Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


«   | 1 | 2 |  

powrót

Cynk - jaki i ile ?

marvyncox




Dołączył: 28.09.2011
Posty: 2

Pytanie do znawców. Proszę o poradę

Jaki jest najlepszy do suplementacji cynk, jak go zażywać (ile razy dziennie, jaka pora, przed w czasie czy po posiłkach)

Od kilku lat mam problem z łupieżem, nie działają żadne szampony, raz jest lepiej raz gorzej, mam też na twarzy dość suchą skórę i na brwiach też mi się łuszczy skóra. Po tym co znalazłem w internecie wszystko wskazuje że jest to brak cynku, chyba że są to braki jeszcze innych składników. Jeśli macie wiedzę na ten temat to bardzo proszę o podzielenie się wiedzą.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


jak każdy minerał najlepiej przyjmować w postaci chelatowanej, czyli jest to jakby "oszukanie" organizmu. Taka forma minerału pozwala na wysoki poziom przyswajalności. Przyjmuje się, że dorosły mężczyzna potrzebuje ok. 11 mg dziennie, nie ma co przesadzać ponieważ poziom Bezpiecznej maksymalnej dawki nie powodującej ryzyka efektów ubocznych dla dorosłych mężczyzn to 40 mg. Przeciętny człowiek ma niedobory cynku, ale w preparatach lepiej nie przyjmować chelatów (które mają wysoki poziom przyswajalności) o zawartości powyżej 30 mg cynku w tabletce. Takim dobrym cynkiem wydaje się być chela cynk firmy Olimp labs. Z moich informacji najlepiej cynk się przyswaja wieczorem, więc jedna tabletka na wieczór, po posiłku najlepiej 1 do 2 godzin po posiłku (przed snem), popijać wodą.

marvyncox




Dołączył: 28.09.2011
Posty: 2

Dzięki. Właśnie o coś takiego mi chodziło. Mam jeszcze pytanie. Jeśli niedobór cynku nie jest powodem to co to może być innego ? W swej "rozpaczy" brałem kiedyś nawet możliwość jakiejś choroby genetycznej, ale patrząc na moją liczną rodzinę to nikt dłużej niż "krótka chwila" z czymś takim się nie borykał, więc taka choroba chyba odpada. Wystarczał im pierwszy lepszy szampon przeciwłupieżowy i było ok.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Szampony zwalczają przyczynę, a nie skutek. Najważniejsze jest odżywianie od wewnątrzn

Suplementacja mająca na celu poprawienie stan skóry i włosów według mojej wiedzy powinna zawierać:
- witamina A. Według mnie ma mniejsze znaczenie
- witamina E. Mniejsze znaczenie
- kompleks witamin B (B1, B2, PP, B6, B9, B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna). Duże znaczenie, ale koniecznie jako kompleks, najważniejsze według mnie w kompleksie są B6, kwas pantotenowy i biotyna.
- krzem. Duże znaczenie
- kwasy omega 3. Duże znaczenie
- siarka organiczna. Duże znaczenie
- witamina C. Mniejsze znaczenie
- cynk. Duże znaczenie

ForumowaRybka




Dołączyła: 24.07.2012
Posty: 4

Słyszałam, że świetnie działa połączenie cynku, selenu i witaminy A.

Jeżeli nie uda Ci się zadbać o te elementy w diecie, to chyba jedynym rozwiązaniem jest suplementacja.

Ja planują zakupić suplementy diety Vitatabs - Biocynkosel A. Powiem, jaką mam opinię na ten temat, gdy już go wypróbuję.

johny5566




Dołączył: 30.10.2014
Posty: 1


przyswajalności) o zawartości powyżej 30 mg cynku w tabletce. Takim dobrym cynkiem wydaje się być chela cynk firmy Olimp labs. Z moich informacji najlepiej cynk się???
We offer best quality Brain Dumps test papers and wikipedia

jemzdrowo1




Dołączył: 09.11.2014
Posty: 1

Drożdże zawierają sporą ilość cynku, a w dodatku dużo się słyszy, że dobrze wpływają na problemy skórne i np. trądzik. Nie wiem ile w tym prawdy, ale można spróbować. 

Mówisz, że próbowałeś różnych szamponów, czyli takiego z ketokonazolem też?

Otylia




Dołączyła: 28.10.2014
Posty: 26


Ja też słyszałam że drożdże są dobre na włosy. 

Jakub00




Dołączył: 24.03.2018
Posty: 2

Najlepszy do suplementacji cynk, to produkt, który zawiera tlenek cynku i glukonian cynku. Przyswajają się do organizmu najefektywniej. Polecam Selenium Bonus marki Lifeplan, sam taki stosuję, najlepiej przeczytać ulotkę, gdzie jest wytłumaczone w jakich dawakch i jakich porach zażywać.


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja stosuję ZMA, gdzie jest między innymi właśnie cynk, bo na 100% miałem spore niedobory.
hardcorowo

«   | 1 | 2 |