, po wielu latach badań retrospektywnych czy kohortowych nie udowodniono że jest karcynogenem.

Pozdrawiam, nixon

kitkat




Dołączył: 13.03.2009
Posty: 7

A jaką ma wartość odżywczą dla człowieka aspartam. Jest sztucznie uzyskaną chemiczną substancją z pozostałością metanolu !

Nixon - odpowiedz szczerze z ręką na sercu, czy poleciłbyś spożywać go np. dzieciom i alergikom ? Czy nie miałbyś jakichkolwiek wątpliwości ? I jeszcze jedno, dlaczego osoby otyłe jedząc żywność typu light (opartą w dużym procencie na aspartamie) tyją jeszcze bardziej. Nie mam tu EBM, ale chyba sam widzisz i znasz osoby spożywające żywność light, którym taka żywność nic nie służy.

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


nixon napisał/a:

EBM (Evidence Based Medicine)



Dla niewtajemniczonych: :-D
EBM (Evidence Based Medicine) - medycyna oparta na faktach, postępowanie kliniczne oparte o najlepsze dostępne dowody naukowe dotyczące skuteczności, efektywności i bezpieczeństwa. Dowodów takich dostarczają wyniki wiarygodnych badań eksperymentalnych (skuteczność i bezpieczeństwo) oraz badań obserwacyjnych (efektywność i bezpieczeństwo).

«   | 1 | 2 |