Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


«   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

Magnez a kawa

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

Chciała bym rozpocząć taki temat, myślę że jest ciekawy i warty polemizacji.
Może zacznę od tego jak kawa działa na nas:
Kawa to napój, który stawia nas na nogi każdego ranka. Już jej aromat dobiegający gdzieś z kuchni przyprawia o dobry nastrój i aktywizuje na jakiś czas.
Niestety kawa oprócz tego, że nas szybko pobudza, pita w nadmiarze, zwiększa stopień potocznie zwanego „wypłukiwania magnez"


Możemy go jak najbardziej dostarczyć organizmowi w produktach.

zna ktoś może jakiś przykład?

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


A ja po prostu proponuję odstawić kawę. Energię można dostarczyć sobie w zdrowszy sposób, a kawę można pić okazjonalnie, a nie traktować jako coś, bez czego nie potrafimy zacząć dnia.

Szynol




Dołączył: 15.02.2013
Posty: 10


Coca cola tak ze wypłuje magnez.

kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


A może pić kawę i suplementować się magnezem? Nie wyobrażam sobie dnia bez kubka kawy (jestem niskociśnieniowcem) i na pewno z niej nie zrezygnuje na rzecz...innego napoju:)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





kika1985 napisał/a:
A może pić kawę i suplementować się magnezem?
Można, jednak wtedy magnezu trzeba przyjmować więcej bo pijąc kawę czy herbatę podlega on tzw. "wypłukiwaniu".

vanilinka




Dołączyła: 07.10.2013
Posty: 17

Przepisy: 627


Oczywiście nie musimy z kawy rezygnować. Wystarczy tylko "wypłukiwany" z naszego organizmu przez nią magnez uzupełnić.

Z tego co się orientuję to najlepszymi źródłami magnezu są: pestki dyni, otręby pszenne, kakao, zarodki pszenne, migdały, kasza gryczana, soja, biała fasola, gorzka czekolada , orzechy pistacjowe, orzechy laskowe, płatki owsiane, groch, szpinak i banany.


freelancer




Dołączyła: 16.01.2014
Posty: 4


Ja bym radziła ograniczyć picie kawy oraz zastosować suplementację, powinno pomóc :)
Wyjazdy na narty dla dorosłych, dzieci i młodzieży - http://www.grupaszafranski.pl/WYJAZDY+I+SZKOLENIA.html

Ania4562




Skąd: Szczecin
Dołączyła: 15.10.2013
Posty: 6


Kawa można pić i wcale nie ejst taka szkodliwa ale trzeba pic z głowa i najlepiej po śniadaniu uzupełnic witaminy http://www.rankingproducenta.pl/cellinea/

Tanita




Dołączyła: 23.01.2014
Posty: 8


No ja piję zdecydowanie za dużo, ale uzupełniam M. jak moge ;-)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Generalnie ciężko jest przedawkować magnez w tabletkach, nadmiar jest wydalany o organizmu. Ważne przy suplementacji magnezu jest to, aby nie suplementować go raz dziennie i mega dawką, a rozłożyć go np. na 3 dawki (rano, środek dnia, wieczór) w mniejszych dawkach, przy proporcjach największa dawka rano (50%), środek dnia (20%), wieczór (30%). Magnez z założenia najlepiej wchłania się rano.

«   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |