Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Składniki Nutelli - bezpieczne dla dzieci?

Zofia




Skąd: Wrocław
Dołączyła: 10.09.2015
Posty: 20

Moje dzieciaki od zawsze uwielbiają Nutellę. W sumie racja jest pyszna. Jednak znajoma mówi, że ma składniki które niekorzystnie działają na organizm? Myślicie że to prawda? Czy nadal dawać dzieciom Nutellę? 
Uroda kobiety jest formą władzy.. http://prestigeclinic.pl/

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4



Szału niestety nie ma, zapoznaj się z artykułem z portalu -  Masła czekoladowo-orzechowe (typu Nutella) a zdrowie . Okazjonalnie oczywiście można spożywać, ale nie nałogowo ;-)

EwelinaMróz




Dołączył: 14.10.2015
Posty: 6


Nutella jest dobra - niestety to tylko chemia. Spożywanie jej w niewielkiej ilości to nie jest szkodliwe. Można samemu taką nutelle przyrządzić - z własnych składników. Może w smaku się różnić ale to ty jesteś pewien co tam jest.
Profesjonalna wypożyczalnia aut luksusowych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - http://goodfellas-cars.pl/.

Martine




Dołączył: 14.10.2015
Posty: 6


Wydaje mi się, że nutella to mniejsze zło -  jest lepsza niż te chipsy i fast-foody z mcdonalda
Okulary Ray-Ban w dobrej cenie - http://eyemasters.pl/pl/Home.

Kornelia84




Skąd: Wrocław
Dołączyła: 26.10.2015
Posty: 5

Ależ przecież w Nutelli jest mnóstwo cukru, który uzależnia równie mocno co chipsy, cukierki czy żelki! Nie zalepiajmy dziecięcych jelitek, czymś tak sztucznym i wysoce przetworzonym. Lepsze będą domowej roboty konfitury czy niskosłodzone dżemiki z dodatkiem owoców, a więc błonnika. Świetnie sprawdzają się również domowej roboty masła orzechowe - ja swoim maluchom robię masło z wyciskarki do soków (tu wymieniam tylko rodzaj sita i "produkuję" pyszną pastę z ulubionych orzechów). Aby lekko przysłodzić im tę przekąskę - dodaję trochę miodu czy syropu klonowego albo daktylowego. Dzieciaki uwielbiają i nie mają ciągotek do tych wszystkich batonów, nutelli, mamałyg z reklam...

 Polecam - świadoma mama Kornelia Cook & Love


Minion




Dołączył: 01.09.2015
Posty: 6

Przepisy: 41


Ja myślę, że raz na jakiś czas wszystko jest dla ludzi.

Irmina




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 25.11.2015
Posty: 4


Raz na jakiś czas nie zaszkodzi ale to sam cukier i tłuszcz tutaj znalazłam przepis na domową nutelle sekrety-zdrowia.org/domowa-nutella-zdrowa-alternatywa-nie-tylko-dla-dzieci/ wyglądem nie różni się od tej oryginalnej ciekawe jak w smaku?

-) 


esperanza




Dołączyła: 25.02.2016
Posty: 9

Powiedzmy sobie szczerze - słodycze i przekąski, które można kupić w sklepach, tych najbardziej znanych firm nie są zdrowe. Mają tony cukru + dodatki chemiczne albo niezdrowy tłuszcz palmowy. 

Nutella to cukier, olej palmowy, mleko w proszku, serwatka w proszku - samo zdrowie, prawda? Do tego niewielkie ilości orzechów laskowych oraz jeszcze mniejsze ilości kakao.


Orita




Skąd: Tychy
Dołączył: 14.04.2016
Posty: 13

Jeśli chodzi o smak, to wiadomo, też bardzo lubię ;) No bo kto nie lubi nutelli? 

No ale skład.. tragedia 


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



W niewielkich ilościach na pewno nie zaszkodzi. Nie można też sobie wszystkiego odmawiać. Tym bardziej, że nie wiemy tak naprawdę jak te składniki działają. Bazujemy na wiedzy innych osób, które prowadziły jakieś badania w tym kierunku, ale przecież mogą się mylić. Podobnie jak w przypadku innych składników, które kiedyś były uważane za zdrowe, a teraz wręcz przeciwnie.
hardcorowo

«   | 1 | 2 | 3 |