Dzisiaj jest: Poniedziałek, 14.10.2019 Imieniny: Bernarda i FortunatyIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5849

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywnościpowrót

Czy można pić mleko krowie?

masseur
Dołączył: 28.02.2018
Posty: 31

Jak to jest z krowim mlekiem (ze sklepu)? Jest zdrowe czy nie jest? Można je pić okazyjnie? Może warto pić regularnie? Jeśli tak, to na co zwracać uwagę przy wyborze mleka? A może najlepiej całkowicie jest odstawić? Na internecie są bardzo podzielone opinie. Jedni twierdzą, że mleko jest zdrowe i warto je pić, gdzie indziej czytam, że można pić, ale lepiej sięgać po te najtłustsze, a inni całkowicie je demonizują. Jakie wy macie zdanie? Mleko krowie jest zdrowe, neutralne, czy szkodliwe?

eater
moderatorDołączył: 27.12.2010
Posty: 28

Przepisy: 4

Pomógł: 11. Dorosły człowiek nie ma enzymu odpowiedzialnego za trawienie mleka.

2. Mleko które kupujesz jest homogenizowane i pasteryzowane. Jest to już zupełnie inny (zmieniony) produkt niż mleko "od krowy".

3. Zazwyczaj kupujesz mleko w plastiku (butelka, karton wyścielany plastikiem), który wybitnie jest niezdrowy.

4. Mleko na papierze jest dobrym źródłem wapnia, jednak czy komukolwiek na świecie cierpiącemu z powodu osteoporozy pomógł?

Dla mnie  wyżej opisany rodzaj przemysłowego mleka mieści się między neutralnym a szkodliwym. Jeśli miałbym wybierać produkty mleczne to tylko mleczne produkty fermentowane naturalne np. jogurt, kwaśne mleko, kefir. Im bardziej tłuste tym lepiej, z tym, że tłuszcz nie powinien pochodzić z dodatku mleka w proszku. Najlepiej robić takie produkty samemu.


NutriAdvicerka
moderatorSkąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 395

Przepisy: 30

Pomogła: 21Mleko - temat wielce kontrowersyjny. Ja mogę dodać - mleko w kartoniku - sterylizowane ze zdrowiem nie ma nic wspólnego