Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  

powrót

Magnez a kawa

ZdrowaZuzanna




Skąd: prawie Bydgoszcz
Dołączyła: 06.03.2015
Posty: 14

Co do pierwszej wypowiedzi NutriAdvicerki to temat magnezu zgłębiłam na tyle, by zdecydowanie odradzać wam suplementowanie się magnezem w postaci tabletek. Magnezem jak najbardziej, obecnie to niemal konieczne, jednak w tabletkach - absolutnie nie. Widzę, że potem jednak zaleca też magnez w formie płynnej - super!


Niestety niewiele osób to wie, ale magnez w takiej postaci (silnie skondensowanej) ma właściwości niemalże żrące i po prostu wypala dziury w delikatnej błonie śluzowej (oczywiście dla nas niewyczuwalne) . Stąd jedyna forma magnezu, którą powinniśmy używać, niezależnie od jego związku (czy będzie to chlorek, czy cytrynian itd.), to jego sypka wersja. Tak - magnez rozcieńczony w wodzie już jest ok. Dzięki temu zwiększa się też jego przyswajalność (jak w przypadku wszystkiego co jest płynne). Nie zagraża on już też naszej śluzówce.

kika1985 napisał/a:
 A może pić kawę i suplementować się magnezem? Nie wyobrażam sobie dnia bez kubka kawy (jestem niskociśnieniowcem) i na pewno z niej nie zrezygnuje na rzecz...innego napoju

Również jestem niskociśnieniowcem i dlatego lubię kawę ) Ale nie czarną, która ma mizerny efekt oraz właściwości lekko zakwaszajace (przetestowane). Od dłuższego czasu używam zielonej, która jest bardzo ok, niektórzy twierdzą też że ma właściwości "odchudzające" (ja jestem chuda i moja waga nie spada więc nie należy się jakby co tego bać). Ostatnio jednak odkryłam bardzo fajne produkty firmy Dr. Jacob's, które dają nam kawę i magnez równocześnie! Pije ją od paru dni i jest całkiem fajnie)

Ponieważ jednak efekt działania kawy polega na szybkim uwolnieniu magnezu do krwi, co przynosi nam efekt pobudzenia, jako że magnez jest odpowiedzialny za "energię" w naszym organizmie (w cudzysłowiu i skrócie) oczywiste jest, że po wypiciu kawy mamy go w naszych zapasach mniej (choć chwilowo w krwi jest go więcej). Wskazanym byłoby zatem jego uzupełnienie (bez magnezu kości nie będą mocne, magnez warunkuje dalsze. A jak dowodzą różne badania - niewielu z nas ma jego nadmiar. Nadmiaru co więcej nie należy się bać, gdyż to co zbędne (a z pewnością nie będzie tego wiele) zostanie wydalone z moczem. Ponadto przedawkowanie wywoła lekko przeczyszczający efekt, więc szybko sami będziemy mogli ustalić właściwą dla naszego organizmu dawkę.

 

co do wypowiedzi Lilijka88 to kakao też jest fajnym źródłem magnezu, tylko wybierzcie surowe albo jakieś naturalne - Nesquick i Wedel zdadzą się na niewiele, ale to większość z was pewnie już wie ;) 

 

Zatem wszystkim "kawoszom" polecam magnez,

(: ja sama piję codziennie i wiem oraz czuję że przynosi to efekt )

 

Dziękuję wam też za inspirację, gdyż właśnie zbierałam się do napisania artykułu omawiającego zależności kawa-magnez. Teraz tym bardziej widzę, że jest to całkiem istotne zagadnienie. Jeśli ktoś miałaby jeszcze jakieś pytania w tym zakresie chętnie spróbuję na nie odpowiedzieć )

 

PS: Jak zaś będziesz chciała zamówić tę kawę od dr. Jacob's (są dwa rodzaje), która na prawdę daje radę zarówno w smaku jak i składzie, to daj znać, bo mam u nich zniżki. Nieznaczne, ale coś zawsze ;)


Beneq




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 29.06.2013
Posty: 10


Niestety, jak sie nie ma w swojej diecie produktow/skladnikow, ktore zawieraja magnez, to trzeba sie posilkowac jakims suplementem diety, aby uzupelnic jego niedobor w organizmie. Kolezanka polecala Chela-Mag B6 - ponoc wlasnie bardzo dobrze sie wchlania, dzieki witaminie B6, ktora to wlasnie ulatwia.

Jagodka




Dołączył: 07.08.2015
Posty: 1

ja kawę bardzo lubię :) piję ją i nie jadam żadnych suplementów diety z magnezem a poziom magnezu mam w normie. Co roku przy kontrolnych badaniach badam poziom magnezu. Ale ogólnie staram się też zdrowo odżywiać no i często jem gorzką (ale na prawdę gorzką np 80% ) czekoladę. Podobno w niej jest magnez to może dlatego mam dobry poziom. Ja ogólnie uważam, że minerały i witaminy lepiej się przyswajają z pożywieniem niż w suplementach :)

magnolia




Dołączył: 11.08.2015
Posty: 4

A ja pije kawe i przegryzam kilkoma kawałkami okienkami czekolady, jeden z lepszych sposobów na rozpoczęcie dnia :) też jestem zdania że nie ma co się dodatkowo faszerować jeszcze jakimiś chemikaliami w postaci suplementów, tym bardziej że ciężko dostać jakieś dobre a te dobre to są drogie.

mariusz225




Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Ja po dłuższym piciu kawy (kilka miesięcy codziennie po jednej kawie rano) zauważyłem że mam problemy z zasypianiem, miałem wielkie worki pod oczami i wyglądałem jak zombie. Po odstawieniu i zamianie jej na herbaty (nie czarne) te problemy ustąpiły. Więc z kawą trzeba uważać...

Imbryczek_net




Dołączyła: 15.09.2017
Posty: 48

Jeżeli będziesz pić dobra kawę plus regularnie uzupełniać ubytek magnezu, to nic złego sie nie stanie i nie będzie takich objawów. Pamiętaj, ze każdy organizm inaczej na to zareaguje.
Imbryczek.net.pl

Kluska89




Skąd: Katowice
Dołączyła: 20.09.2017
Posty: 4

Ostatnio czytałam, że według najnowszych badań kawa wcale nie wypłukuje magnezu, także jest nadzieja dla wszystkich kawoszy

B.Sadowska80




Dołączyła: 01.09.2017
Posty: 29

Bardo ciekawa dyskusja. Sama jestem zapaloną kawoszką i martwię się o magnez, dlatego przyjmuję go w różnych suplementach. Właśnie, a co do samych supli, jakie polecacie? Można przyjmować 1 kompletny, czy wzmacnianie się kilkoma różnymi? 
Zapraszam na moją stronę: http://cake-time.pl/

Stela




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 19.12.2012
Posty: 14

Ja mimo, że piję kawę od czasu do czasu, regularnie uzupełniam magnez. Nie mam jednej ulubionej firmy. Testuję wszystkie po kolei z mojej apteki. :D 

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Warto mieć też dietę bogatą w magnez.
hardcorowo

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |